reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SANCO i amnio

Dołączył(a)
6 Styczeń 2020
Postów
6
Witam. Mam dylemat i proszę o opinie. Miałam robiony test PAPPA, w którym prawdopodobieństwo zespołu Downa wynosi 1:15, w tym samym czasie robiłam SANCO, gdzie wszystko wyszło dobrze, zdrowa dziewczynka. Jednak lekarz stwierdził, że chce zrobić amniopunkcje. Czy powinnam zgodzić się na to badanie? Boję się ryzyka, jakie niesie za sobą amnio. Dodam, że pojawiło sie nadciśnienie, biorę Dopegyt. Czy amnio może wykrywać jakieś nieprawidlowosci związane nie tyle z dzieckiem, co np. z lozyskiem, płynem owodniowym?
 
reklama
Rozwiązanie
To może dlatego tak mu zależy na tym badaniu bo wysoka beta właśnie może grozić tym nadciśnieniem i też szybkim starzeniem się łożyska. Jeśli będziesz na USG to zapytaj się o stan łożyska. Który stopieńczy są jakieś zwapnienia (ale to zazwyczaj w późniejszych tygodniach jest). U mnie przezierność wyszła 2,4.
Wracając do tematu Ja bym się nie decydowała na aminopunkcje. USG prawidłowe, sanco prawidłowe. Jedynie kontrolowała bym sumiennie ciśnienie.
W zeszłym roku w marcu poronilam. W kolejna ciąże zaszłam we wrześniu i dopadło mnie nadciśnienie. SANCO wyszło dobrze, zdrowa dziewczynka. W opisie USG nie było wielu informacji. Jedynie zapis, że lekarzowi zależy na oznaczeniu poziomu wolnej bety. Przeziernosc na poziomie 2.1
Z tego co czytałam to po dobrych wynikach Sanso nie robi się amino. Raczej przy złych. Wtedy chyba jest to wskazane. Amino ma mimo wszystko minimalne ale jednak prawdopodobieństwo poronienia. Jeżeli myślisz nad tym aby ewentualnie przerwać ciaze to pewnie zrobisz. Jeżeli wiesz że urodzisz mimo wszystko po co robić ?
Test genetyczny jest dokładny.
 
Ja robiłam sanco i wyszedł mi dobrze ,a że jestem niedowiarkiem chciałam zrobić ambiopunkcje z racji wieku .Lekarz mnie tak opierniczyl że dobre usg ,dobry test i co jeszcze grzebie i szukam zamiast cieszyć się ciąża,nie zrobiłam bo bałam się i do tego miałam macice miesniakiwata .Musisz pomyśleć co Ty czujesz no i jak masz badania dobrze to po co drążyć ,a ja jestem z tych co draza .
 
Ja robiłam sanco i wyszedł mi dobrze ,a że jestem niedowiarkiem chciałam zrobić ambiopunkcje z racji wieku .Lekarz mnie tak opierniczyl że dobre usg ,dobry test i co jeszcze grzebie i szukam zamiast cieszyć się ciąża,nie zrobiłam bo bałam się i do tego miałam macice miesniakiwata .Musisz pomyśleć co Ty czujesz no i jak masz badania dobrze to po co drążyć ,a ja jestem z tych co draza .
Dziekuje. Sama na amnio się nie pcham. To lekarz chce zrobić. Z dzieckiem jest ok, ale coś innego mu się nie podoba. Nie chciał na razie mowic co, stad tez moje pytanie, czy amnio wykrywa cos jeszcze poza wadami płodu. Prowadzi mnie dr. Roszkowski.
 
Dziekuje. Sama na amnio się nie pcham. To lekarz chce zrobić. Z dzieckiem jest ok, ale coś innego mu się nie podoba. Nie chciał na razie mowic co, stad tez moje pytanie, czy amnio wykrywa cos jeszcze poza wadami płodu. Prowadzi mnie dr. Roszkowski.
To dziwne że lekarz nie chce powiedzieć co mu się nie podoba. Masz prawo wiedzieć aby podjąć dobra decyzję. Trochę się dziwię że nie dopytalas 🙂 wolałabym mieć wszelkie wydruki i badanie zrobione dwa razy aby się upewnić.
Jak nie byłam pewna że lekarz dobrze zrobił prenatalne to poszłam do innego i okazało się że to była w na sprzętu. A co się nerwów napsulam to moje.
 
