reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Martuszka,
Ja bym poczekała ze szczepieniem...
Mam w rodzinie przypadek, ze malucha zaszczepiono podczas infekcji która przechodził totalnie bezobjawowo i nie skończyło sie najlepiej. Zwłaszcza ze chyba mozna podać te szczepionki pózniej i nic sie nie stanie.
 
reklama
Akuku dzięki bardzo próbuje tak właśnie ze po jakieś chwili ściągam nakładkę ale on wtedy się strasznie denerwuje bo nie może złapać no nic nie poddam się tak łatwo. Mam też takie jakby muszle laktacyjne które nakłada się pół do godziny przed karmieniem i one mają wyciągnąć sutki. Stosowałam na początku zanim kupiłam nakładki i słabo to wychodziło bo wystarczyła chwila a sutek znów płaski więc je olalam. Ale teraz trochę są już wyrobienie więc spróbuję do nich wrócić. Dzięki jeszcze raz Agatko za rady. Nie robiliśmy jeszcze żadnych badań nawet nie pomyślałam o tym a lekarka też nic nie mówiła.
 
A ja mam pytanie- musze jechac do Polski a maly nadal nie ma paszportu , zostawie go z moim ale co zrobic z laktacja tzn jak odciagac zeby nie zaburzyc jej ( nie bedzie mnie z malym ok :
30 godzin ) i drugie pytanie jak najlepiej odmrazac i podgrzewac odciagniety pokarm?
 
Lucalew to skoro nie robiliscie badan to zanim zacznie sie dokarmiac mm sprawdza sie czy jest jakis powod slabych przysrostow.. jakie sa wyniki krwi czy nie am anemii jak mocz itd.. jesli wszystko w nornie to znaczy ze taka jego natura.. jesli nie to sie daje np zelazo ..itd.
Dziecko to nie tucznik i tabelki tabelkami a maly moze byc drobny. Porownajcie tez jak Ty i maz rosliscie na tym etapie i jak byliscie karmieni.

Amawell najlepiej odciagac nie dalej nic zo 4godz. Ale jesli nie dasz rady to nic nie powinno sie stac. Pokarm zanika okolo dwoch miesiacy i mozna go spowrotem przywolac.
Sa kobiety ktore zdecydowaly sie na mm a po 2-3 miesiacach zachcialo im sie kp i nie bylo problemu z relaktacja. A pokarm odmrozic mkzna wklasajac zimny do lodowki a pozniej ogrzac. Lub zamrozozny do cieplej wody.
Najlepiej by byl karmiony z kubeczka/strzykawki jesli wczesniej nie jadl z butli co by nie zaburzyc prawidlowego odruchu ssania.

Panikara najlepiej dopajac woda jezeli na posilek je 100ml to 100 ml wody na dobe.
Ja bym nie dawala tych herbatek granulowanych bobto sama chemia.. lepiej cos samemu zaparzyc tylko tp juz trzeba sie dowiedziec co.

Sann mi sie wydaje ze u was te skoki trzeba by korygowac i loczyc z terminu porodu ..

Ampr bo faceci iwazaja ze to nasz obowiazek ogarnac dom itd.. niestety moj m byl wychowywany tak ze jego matka popierdzielala w domu plus praca itd.. a tatus w tv.. sprry takie wzorce mu dali !
I niestety oni mysla ze jak potrzymaja chwile dziecko lub ugotuja obiad to tak duuuzo nam pomogli.. sek w tym ze oni musza zrozumiec ze ani ja nie sprzatam dla siebie ani on dla mnie..tylko wspolnie dla nas bo mjeszkamy i korzystamy ze wszystkiego razem.. jak m mowi wyprasowalem Ci dwa prania.. tk ja mowie ze nie mi tylko nam..bo to nie sa moje rzezy bo moich jest z rwguly najmniej.. tylko glownie dzieci a o ile mi wiadomo sa nasze wsolne!
No i lapie juz ale to dlyga rdroga i nadal ma zaniki pamieci...
Tesciowa tez potrafi przez skype walnac tekstem ze ona miala 4 dzieci j pracowala i dom i pralki nie miala itp.. a to nie pomaga bo m wtedy potrafi cos palnac... choc za wczoraj przeprosil i wyciagnal wnioski bo dzis herbate zrobil bez proszenia ! Powiedzial kochanie herbatka na barku ;)

Lucalew ja naprawde sie cjesze z zakupu i juz polecam mimo dopiero pierwszevo dnia uzytkowania ;)
M byl sceptyczny i jak to facet uwazal to za gadzet.. ale dzis jak pizamke dostal mieciutka a zawsze byla sztywna tzn twardsza to aie cieszy.. i mowi ze super ze kurz zbiera itd..

