reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siedzenie bez podtrzymywania

Mam pytanie, wiele mam pisze tu ze dziecko powinno samo usiasc, a z jakie pozycji jesli mozna zapytac? bo z plecow to raczej trudno na czworaka, to chyba raczej z pozycji na brzuchu?
 
reklama
Najprawidłowszy wzorzec samodzielnego siadania maluszka to z czworaków pupę przechyla na boczek i wtedy siada. Nasza neurolog powiedziała, że siadanie z leżenia na pleckach jest nieprawidłowe, a wiele dzieci tak potrafi. Moja Weronika sama usiadła jak miała 8 i pół miesiąca. Wcześniej nie potrafiła sama usiedzieć dłużej niż kilka sekund, nie sadzałam jej nigdy sama.
 
aha, no to nasza jeszcze troche do siedzenia ma, narazie jak jest na brzuszku to pełza sobie do tylu, choc nozkami pcha do przodu to jeszcze nie wie co z raczkami zrobic i glowke kladzie na kocyk :)))
 
Nadia sama siedzi,chodz czasem sie jeszcze zakolysze na boki.Gdy lezy na pleckach potrafi sie sama podniesc do siadu,chociaz widze,ze przy tym sie meczy.
 
Maja podciaga sie sama z plecow jak ja za rece trzymam,ale tylko tyle, ma jeszcze slaby kregoslup chyba bo glowka jej leci do przodu. a jak siedzi na kolanach i ja puszcze to leci w lewo. Ale ona dopiero co skonczyla 6 miesiecy...nauczy sie w koncu ;)
 
safffi napisala,ze siadanie z pleckow jest nie prawidlowe,a moja corka wlasnie tak siada.Lezac na pleckach sama sie podnosi do siadu,powinnam cos z tym zrobic? skoro nie jest to prawdilowe
 
Kopka to były słowa mojej neurolog. Wydaje mi się, że skoro Twoja córcia tak siada to juz nic z tym nie zrobisz, nie będziesz przecież na siłę jej kładła, bo będą protesty. Nasz lekarka powiedziała, że sadzanie dziecka opóźnia nauke samodzielnego siadania. Miała kiedyś małą pacjentke, która sama siadac z czworaków nauczyła sie dopiero w w ieku 1,5 roku, bo matka ja ciagle sadzała i dziecko nie miało możliwości ćwiczenia tej umiejętności.
 
reklama
wlasciwie to nie zamierzam nic z tym zrobic,bo nie zmusze jej zeby lezac z pleckow nie podnosila sie do siadu.Jak Nadia lezy na brzuszku to staje na czworaka,ale zaraz spowrotem kladzie sie na brzuszek i tak wkoloko,do siadu z tej pozycji sie nie garnie...moze za jakis czas
 
Do góry