reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka w 25 tygodniu

Czekolada1717

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Grudzień 2020
Postów
22
Witam jestem już w końcówce 25 tygodnia ciąży, chciałabym prosić was o radę pierwsze ruchy poczułam na przełomie 19/20 tygodnia, i w zasadzie częstotliwość tych ruchów i intensywność niewiele się zmieniły mam dni że mam wrażenie że wogole tych ruchów nie czuję, zaczynam się tym martwić, oczywiście przy najbliższej wizycie mam zamiar zgłosić to lekarzowi prowadzącemu ale chciałbym wiedzieć jak a to jest u was?
Dodam że łożysko mam na przedniej ścianie wysoko.
 
reklama
Witam jestem już w końcówce 25 tygodnia ciąży, chciałabym prosić was o radę pierwsze ruchy poczułam na przełomie 19/20 tygodnia, i w zasadzie częstotliwość tych ruchów i intensywność niewiele się zmieniły mam dni że mam wrażenie że wogole tych ruchów nie czuję, zaczynam się tym martwić, oczywiście przy najbliższej wizycie mam zamiar zgłosić to lekarzowi prowadzącemu ale chciałbym wiedzieć jak a to jest u was?
Dodam że łożysko mam na przedniej ścianie wysoko.
Oczywiście musisz to zglosic lekarzowi, ale z lozyskiem na przedniej scianie tak bywa. Ja tez tak mialam i bardzo slabo czulam ruchy dziecka. Najlepiej lezac na boku i trzymajac reke na brzuchu. Cala ciaze mnie to martwilo i zaliczylam kilka wizyt na sorze, bo nawet w poznej ciazy te ruchy byly slabe. Na usg bylo widac ze dziecko mocno sie rusza a ja tego nie czulam. Mnie pomogl detektor tętna plodu, oszczedzil mi pozniejszych wizyt na sorze. Czulam sie spokojniejsza slyszac bicie serduszka i spokojnie czekalam az poczuje ruchy.
 
Oczywiście musisz to zglosic lekarzowi, ale z lozyskiem na przedniej scianie tak bywa. Ja tez tak mialam i bardzo slabo czulam ruchy dziecka. Najlepiej lezac na boku i trzymajac reke na brzuchu. Cala ciaze mnie to martwilo i zaliczylam kilka wizyt na sorze, bo nawet w poznej ciazy te ruchy byly slabe. Na usg bylo widac ze dziecko mocno sie rusza a ja tego nie czulam. Mnie pomogl detektor tętna plodu, oszczedzil mi pozniejszych wizyt na sorze. Czulam sie spokojniejsza slyszac bicie serduszka i spokojnie czekalam az poczuje ruchy.
Dla mnie detektor to najlepsza rzecz w ciąży, bo zawsze mogę sprawdzić i uspokoić swój niepokój. ☺
 
Oczywiście musisz to zglosic lekarzowi, ale z lozyskiem na przedniej scianie tak bywa. Ja tez tak mialam i bardzo slabo czulam ruchy dziecka. Najlepiej lezac na boku i trzymajac reke na brzuchu. Cala ciaze mnie to martwilo i zaliczylam kilka wizyt na sorze, bo nawet w poznej ciazy te ruchy byly slabe. Na usg bylo widac ze dziecko mocno sie rusza a ja tego nie czulam. Mnie pomogl detektor tętna plodu, oszczedzil mi pozniejszych wizyt na sorze. Czulam sie spokojniejsza slyszac bicie serduszka i spokojnie czekalam az poczuje ruchy.
 
Właśnie już kilka razy byłam o krok od wizyty na sorze ale jednak coś czuję i się powstrzymałam. Zamówiłam już detektor tętna mam nadzieję że mi jakoś pomoże.
Ale jednak nk ten niepokoj jest straszny.
 
Ja teraz jestem w 25tc i mój synek rusza się tak, że czasami aż podskoczę 😱 wczoraj np ruszał się cały dzień, dziś też tam baluje, ale są takie dni, że słabo go czuć, pewnie więcej wtedy śpi.
Nad detektorem też się zastanawiałam, ale ze względu na partnera, bo w czasach covida nie można razem oglądać dziecka na usg, więc chciałam, żeby chociaż słyszał tętno w domu. Nie wiem jednak który wybrać, są paskudnie drogie i są tańsze 🤷‍♀️
 
Ja teraz jestem w 25tc i mój synek rusza się tak, że czasami aż podskoczę 😱 wczoraj np ruszał się cały dzień, dziś też tam baluje, ale są takie dni, że słabo go czuć, pewnie więcej wtedy śpi.
Nad detektorem też się zastanawiałam, ale ze względu na partnera, bo w czasach covida nie można razem oglądać dziecka na usg, więc chciałam, żeby chociaż słyszał tętno w domu. Nie wiem jednak który wybrać, są paskudnie drogie i są tańsze 🤷‍♀️
Kupiłam na OLX za 90 zł. Dokładnie mam AngelSounds i polecam.
 
reklama
Kupiłam na OLX za 90 zł. Dokładnie mam AngelSounds i polecam.
Tez ten miałam i tez z olx. Za 80zl chyba kupilam. U mnie sie sprawdził. Dla mnie dobrą opcją byly sluchawki. Czasami jak mąż spał moglam posłuchać serduszka i nie budzić całego domu, bo te bez sluchawek głośne bardzo są.
 
Do góry