reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siadanie z leżenia

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 349
Drogie mamy! Kiedy dziecko uczy się podnosić z leżenia na plecach do siadu? Jak jest to połączone z innymi umiejętnościami...?
Nie chodzi o podciągnięcie się, a zwykły siad.
Mój syn od jakiegos czasu tak próbuje i na razie tego nie widzę.. :)
 
reklama
Rozwiązanie
Mój ma dwa lata i nigdy nie siada z leżenia. Zawsze przekręca się na bok lub na kolana. Usiadł sam z pozycji do raczkowania jak miał pół roku, biegał już na roczek. Więc chyba bym się nie przejmowała brakiem akurat tej umiejętności.
Drogie mamy! Kiedy dziecko uczy się podnosić z leżenia na plecach do siadu? Jak jest to połączone z innymi umiejętnościami...?
Nie chodzi o podciągnięcie się, a zwykły siad.
Mój syn od jakiegos czasu tak próbuje i na razie tego nie widzę.. :)
On w ten sposób trenuje mięśnie brzucha i jest to normalny etap. Bardzo mało dzieci siada w ten sposób. Najczęściej dzieci siadają z pozycji bocznej lub z pozycji do raczkowania ;)
 
Dziecko uczy się siadać z leżenia na brzuchu, poprzez pozycję boczną (lub z pozycji raczkowania).
Nasza rehabilitantka zalecała by nie pozwalać na to dziecku (tj. na podciąganie się do siadania z pleców). W ten sposób dzieci nie siadają (zresztą spróbuj sama tak usiąść bez pomocy rąk).
 
Dziękuję za odpowiedzi!
Wiem,że to bardzo obciaza kręgosłup , dlatego staram sie nie stwarzać mu takich okazji, ale często siada między moimi nogami i się kładzie na moj brzuch albo jak to przewijam to jest w stanie podnieść już łopatki, dlatego się zastanawiam, czy jego ćwiczenia do tego prowadza:)
Siada fakt, z boku najczęściej.
 
Mój synek tak czasem siadał, tylko po drodze podpierał się na łokciu. Miał wtedy 5,5 miesiąca. Ale wtedy tylko siadał, a nie siedział wyprostowany. A takie typowe siadanie z raczkowania to trochę później.
 
Właśnie interesuje mnie, kiedy sprawność jest na takim poziomie, że dziecko to potrafi.
Mój syn siada (i z czworakow i z przekrecenia na bok, przez podpor boczny), chodzi itp, ale tego nie potrafi:) Dizelnie i wręcz waleczne próbuje:) Ma teraz 9 miesiecy i zastanawiam sie, kiedy mu się uda:)
 
reklama
Właśnie interesuje mnie, kiedy sprawność jest na takim poziomie, że dziecko to potrafi.
Mój syn siada (i z czworakow i z przekrecenia na bok, przez podpor boczny), chodzi itp, ale tego nie potrafi:) Dizelnie i wręcz waleczne próbuje:) Ma teraz 9 miesiecy i zastanawiam sie, kiedy mu się uda:)
Zależy od dziecka. Mój starszy syn w ogóle nie potrafił. Nawet nie próbował ( z zupełnie płaskiego leżenia na plecach, bo na jakimś leżaczku czy foteliku to kombinował 😉). Młodszy jest dużo sprawniejszy 🙉🙊🙈 i właściwie to nawet nie, że próbował wcześniej. On po prostu usiadł tak na wprost (tylko się w pewnym momencie podparł na chwilkę) jak miał te 5,5 miesiąca i potem jeszcze kilka razy 🙂
 
reklama
Bardzo dziekuje! To konkretna odpowiedź:) Ciekawe, że nie ma żadnych informacji w fachowej literaturze na ten temat..:)


Zależy od dziecka. Mój starszy syn w ogóle nie potrafił. Nawet nie próbował ( z zupełnie płaskiego leżenia na plecach, bo na jakimś leżaczku czy foteliku to kombinował 😉). Młodszy jest dużo sprawniejszy 🙉🙊🙈 i właściwie to nawet nie, że próbował wcześniej. On po prostu usiadł tak na wprost (tylko się w pewnym momencie podparł na chwilkę) jak miał te 5,5 miesiąca i potem jeszcze kilka razy 🙂
 
Do góry