reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Kiedyś esputicon był od urodzenia ale teraz nie wiem. Kornelka od skończonych półtora tyg dostaje sab simplex (normalnie 15 kropelek do mleka jak dla miesięcznego dziecka)
Ostatnio daje jej po 10 kropelek bo to cudo mi się już kończy (została ostatnia buteleczka) a nie wiem kiedy teść znó będzie w PL, żeby mi dowieźć . teraz bobotic pójdzie w ruch
 
reklama
Karawina...Delicol jest od urodzenia.

A ja dziś po wizycie u ginekologa.
Natkusia...rzeczywiście dziwnie się patrzy na monitor jak juz nie ma tam naszego Bąbelka.
U mnie wszystko ok, choć z tego co było widać na ekranie jeszcze będę plamić, a mi się wydawało, że juz kończę, żeby nie napisać, że skończyłam. Mam tez przepubklinę na tylnej ścianie pochwy, ale ponoć to normalne. Mam ćwiczyć mięśnie kegla, z S możemy już szaleć i dostałam tabletki anty Azalia. Któraś miała z nimi doczynienia?
Z szaleństwami i tabsami jeszcze trochę się wstrzymam bo badanie ginekologiczne było dla mnie jak ponowna utrata dziewictwa.

Ja od jutra do soboty jestem sama. I choć wiem, że dam radę to jakoś tak dziwnie bedzie. Mam nadzieję , że Kostek nie wybierze sobie któregoś dnia na testowanie mojej cierpliwości i miłości.
 
Ostatnia edycja:
Gawit ja tez mialam pierwsze dziecko bezproblemowe, jadl, spal i tak w kółko, a jak nie spal to leżał grzecznie w łóżeczku i jak raz na jakiś czas miał gorszy dzien to mnie to denerwowało i brakowalo mi cierpliwości, a Hania jest zupelnie inna nie śpi w dzień, łózeczko ją parzy, wózek i fotelik samochodowy też, ma kolki, ulewa itd a ja mogę ja nosić godzinami, w nocy czuwać, spać po 3 godziny i uwazam się za najbardziej spelnioną i najszczęśliwszą matke na świecie. Pewnie polecą na mnie gromy, ale tak się czuję po 13 latach dane mi było jeszcze raz zostać mamę cudownej istotki.:-) Takze coś jest w tym dojrzałym macierzyństwie.

Ewaelinka ja podziwiam osoby, które potrafią wyjechać i zacząc żtcie z dala od rodziny, przyjaciół. Ja jeszcze nie odcięłam pępowiny :-D i boję si bardzo nowych wyzwań. Lubie i dobrze się czuje w stabilnym życiu, może bez wielkich wygód, wypasionych wakacji. Pracujemy 8 h a potem spokojne życie jak to mówi mój mąż "popołudniowe życie emeryta". Ale zazdroszczę odwagi, ja jestem tchórz.

Sylwia88 to wygląda na kolkę, zareaguj szybko, podobno im szczybciej maluchy dostaną leki, to lepiej. My też przechodzimy kolkę. Moja tez lubi spać opatulona, ale potem ma potówki, niestety.


karaiwina o leki spytaj pediatrę. moja jest na dwoch lekach od 3 tyg. espumisan i tribux, ale hania jest na mm/

Asiołek obyś nie musiała podejmować decyzji o zmianie swojego miejsca na ziemi.

fiuufiuu mam nadzieją, że nie będziemy musieli podejmować takich decyzji, , a mój M. patriotyzm ma gdzieś, bo uważa że to państwo nic mu nie dało, a cale życie tylko kłody pod nogi i pewnie ma rację,

Monya ja też dostałam te tabletki, też po wizycie, ale u mnie jeszcze macica się kurczy, ale już nie krwawię i z tego cieszę się najbardziej.

No i odpisalam po raz pierwszy od dłuzszego czasu.

Dziewczyny nie straszcie tym Putinem, ja się nigdzie nie wybieram, nie mamy nawet paszportów i takie wydatki na tę chwilę są mi nie na rękę :-) więc nie biorę tego pod uwagę. A co do polityki nie wypowiadam się, bo to ciężki temat.
 
Dałam moim dzieciom po kąpieli po 120 ml, a potem meczylam sie z nimi 1.5h, płacze na zmianę, razem, usypianie i budzenie sie. Az wreszcie dałam po ekstra 60ml i poszły spać. To jaki one maja ten spust???

Na forum o blizniakach dziewczyny piszą, ze nia ma nigdzie szczepionki 5w1 i ze ma byc za trzy miesiące.
What the fuuuuuck?!?!?

My jutro idziemy na pierwsze szczepienie. Humor juz mam popsuty. Przy synku to było dla mnie naturalne, ze szczepimy i ze bedzie dobrze, a teraz przez te wszystkie dyskusje czy bardziej bicie piany, mam mega stres.
No i jutro musza dostać szczepionke na rota bo tylko do 12 tyg mozna, a nam juz 11 leci.
Pediatra synka powiedziała, ze szczepionka na rota traci sens, bo coraz częściej dzieci szczepione przechodzą rota tak samo ciezko i z pobytem w szpitalu jak te nieszczepione. Ale przeciwna nie jest szczepieniu. I żałuje, ze nie mogła zaszczepić swojego wnuka, bo do 12 tygodnia chorował i miał krew w kale, a wtedy nie wolno.

