reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka w 37 tygodniu

Magdaa..K123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Sierpień 2018
Postów
184
Cześć dziewczyny,zastanawiam się jak to jest z tymi ruchami ? Moja mała zawsze nie była ani zbyt ruchliwa ani jakos szczególnie leniwa tak normalnie się ruszała tak bym to określiła,w każdym razie te 10 ruchów było zawsze,a od jakiś nie wiem 4-5 tygodni ma tak ze czasami nie nalicze nawet tych 10 ruchów na godzinę,za chwile jest już normalnie aktywna,była akcja raz ze nie ruszyła się ani razu w ciągu godziny i wtedy pojechałam na KTG i wszystko okej,ostatnio u lekarza tez wszystko w porządku,przepływy,bicie serca,ale zastanawiam się czy to normalne ze w tak zaawansowanej ciąży te ruchy tak zmieniają się ? I czy w takim przypadku warto jest się sugerować tymi 10 ruchami na godzinę ? Bo już sama nie wiem…
 
reklama
Dziecko ma mniej miejsca i trudniej mu się ruszać. Także moim zdaniem to normalne. Ważne że te ruchy są :)
Dla spokoju zawsze możesz pojechać na KTG :)
 
Mi lekarz nie kazał liczyć ruchów dziecka. Powiedział mi, że gdyby kazał liczyć ruchy to musiałby od razu umówić mnie na wizytę psychiatryczna. Im wyższa ciąża tym mniej ruchów, bo mniej miejsca. To trudne, bo trzeba być czujnym. Zawsze jak coś niepokoi to warto iść do lekarza sprawdzić. Ja nie pomogę, bo moje dziecię ruszało się raz na dobę. Wciąż pamiętam jakie to było trudne, choć minęło już 5 lat.
 
Do góry