Piwonia_2
Fanka BB :)
wyrostek po prawejDziewczyny, córka wróciła ze szkoły z ostrym bólem brzucha po lewej stronie, co to może być? wyrostek??![]()
Obejrzyj wideo poniżej, aby zobaczyć, jak zainstalować naszą stronę internetową jako aplikację internetową na ekranie domowym.
Notka: Funkcja ta może nie być dostępna w niektórych przeglądarkach.
wyrostek po prawejDziewczyny, córka wróciła ze szkoły z ostrym bólem brzucha po lewej stronie, co to może być? wyrostek??![]()
a połóz ja na płasko i spróbuj zgiąć jej kolanem do brody prawa noge?sory po prawej stronie
ale jest tez trzustka która lubi tak promieniowacMika wyrostek jest po prawej!
ZGINA NORMALNIE..a połóz ja na płasko i spróbuj zgiąć jej kolanem do brody prawa noge?

to na bank nie wyrostek,bo moze i by zgieła ,ale ciężko byłoby wyprostowacZGINA NORMALNIE..![]()
a z nerwów może tak boleć, jak myslisz?Czy to nie wyrostek?
Jeśli dziecko skarży się na silny ból brzucha, a dolegliwości nie ustępują przez godzinę, idź do lekarza. Jeżeli ból jest bardzo ostry, jedź do szpitala na izbę przyjęć. To może być zapalenie wyrostka robaczkowego. Wyrostek (małe odgałęzienie jelita grubego) zwykle znajduje się na dole po prawej stronie brzucha (ale może też znajdować się bliżej środka brzucha lub wyżej, aż pod żebrami). Dziecko zwykle nie chce jeść, może wymiotować, odczuwać ból także przy unoszeniu prawego kolana w górę, przy prostowaniu nogi oraz podczas chodzenia. Może (choć nie musi) mieć gorączkę. Jeżeli lekarz potwierdzi zapalenie wyrostka, dziecko musi być szybko operowane.