reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ryzyko ciąży?

gillisguurl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Sierpień 2016
Postów
32
witam. zaczęłam w tym cyklu brać tabletki antykoncepcyjne "vines". sa to moje pierwsze tabletki w zyciu. pierwsza z nich wzięłam pierwszego dnia miesiączki. dzisiaj jest mój 9 dzień cyklu a ja dalej mam plamienia. czy to możliwe, że tak reaguje organizm?

wczoraj tj. na 8 tabletce uprawialam seks z chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. wytrysk nastąpił na zewnątrz. od tego momentu jeszcze się nie podmywalam/nie wyplukalam pochwy. czy w takiej sytuacji ciaza jest możliwa? Czy jestem odpowiednio zabezpieczona?
są to tabletki o mniejszej zawartości hormonów. czy muszę się martwić o to, że mogę być w ciąży? Czy mogę być o to spokojna?

dzisiaj lub jutro zaczynalyby mi się dni plodne, nie mogę ocenić sluzu, bo wciąż plamię Ale zmierzyłam temperaturę i wynosi ona 36.6, nie jest podwyższona. jednak moja szyjka macicy jest otwarta, więc nie wiem czy na pewno jestem zabezpieczona. na innych stronach przeczytałam że przy pigulkach położenie szyjki macicy nie ma znaczenia.
co o tym myślicie?
 
reklama
Rozwiązanie
Rozumiem że bierzesz tabletki gdzie razem z placebo masz ich 26 tak ? Więc przy takich może być krwawienie ale nie musi...
I to nie jest okres a krawienie z odstawiena hormonow
Może dodatkowo gumkę niech zakłada.
wiedzę na temat seksu mam, natomiast nie mam do tabletek ponieważ jest to dla mnie coś nowego, więc nie wiem co wy tu porownujecie. jedynie pytanie dot. ryzyka ciąży się zgadza. sytuacja jest zupełnie inna.
 
reklama
nie chodziło o wyplukanie plemników lecz o same podmycie się. wiem że przed wytryskiem, który nie był we mnie, wydostaje się preejakulat w którym także są plemniki. dlatego pytam czy odbtwajac taki stosunek na 8 tabletce pierwszego opakowania jestem zabezpieczona czy mogę być w ciąży. Ale widzę że nikt mi tu nie odpowie na pytanie :)
 
nie chodziło o wyplukanie plemników lecz o same podmycie się. wiem że przed wytryskiem, który nie był we mnie, wydostaje się preejakulat w którym także są plemniki. dlatego pytam czy odbtwajac taki stosunek na 8 tabletce pierwszego opakowania jestem zabezpieczona czy mogę być w ciąży. Ale widzę że nikt mi tu nie odpowie na pytanie :)
Skoro nie był w Tobie to jak możesz być w ciazy?
Po drugie po to bierzesz te tabletki żeby nie zajść więc tak 8 tabletka jesteś chroniona (o ile bierzesz je tak jak trzeba)
 
plemniki zawarte w preejakulacie też mogą zaplodnic. biorę od pierwszego dnia miesiączki codziennie o 19 +/- 30 minut, nigdy więcej. boję się że przez to, że to pierwsze tabletki w zyciu, to nie zahamuja owulacji, bo wczoraj bolał mnie jajnik a dzisiaj mam jakiś lekko rozciagliwy śluz, wyglądający na plodny, więc trochę się obawiam.
 
plemniki zawarte w preejakulacie też mogą zaplodnic. biorę od pierwszego dnia miesiączki codziennie o 19 +/- 30 minut, nigdy więcej. boję się że przez to, że to pierwsze tabletki w zyciu, to nie zahamuja owulacji, bo wczoraj bolał mnie jajnik a dzisiaj mam jakiś lekko rozciagliwy śluz, wyglądający na plodny, więc trochę się obawiam.
To się chyba rzadko zdaza nie znam nikogo kto by zszedł z prejakulatu
Owszem może się zdarza ale sama długo stosowałam ta metodę i dopiero jak do końca to zaszłam w ciążę.
Oczywiście liczyłam się z tym że ta metoda nie daje gwarancji ale chciałam dziecko
Skoro bierzesz tabletki i bierzesz je tak jak trzeba to nie zajdziesz gdyby każda kobietę nie chronily bo pierwsze opakowanie to jaki sens było by je brać.?
Jesli masz jakiekolwiek obawy idź do ginekologa:-)
 
nie miałam możliwości kapeli.
właśnie znajoma która bierze te same tabletki co ja powiedziała mi że w pierwszym miesiącu ich brania miała owulacje. ja już wariuje. jeszcze gdybym zrobiła to po owulacji nie balabym się tak, a tu przed..
co jeśli w preejakulacie ( o ile w ogóle był) były plemniki a dzień po stosunku mialabym owulacje (bol jajnika) ? teraz widzę realne ryzyko ciąży i już nie wiem co robić. czuje się beznadziejnie, jeszcze od rana mi niedobrze chyba z nerwów ☹ masakra jakaś to nie dla mnie
 
reklama
Do góry