Witam. Mam dylemat i proszę o opinie. Miałam robiony test PAPPA, w którym prawdopodobieństwo zespołu Downa wynosi 1:15, w tym samym czasie robiłam SANCO, gdzie wszystko wyszło dobrze, zdrowa dziewczynka. Jednak lekarz stwierdził, że chce zrobić amniopunkcje. Czy powinnam zgodzić się na to badanie? Boję się ryzyka, jakie niesie za sobą amnio. Dodam, że pojawiło sie nadciśnienie, biorę Dopegyt. Czy amnio może wykrywać jakieś nieprawidlowosci związane nie tyle z dzieckiem, co np. z lozyskiem, płynem owodniowym?
Witaj,u mnie w teście Pappa wyszło ryzyko 1:37 zespołu Downa,dziwi mnie to ,że u ciebie ryzyko wynosi 1:15,gdzie usg ok.U mnie nie było ok usg.Miałam amniopunkcje,potwierdziła zespół Downa.Poszłabym do jeszcze innego lekarza na twoim miejscu.
 
Witaj,u mnie w teście Pappa wyszło ryzyko 1:37 zespołu Downa,dziwi mnie to ,że u ciebie ryzyko wynosi 1:15,gdzie usg ok.U mnie nie było ok usg.Miałam amniopunkcje,potwierdziła zespół Downa.Poszłabym do jeszcze innego lekarza na twoim miejscu.
PAPPA to tylko statystyka. Nie jest to wg mnie miarodajne badanie, dlatego w tym samym dniu miałam robione SANCO, w którym wyszło, że wszystko jest ok. Jutro mam wizytę u tego lekarza + ewentualna amniopunkcja. Chodzę jeszcze do innego ginekologa, który powiedział, że Roszkowski to autorytet dla wszystkich lekarzy po fachu. Jest on i długo długo nikt, więc powinnam stosować się do tego, co zaleca. Po USG powiedział, że niby z dzieckiem jest ok, ale łożysko mu się nie podoba. Tylko, czy jeżeli jest coś nie tak z lozyskiem, to amnio także się wykonuje, żeby zdiagnozować jakieś nieprawidlowosci?
 
PAPPA to tylko statystyka. Nie jest to wg mnie miarodajne badanie, dlatego w tym samym dniu miałam robione SANCO, w którym wyszło, że wszystko jest ok. Jutro mam wizytę u tego lekarza + ewentualna amniopunkcja. Chodzę jeszcze do innego ginekologa, który powiedział, że Roszkowski to autorytet dla wszystkich lekarzy po fachu. Jest on i długo długo nikt, więc powinnam stosować się do tego, co zaleca. Po USG powiedział, że niby z dzieckiem jest ok, ale łożysko mu się nie podoba. Tylko, czy jeżeli jest coś nie tak z lozyskiem, to amnio także się wykonuje, żeby zdiagnozować jakieś nieprawidlowosci?
Tak,test Pappa to tylko statystyka,ale myślę,czemu aż tak niskie jest.Musisz sama podjąć decyzję,co dalej.U mnie był obrzęk płodu,ale jak prawie znikł,to lekarz mówił,że wygląda wszystko ok,gdyby nie ta amniopunkcja,to według niego byłoby ok.Także widzisz sama.
 
reklama
reklama
Dziekuje. Sama na amnio się nie pcham. To lekarz chce zrobić. Z dzieckiem jest ok, ale coś innego mu się nie podoba. Nie chciał na razie mowic co, stad tez moje pytanie, czy amnio wykrywa cos jeszcze poza wadami płodu. Prowadzi mnie dr. Roszkowski.
Nie ma w Pl testu z krwi?Wiem ze w uk jak jest wysokie ryzyko to sie robi z krwi wlasnie po to zeby nie ryzykowac poronienia przy amino.
 
Do góry