reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rumianek

Dołączył(a)
2 Kwiecień 2007
Postów
6
Słyszałam że rumianek uczula małe dzieci. Czy to prawda? a jesli moj synek pije herbatke rumiankowa to tez moze sie uczulic?? prosze was o rade
 
reklama
Mój synek miał bardzo silną żółtaczkę poporodową. Lekarz zalecił nam podawanie rumianku zamiast kroplówek. Efekt był piorunujący. Bilirubina spadała z dnia na dzień w bardzo szybkim tempie. Wszystko skończyło się dobrze. Nie miał i teraz też nie ma żadnego uczulenia na rumianek. Znajomych córeczka ma skazę białkową i też pije rumianek. Nie ma na niego uczulenia. Ja myślę, że spokojnie możesz mu dawać. Teraz tyle dzieci jest na coś uczulonych. Jeśli do tej pory podawałaś i nie było żadnych skutków ubocznych to dlaczego nie...! A rumianek jest bardzo zdrowy:tak: !
 
Ja podawalam i nic malemu nie bylo, ale rzeczywiscie zaczyna sie chyba pojawiac taka teoria, bo kiedys jakis lekarz o tym wspominal. Inny kiedys z kolei mowil, ze trzeba uwazac na jablka i pomidory.... Pewnie gdyby tak zapytac kazdego lekarza i zrobic liste pokarmow alergizujacych to umarlibysmy z glodu:)
 
Mi też pediatra mówił, że rumianek może uczulać i żeby obserwować malucha, kiedy się go poda (było to w czasach, kiedy moje dziecię było jeszcze niemowlęciem). Ale jeśli dajesz swojemu dziecku rumianek już od jakiegoś czasu i nie ma objawów alergii, to chyba nie ma się czym martwić. Tak na dobrą sprawę, to uczulić mogą różne rzeczy - wszystko zależy od organizmu - jednych rumianek uczula, innych mleko albo truskawki..... mój maluch pił rumianek i nic mu nie było.

pozdrawiam
nikita
 
Cześć, znalazłam to forum w google. Mój pediatra powiedział, że rumianek może uczulać? Czy któraś z Pań miała taką sytuacje i jakiej są to najczęściej objawy? Wysypka?
 
Trzeba spróbować i oczywiście podejść też nieco ostrożnie, bo zioła pomagają ale pamiętajmy, że to jednak maluszki więc wszystko z umiarem, ale ja też bym spróbowała.
 
Do góry