reklama

Separacja i alimenty

Temat na forum 'Archiwum Samodzielnych rodziców' rozpoczęty przez cam83, 21 Kwiecień 2012.

1. cam83

cam83

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Podczytywałam forum i wiem, że jest tu wiele osób doświadczonych w tym temacie. Napisałam pozew o alimenty i pozew o separację korzystając z wzorów w internecie. Czy powinnam złożyć do sądu rejonowego pozew o alimenty, a do okręgowego o separację? Czy można to jakoś złożyć razem? Czy lepiej najpierw złożyć pozew o alimenty, żeby szybko poszło, a dopiero potem separacja, bo to podobno trwa dłużej? Pogubiłam się w tych papierkowych sprawach i proszę o pomoc.

2. martttika

martttika Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Słyszałam, że lepiej najpierw złożyć pozew o alimenty właśnie z tego względu, że separacja czy rozwód dłużej się mogą ciągnąć, ale nie wiem tego z własnego doświadczenia :-(

3. reklama
  4. Plumm

Plumm Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja bym sie poradzila jakiegos prawnika ktory za darmo pomoze alebo zapytala na forum prawnym :tak:

5. Bodzinka

Bodzinka Lekko Stuknięta Mamuśka;)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja złozyłam najpierw pozew o alimenty...Potem będziemy składać od razu o rozwód. Nie zlożyłam razem bo o alimenty idą szybciej, choc pani od razu mi powiedziała "3 miesiące do pół roku" ...

6. cam83

cam83

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję za tak szybki odzew :)

7. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tez skladalam najpierw o alimenty,bylo kilka rozpraw,ale dotyczylo tylko alimentow-jej kwoty,a pozniej o rozwod ktory dostalam w 20 min,
    jak nie widzisz przyszlosci do was skladaj od razu o rozwod,po pierwsze pozniej bedziesz musiala dwa razy placic oplaty jakbys ty skladala raz za separacje i raz za rozwod po 600 zl-jak cie nie zwolnia z oplat, dwa razy bys musiala isc do sadu,wiadomo to jest stres i nerwy co maz powie-jakie brednie bedzie mowil na swoja obrone,jak pracujesz strata czasu,bo za kazdym razem trzeba brac wolne w pracy

8. ewusia34

ewusia34 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    pozew o rozwod można złożyć i zaznaczyć o zabezpieczenie alimentów od dnia złożenia pozwu.

9. cam83

cam83

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    W kwietniu 2012 złożyłam pozew o alimenty. Dostałam zabezpieczenie, ale sprawa o alimenty stoi już 1,5 roku, bo mąż nie został skutecznie powiadomiony tzn. nie odbiera żadnych papierów. Co mogę zrobić? Zabezpieczenie mi nie wystarcza, a ostatnio nie przysłał nawet pełnej kwoty. Dodam, że ostatnio pracował w Wielkiej Brytanii, więc komornik odpada.

10. reklama
  11. ravenalka

ravenalka stycznióweczka '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Proponowałabym zapytać prawnika,albo jakiegoś radcy, bo wiem, że można coś zrobić, ale to przy złożeniu pozwu, po prostu zaznaczyć, że prosi się o wyrok zaoczny w razie nie stawienia się pozwanego na sprawie, ale skoro sprawa już trwa, nie mam pojęcia.

12. jaimis

jaimis Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wydaje mi się że wszystko ma jakieś terminy może jakąś skargę napisać do sądu że sprawa się ciągle nie toczy, ale te jakieś zabezpieczanie
    płacił z jakiegoś adresu, konta może to napisać w skardze?

Poleć forum