reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka w 28tc

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Hejka mamuśki. Od dwóch dni moja córka coś jest baaaardzo leniwa i nie chce zbytnio kopać. Normalnie codzinnie była bardzo ruchliwa, mocno kopała a teraz mam wrażenie jakby ciągle spała albo kopnięcie ale baaaaaaaardzo slabe. To normlane? Teraz ma chyba coraz mniej miejsca to powinny ruchy być bardziej wyczuwalne, tak mi się wydaje. Wasze dzieci też miały jakiś przestój w kopaniu na początku 3 trymestru ? Jestem w 28tc
 
reklama
Broń boże nie chcę Cie starszyć ale skonsultowałabym to jak najszybciej z lekarzem. U mnie taki brak aktywności zakończył się tragicznie, mimo że na usg pojechałam. Niestety w szpitalu nikt nie sprawdził porządnie przepływów, powiedzieli że dziecko może się mniej ruszać i to normalne. Na kolejnym usg następnego dnia, nie było już akcji serca. Także nie lekceważyłabym tego i pojechała sprawdzić dobrostan malucha.
 
Hejka mamuśki. Od dwóch dni moja córka coś jest baaaardzo leniwa i nie chce zbytnio kopać. Normalnie codzinnie była bardzo ruchliwa, mocno kopała a teraz mam wrażenie jakby ciągle spała albo kopnięcie ale baaaaaaaardzo slabe. To normlane? Teraz ma chyba coraz mniej miejsca to powinny ruchy być bardziej wyczuwalne, tak mi się wydaje. Wasze dzieci też miały jakiś przestój w kopaniu na początku 3 trymestru ? Jestem w 28tc
A jak zjesz coś słodkiego to zaczyna wariacje? Ja zawsze jak się niepokoiłam to starałam się zjeść lub wypić coś słodkiego i po chwili mała zaczynała dokazywać.
Ale tak jak dziewczyny wyżej piszą, najlepiej pojechać na SOR i sprawdzić. I pamiętaj, niech zbadają Cię dokładnie. Nie daj się zbyć tekstami, że panikujesz 😉
 
Ostatnia edycja:
U mnie z kolei mój synek ma takie dni że rusza się bardzo mało, dwa razy jeździłam z tego powodu na ktg. Okazało się że.ruchy były cały czas ale ich nie czułam.
Również uważam że lepiej jechac i sprawdzić co się dzieje. Musza wykonać ktg.
 
A tak swoją drogą piszecie o przepływach - w jaki sposób lekarz to sprawdza ? Czy ktg pokazuje przepływy? Nigdy lekarz o tym mi nie wspomniał czy to sprawdza czy nie
 
A tak swoją drogą piszecie o przepływach - w jaki sposób lekarz to sprawdza ? Czy ktg pokazuje przepływy? Nigdy lekarz o tym mi nie wspomniał czy to sprawdza czy nie
Zeby sprawdzic przeplywy lekarz musi wykonac usg dopplerowkie. Nie wszyscy wykonują to standardowo niestety. Ktg pokazuje tylko czy i jakie ma dziecko tętno, czy jest aktywne, czy macica pracuje i pojawiaja sie skurcze
Lekarz jak najbardziej powinien informowac o takich rzeczach, mi pokazywano za kazdym razem badane przeplywy, sprawdzano naczynia krwionosne czy gdzies nie sa przyblokowane itd. Wykrycie jakiejkolwiek anomali moze pomoc na czas uratowac dziecko.
 
A tak swoją drogą piszecie o przepływach - w jaki sposób lekarz to sprawdza ? Czy ktg pokazuje przepływy? Nigdy lekarz o tym mi nie wspomniał czy to sprawdza czy nie
Zapytałam o to ostatnio na wizycie na usg (w Luxmedzie) i dowiedziałam się, że nie ma tego w standardach badań i się nie sprawdza. Następnym razem będę się prosić od samego wejścia na usg, ale nie wiem co zrobić, jeśli się nie zgodzą… jak często powinno się sprawdzać przepływy?
 
To znaczynam podejrzewać że mi nie sprawdzano tych przepływów. Wizytę mam za tydzień więc będę o to pytać. Brałam od początku acard, kazano mi odstawić w skończonym 36 TC. Heparynę nadal biorę ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na przepływy. Dziś zaczynam 37 TC.

Jest to przerażające że o wszystko trzeba się upominać
 
reklama
A tak swoją drogą piszecie o przepływach - w jaki sposób lekarz to sprawdza ? Czy ktg pokazuje przepływy? Nigdy lekarz o tym mi nie wspomniał czy to sprawdza czy nie
Ja miałam 3 razy w ciąży sprawdzane-w 13 tyg , w 20 tym i 31 tyg. Rodziłam i opiekę miałam w Niemczech. Po terminie ktg miałam codziennie.
 
Do góry