Lucalew dzis juz nke dam rady z tymi siatkami.spojrze jutro oki?

Powiedz mi jescze jak czesto on je w nocy ? Moze poataraj sie o jedno karmie ie nocne wiecej ?
A i czy maly jest wazony na tych samych wagach ?
Przede wszystkim postaraj sie byc spokojna ! Pamietaj ze maly sie nie da zaglodzic i puki waga nie spada to nie jest zle .. duzo czytalam o przypadku dzieci ktore rodzily sie np 4 kg a na ron wazyly 9 i mama w stresie itd..a wszystkie wyniki w normie.. poprlstu maluch byl typem szczuplaczka ;)

Moj Viki urodzil sie wiekszy niz emil a w wieku 3 lat nosil ubrania na 9-12 miesiecy...
Za to emil teraz nosi to co viki do przedszkola nosil..wlasnie 9-12 i 12-18
Viki bardzo powoli rosl.. teraz juz nosi na4-5 lat i wybil..ale nadal jest szczuplaczek.
Za to alex i Emil sa tacy zbudowani. Na szczescie w uk nikt mnie nie stresowal z waga Vikiego a ostatnio jak patrzylam w ksiazeczke to slabe mial przyrosty...
Postaram sie jutro poczytac o slabych przyrostach
Kiedy sie martwic i co robic zanim sie zdecydujemy na dokarmianie.
Ucaluj malego smieszka i sie nie martw ;)
 
Dzisiaj rekord pierwszego spania, prawie 5 godzin. Ale mimo dotankowania do pełna pół godziny nie chciała zasnąć. A wczoraj jakoś wyjątkowo marudna była, w ciągu dnia ledwo 2h przespała i to bardzo niespokojnie. A wieczorem strasznie krzyczała ze zmęczenia i usypiałam ją 50 minut. Za to usg bioder prawidłowe :)

Luca, współczuję problemów, jak czytam jak ktoś tak walczy o kp a ja marudzę, że za często karmię, ale nie mam problemów żadnych, to mam straszne wyrzuty sumienia :/

Suszarki tez zazdroszczę, jak tak czytam jaka fajna jest, to żałuję, że miejsca na nią nie mam :p

No, internety przejrzane, można spać dalej :)
 
No pięknie. Mały ma 37,7, nie puszcza gazów i nie robi kupy, a kiedy zaczyna stękać to zawsze kończy się to ostrym płaczem jak przy kolce. Kupa składa się przede wszystkim z piany, ale nie śmierdzi i kolor jej się zmienia, bo tym razem była zielonkawa. Kupę udaje nam się uwolnić z pomocą kateteru rektalnego, a razem z nią ze trzy bączki i nic więcej. Tej kupy też tyle co kot napłakał.
Nie wiem jak mu pomóc. Podaję espumisan, ale on nic nie daje! A na gorączkę nic nie mam :( no i...co to może być? Zaparcia jakieś? Czy kolka właśnie? Czy gorączka jest wywołana stanem brzuszka czy to nie ma nic wspólnego? Martwię się i nie wiem co robić...
 
reklama
Anciikowa,
Do 38 a w nocy do 38,5 nie zbijamy gorączki lekami. Tylko obserwujemy czy nie skacze.
Jak nie masz czopkow to okłady zimne, możesz sobie np przygotować pieluszki w lodowce. I m wysłać do apteki w międzyczasie jesli sie martwisz.

Słabsze kupy mogą być z przeziębienia tez (nie mowię w tym przypadku). A może to po prostu reakcja na cos co zjadlas.
Może tez efekt słabszego trawienia laktozy? Może zamiast espumisanu spróbuj z delicolem? U nas efekt po 24h stosowania - wcześniej przy każdym baczku był ślad na pieluszce a teraz juz nie. I wydaje mi sie, ze ma duzo mniej tych krostek na buzi ale to może zbieg okoliczności. Kupy robi z delikatnie mniejszym wysiłkiem.

Kciuki!!!
 
Do góry