reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ryba w diecie dziecka

Kudi81

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2012
Postów
96
Witajcie, dostałam świeżego pstrąga i się zastanawiam z czym go podać mojemu siedmio miesięcznemu synkowi. Gotowałyście już rybkę dziecku? wiecie z czym najlepiej smakuje?
 
reklama
Hej
Mojemu dziecku podawałam rybe odkad skonczył chyba 5 miesiecy, ale w sloiczkach. Od 5-go miesiaca zdaje sie ze sa z hippa. Bardzo mu smakowalo. Jesli karmisz synka daniami ktore sama gotujesz mysle ze mozesz dac z marchewką, ziemniaczkiem, z ryzem...
 
Ja bym zrobiła na parze z ziołami i czosnkiem. Jak się boisz czosnku to może być bez :) Tylko nie wiem czy pstrąg najlepszy dla takiego malucha, lepszy byłby łosoś, albo inna morska z tego co pamiętam, a pstrąg rzeczny... Dobre zioła do ryby to m.in. rozmaryn, kolendra, ale można delikatniej (tez i nie każdy lubi akurat te zioła) np bazylia i pietruszka. Albo koperek Mniaaam... Ale mi narobiłaś smaka :tak:
 
Wiem, że morskie ryby są lepsze, ale wole dać rybę świeżą niż mrożoną a w Bydgoszczy nie ma chyba świeżych morskich ryb. Zrobiłam rybkę z marchewką, pietruszką i koperkiem, wyszła bardzo dobra, nawet mi smakowała ;) jeżeli macie jakieś ciekawe przepisy albo znacie stronkę z przepisami to podajcie bo naprawdę cieżko wymyślać co dzien co innego. a co do gotowych dań to raczej nie podam dziecku takiego świństwa, słyszałyście przeciez o tej aferze z objadkami gerbera, dobrze że tego dziecku nie podawałam i od początku gotuje mu objadki.
 
A to chyba nie ma wielkiego znaczenia czy świeza czy mrożona- no na pewno w smaku tak :) Też jestem za gotowaniem, ale chyba z innych powodów co Ty ;-)
Dużo inspiracji czerpałam ze strony Przepisy dla dzieci - puszka.pl czyli z puszki hehe. To strona wegetariańska, ale przepisy są niebanalne, podzielone miesiącami, no i jak chcesz zawsze możesz zamienić jakiś składnik albo dodać mięso/rybę.
 
ja robię halibuta na parze i posypuję majerankiem lub koperkiem (mrożoną rybę). zjadła błyskawicznie. łosoś jest w słoiczkach (ja akurat nie podaje bo mam nietolerancję łososia i pstrąga, więc boję się, że dziecko mogło coś odziedziczyć). rybę podaję dwa razy w tygodniu 8 mies. dziecku, a zaczęłam od 7 mies:)

polecam też rybkę pod pierzynką z tartej marchewki :)
robię te rybkę na parze z ziołami, a do tego ziemniaczki, marchewka, brokuł zapiekany z sinlackiem (5-8min. w nagrzanym piekarniku).
 
Ostatnia edycja:
kudi - nie musisz gotowac codziennie czegos innego. Dziecko moze spokojnie zjesc 3 dni pod rzad to samo. I bynajmniej nie jest to zaniedbywanie dziecka lecz ma spore dla niego plusy - po pierwsze w razie gdyby mu cos nie podeszlo latwiej wyhaczysz co to bylo. Po drugie wg. teorii szwajcarskich dietetykow dziecko aby polubilo dana rzecz powinno ja zjesc... 17razy :cool2: Ja tez nie podaje sloiczkow, nasz sie nimi brzydzi :eek: Zazwyczaj staram sie wygenerowac cos z naszego obiadu :-)
 
reklama
A co z oscmi? Nie boicie sie, ze cos moze sie tam zaplatac? Drobna osteczka? Ja uwielbiam ryby i chcialabym podawac je rowniez dziecku w przyszlosci, ale balabym sie ze moze sie zadlawic oscia.

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry