reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Same pyszności...-------PRZEPISY

reklama
ja tez narazie daje danonki ale rowniez sporadycznie a z mlekiem napewno sie wstrzymam napewno do 1 roku a moze i nawet pozniej:confused::baffled::sorry2:
 
ja nie o mleku...ale Sinlacu..kurcze robicie jemu taka reklame ze chyba kupie. jak Laili nie bedzie smakowac to ja zjem bo ostatnio bardzo lubie kaszki....;-):tak:
 
A moja Sinlacu nie lubi :-( Próbowałam kilka razy i kiszka. Raz się po nim porzygała w czasie snu, ale tak że nawet włoski miała zarzygane, A potem już nie chciała wcale go jeść. Ale nie zmarnuje sie, bo mi on baaardzo smakuje :-p
 
a macie moze jakies sprawdzone przepisy na chlebek z maki kukurydzianej? bo chcialam martynce zaczac kanapki serwowac. pediatra kazala mi wymyslac cos zamiast mleka. wrr:wściekła/y:
 
reklama
Dziewczyny, nie wiem co o tym myśleć... Na stronce o dzieciach jest traka książka kucharska, ale te przepisy napawają mnie wątpliwościami... Bo np. Przepis od 7 miesiąca:
Placuszki z białego sera
ksiazka_kucharska_przepisy.html
Od 7 miesiąca

Składniki
– 1/2 kg białego sera,
– 2 jaja,
– 1 łyżka masła,
– 1 cukier waniliowy,
– 3 łyżki mąki pszennej,
– olej rzepakowy lub oliwa z oliwek do smażenia,
– przecier ze świeżych owoców,
– cukier puder.
Sposób przygotowania
Ser włóż do miski, wbij jaja, dodaj masło i cukier waniliowy, rozetrzyj na jednolitą masę. Ucierając, dodawaj mąkę. Na patelni rozgrzej olej lub oliwę. Łyżką wykładaj placuszki i smaż je na złoty kolor. Podawaj posypane cukrem pudrem i przecierem z owoców – truskawek, malin lub porzeczek.

Paluszki z serem
ksiazka_kucharska_przepisy.html
Od 7 miesiąca (dla alergika)

Składniki
– 150 g mąki kukurydzianej,
– 1 jajko,
– 1 i 1/2 łyżeczki masła,
– 1 łyżka śmietanki,
– 5 dag sera żółtego utartego,
– szczypta sody oczyszczonej.
Sposób przygotowania
Mąkę ze szczyptą sody i masłem posiekać, dodać jajko i śmietankę oraz starty ser. Wyrobić ciasto i formować wałeczki o dł. ok. 15 cm. Piec w temperaturze 180-200 stopni. Jest to danie dla dzieci z nietolerancją glutenu.


Jest tam wiele innych, ale nie wydaje mi się, żeby tak małe dzieci mogły takie rzeczy smażone, pieczone jeść...
Tu jest link: Książka kucharska - przepisy
 
Do góry