reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siadanie...

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Czesc dziewczyny :-)
Kiedy wasze dzieciaczki zaczęły siadać/siedzieć?
Mój mały ma 6.5 mies i jeszcze nie siedzi.Dźwiga się,chwile się utrzyma i tyle.Nie Sadzam go na siłę ;-)
Spotkałam ostatnio dwie znajome ktorych dzieci są ok 3 tyg starsze od mojego młodego i siedzą już.
Wiem,że każde maleństwo jest inne ale jestem po prostu ciekawa :-p
 
reklama
my 24.09 skonczylysmy 6miesiecy i jak zlapie ją za nadgarstki to corka sie podciaga ale sama z siebie jeszcze nie siada.
u kazdego malucha to kwestia indywidualna ;) nie ma co porownywac do rowiesnikow
 
Mój sam z siebie usiadł ok 8 miesiąca w urodziny męża;)

A zaczął chodzić w rocznice naszego ślubu:D
 
Moja córka usiadła sama w dniu w którym skończyła 6 miesięcy, synek usiadł sam jak skończył 7 miesięcy. Chodzić zaczęli córka 9.5 miesiąca, synek 11. Tylko synek jest wcześniakiem urodzony w 35 tygodniu
 
Pytanie czy dzieci tych znajomych "siadają" czy "siedzą" posadzone. Bo niektórym się wydaje że jak popodpieraja dziecko poduszkami to już mogą pstryknąć fotkę i pochwalić się na fb że dziecko siedzi. A wracając do tematu rzeczywiście każde dziecko inne. Mojej córce zawsze najprościej było przewrócić się na boczek albo brzuszek i z tej pozycji siadała. I tak jej zostało a ma 14 m-cy, chodziła przed roczkiem i prawidłowo się rozwija. Jeśli obserwujesz że się podciąga to pewnie kwestia czasu aż sam usiądzie. A dla "spokoju sumienia " warto czasem przejść się do dziecięcego fizjoterapeuty który sprawdzi czy wszystko ok i podpowie jak poprzez zabawę "poćwiczyć" z maluszkiem.
 
Podobnież, wg fizjoterapeutów, prawidlowe siadanie niemowlat to tylko te z pozycji na czworaka. To moja tak usiadła mając 8miesiecy. Wczesciej, owszem siedziala - posadzona. Jakos tak od 6.5miesiaca ale skoro dziecko samo z siebie nie dzwignelo sie do takiej pozycji to moga zdarzac sie upadki wiec nie warto ich prowokowac.
 
Ma czas
Kazde dziecko inne jedne szybsze drugie potrzebuje czasu pilnowac zeby nie bylo odchylenia od normy
Prawidlowe śiadanie jest z pozycji czworaczej
Ja tez nie moge jak ktos podpiera sadza na sile i sie chwali ze dziecko siada xD
Moj syn zaczal Raczkowac jak mial 6 i pol mies usiadl jak mial 7 miesiecy z pozycji czworaczej :)
7,5 wstal i zaczal chodzic przy meblach.
Ma 9 i pol miesiąca od tygodnia sam chodzi.

I samo nic nie przyspieszac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja uwielbiała leżeć, nie chciała się podciągać. Posadzona marudziła. Gdy przyszedł czas usiadła z raczkow.
Dokładnie a noz za te 2 tygodnie usiadzie niby tylko 2 tyg a dla dziecka to duzo :)
Moj synek latal przy meblach raz drugi sie puscil sam stal i na pupe na drugi dzien puscil sie zrobil kilka kroczkow sam a na 3 jak sie puscil to pooszedl :D
 
Do góry