reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SANCO i amnio

Dołączył(a)
6 Styczeń 2020
Postów
6
Witam. Mam dylemat i proszę o opinie. Miałam robiony test PAPPA, w którym prawdopodobieństwo zespołu Downa wynosi 1:15, w tym samym czasie robiłam SANCO, gdzie wszystko wyszło dobrze, zdrowa dziewczynka. Jednak lekarz stwierdził, że chce zrobić amniopunkcje. Czy powinnam zgodzić się na to badanie? Boję się ryzyka, jakie niesie za sobą amnio. Dodam, że pojawiło sie nadciśnienie, biorę Dopegyt. Czy amnio może wykrywać jakieś nieprawidlowosci związane nie tyle z dzieckiem, co np. z lozyskiem, płynem owodniowym?
 
reklama
Rozwiązanie
To może dlatego tak mu zależy na tym badaniu bo wysoka beta właśnie może grozić tym nadciśnieniem i też szybkim starzeniem się łożyska. Jeśli będziesz na USG to zapytaj się o stan łożyska. Który stopieńczy są jakieś zwapnienia (ale to zazwyczaj w późniejszych tygodniach jest). U mnie przezierność wyszła 2,4.
Wracając do tematu Ja bym się nie decydowała na aminopunkcje. USG prawidłowe, sanco prawidłowe. Jedynie kontrolowała bym sumiennie ciśnienie.
W zeszłym roku w marcu poronilam. W kolejna ciąże zaszłam we wrześniu i dopadło mnie nadciśnienie. SANCO wyszło dobrze, zdrowa dziewczynka. W opisie USG nie było wielu informacji. Jedynie zapis, że lekarzowi zależy na oznaczeniu poziomu wolnej bety. Przeziernosc na poziomie 2.1
reklama
Tak,test Pappa to tylko statystyka,ale myślę,czemu aż tak niskie jest.Musisz sama podjąć decyzję,co dalej.U mnie był obrzęk płodu,ale jak prawie znikł,to lekarz mówił,że wygląda wszystko ok,gdyby nie ta amniopunkcja,to według niego byłoby ok.Także widzisz sama.
1:15 wyszlo ze względu na wysokie wolne beta Hcg, do tego pewnie mój wiek, 34 lata. W zeszłym roku poronilam jedna ciążę, pojawiło się u mnie nadciśnienie w obecnej ciąży i biorę leki. Nie wiem na ile przyjmowanie ich ma wpływ na wolne beta hcg.
 
1:15 wyszlo ze względu na wysokie wolne beta Hcg, do tego pewnie mój wiek, 34 lata. W zeszłym roku poronilam jedna ciążę, pojawiło się u mnie nadciśnienie w obecnej ciąży i biorę leki. Nie wiem na ile przyjmowanie ich ma wpływ na wolne beta hcg.
Dobrze,że zrobiłaś test Sanco,to można być spokojniejszym.Nie wiem jak leki wpływają na wolną betę,życzę ci ,aby dzieciątko było zdrowe,i nie musiała się tak martwić:)
 
Witaj, przeżywałam podobne emocje kilka miesięcy temu. W teście pappa wyszło ryzyko trisomii 21 1:35. USG natomiast super. Próbowali nas namowic aminopunkcje. W końcu zdecydowaliśmy się na test sanco i wszyszlo że czekamy na zdrową dziewczynkę. Pappa wyszla podwyższona bo wyszla wysoka beta, i myślę że równie przez moje 3stracone ciąże. Zostałam poinformowana przez położna że z tak wysoką betą powinnam uważać na ciśnienie bo może być bardzo wysokie i mogą się przez to pojawic się problemy z łożyskiem lub zatrucie ciazowe. Kazała kontrolowac ciśnienie.
Mimo pozytywnego wyniku sanco cały czas był we mnie strach. Dzięki Bogu w wrześniu urodziłam zdrową córeczkę.

A jak masz opis łożyska na tym USG?
 
Witaj, przeżywałam podobne emocje kilka miesięcy temu. W teście pappa wyszło ryzyko trisomii 21 1:35. USG natomiast super. Próbowali nas namowic aminopunkcje. W końcu zdecydowaliśmy się na test sanco i wszyszlo że czekamy na zdrową dziewczynkę. Pappa wyszla podwyższona bo wyszla wysoka beta, i myślę że równie przez moje 3stracone ciąże. Zostałam poinformowana przez położna że z tak wysoką betą powinnam uważać na ciśnienie bo może być bardzo wysokie i mogą się przez to pojawic się problemy z łożyskiem lub zatrucie ciazowe. Kazała kontrolowac ciśnienie.
Mimo pozytywnego wyniku sanco cały czas był we mnie strach. Dzięki Bogu w wrześniu urodziłam zdrową córeczkę.

A jak masz opis łożyska na tym USG?
W zeszłym roku w marcu poronilam. W kolejna ciąże zaszłam we wrześniu i dopadło mnie nadciśnienie. SANCO wyszło dobrze, zdrowa dziewczynka. W opisie USG nie było wielu informacji. Jedynie zapis, że lekarzowi zależy na oznaczeniu poziomu wolnej bety. Przeziernosc na poziomie 2.1
 
To może dlatego tak mu zależy na tym badaniu bo wysoka beta właśnie może grozić tym nadciśnieniem i też szybkim starzeniem się łożyska. Jeśli będziesz na USG to zapytaj się o stan łożyska. Który stopieńczy są jakieś zwapnienia (ale to zazwyczaj w późniejszych tygodniach jest). U mnie przezierność wyszła 2,4.
Wracając do tematu Ja bym się nie decydowała na aminopunkcje. USG prawidłowe, sanco prawidłowe. Jedynie kontrolowała bym sumiennie ciśnienie.
W zeszłym roku w marcu poronilam. W kolejna ciąże zaszłam we wrześniu i dopadło mnie nadciśnienie. SANCO wyszło dobrze, zdrowa dziewczynka. W opisie USG nie było wielu informacji. Jedynie zapis, że lekarzowi zależy na oznaczeniu poziomu wolnej bety. Przeziernosc na poziomie 2.1
 
Rozwiązanie
W zeszłym roku w marcu poronilam. W kolejna ciąże zaszłam we wrześniu i dopadło mnie nadciśnienie. SANCO wyszło dobrze, zdrowa dziewczynka. W opisie USG nie było wielu informacji. Jedynie zapis, że lekarzowi zależy na oznaczeniu poziomu wolnej bety. Przeziernosc na poziomie 2.1
Cześć,szukam właśnie informacji an temat Sanco i znalazłam Twój post. Mogłabyś napisac jak się u Was zakończyła ta sytuacja? Robiłaś amniopunkcję?
 
reklama
Hej
Nie do mnie, ale mi sie wyswietlilo.
Ja będąc w ciąży robilam sanco,amnio juz nie bo lekarz powiedział ze jest ok i nie mam robic bo mam macice miesniakowata.Przedziernosc gdzies 1.7 tak byla nie pamietam dokladnie ,a usg wyszło dobrze
 
Do góry