MONYA - ja poszłam do gin na 4.5 tyg od porodu. Nie krwawilam juz od 2 tygodni, ale na usg widac było ze jeszcze zapas do wykrwawienia jest. Co dziwne nie krwawilam jeszcze przez kolejne 2 tygodnie i dopiero pozniej sie zaczęło od nowa i to bardzo mocno i trwało ok 2 tyg wiec długo jak na dodatkowe krwawienie.
 
Maja u nas miała przepukline kresy białej i pepkowa. Zalecenie przed każdym kamieniem w ciągu dnia 15 minut na brzuszku minimum.

nasza położna mówiła że nawet jak minie 6 tydzień a nie zagoi sie szczepionka na gruźlicę to trzeba poczekać ze szczepieniami. U nas na razie jeszcze pryszcz kwitnie ;-)
 
Wasze maluszki rosną i ich potrzeby się zmieniają ?? mamy proste rozwiązanie
Sprzedaj na mamasprzeda.pl ubranka z których dzieci już wyrosły, ubrania ciążowe i sprzęty, które mogą przydać się innym mamom a za zarobione w ten sposób pieniądze kup to cego teraz potrzebuje twoje dziecko !!
Na mamasprzeda.pl nie placi się żadnych prowizji i nie ginie się w tłumie - przyszłośc w sprzedaży internetowej jest dziś po stronie portali ukierunkowanych na jedna grupę - na mamasprzeda.pl tą grupą są mamy !!!


Zapraszamy


Ps jeśli pisesz bloga lub znasz dobrego bloga dla mam (dotyczącego wszelkich tematów interesujących młode i ambitne mamy) powiedz nam o tym - zapraszamy do programy "Bloguj z mamasprzeda.pl" - więcej informacji na kontakt@mamasprzeda.pl
 
Ja podalam malemu espumisan , po tyg polozna i pediatra powiedziali,ze mozna brac.
Co do wojny jakos nie sledze tego. Zylam cztery lata pod okupacja wiec armia, karabiny,checkpointy,apachi itp itd stalo sie dla mnie codziennoscia:banghead:

U nas narazie spoko. Nie mam sposoau na ulewanie. Juz robie wszystko i czekam na odbicie jak na zbawienie szczegolnie w nocy.
 
To nam sie upiekło. Bo moje młode nie musza nic dostawać na brzuszki. Wszystko gra i to mimo żelaza. Bogu niech bedą dzięki!!!!!!!

Za to dzis u nas słabo. Synek ma katar i budzi sie co kilkadziesiat minut z płaczem. Oby nic z tego wiecej nie było. Juz sie martwię o dziewczyny i o to, ze jutro mamy szczepic.
Poki co musze dac synkowi szlaban na kontakty z siostrami.
Włączyliśmy ogrzewanie w domu z tego wszystkiego.

Nakarmilam młode, jedna totalnie na spiocha i licze na kilka godzin snu.
 
reklama
Ewelinka :-* faktycznie, tak jak pisze Madison fajnie się Ciebie czyta z rana jak za starych dobrych czasów :-)

Madison jak to nie ma szczepionki? :szok: Wczoraj byłam na szczepieniu WZW i za 3 tyg zaplanowane mam 5w1 i nic mi nie mówili w przychodni że brakuje ...Muszę dziś zadzwonić, ja szczepię płatnymi w tej przychodni Arka. Madison musisz się upewnić czy dziewczyny Ci zaszczepią, bo mi wczoraj powiedziała pediatra, że jak jest jakakolwiek infekcja w domu to nie szczepią ani 5w1 ani pneumokoki, mimo iż maluszek nie zarażony. Mi wczoraj zaszczepili małego WZW bo jest mało obciążająca.

Dziewczyny a czy Wy szczepicie WZW tą płatną szczepionką czy bezpłatną? Wczoraj zadali mi to pytanie w przychodni. Przypomniałam sobie że Amelkę szczepiłam ostatnie dwie dawki płatną bp oczyszczona czy jakoś tak, ale mały w końcu dostał bezpłatną, bo przychodnia nie miała płatnych, a my i tak trochę do tyłu ze szczepieniami, no i ryzyko infekcji od córki więc nie przekładałam. Zresztą w szpitalu też dostał tą bezpłatną.

Ja rotawirusów nie szczepię, neurolog przy Amelce mi już odradzał, ale dlatego że to wcześniak i żeby nie obciążać dodatkowo

Czy któraś podawała DEBRIDAT? Asiołek analizowaliście z mężem ten lek? Dostałam receptę na ten lek ze względu na problemy z kupką małego, sam nie robi wcale. Receptę dostałąm od lekarki od szczepień nie od mojej pediatry więc się zastanawiam czy podawać. U małego to jest ta niedojrzałość i każą czekać, że się w końcu unormuje.

Wczoraj byłam z synkiem na kontroli rehabilitacyjnej na karowej, na szczęście wszystko dobrze, mały rozwija umiejętności na 1,5 miesiąca. Bo wiecie, że wcześniaki mimo że tak jak mój np urodził się 4 miesiące temu to rozwija się zgodnie z terminem planowanego porodu czyli tak jakby się urodził na początku sierpnia. Uśmiechami cieszymy się dopiero od 1,5 tyg i mały zaczyna powoli gugać ;-)
Korzystając z okazji poszłam w sprawie tych kupek do lekarki, która prowadziła małego od urodzenia. Ponieważ jest problem z kupką, z wzdęciami, no i kolka to pani dr kazała cierpliwie czekać, podawać espumisan, masować no i poleciła takie cudo:
TERMOFOR Z PESTEK WIŚNI BABY & MOTHER PROMOCJA (4536720056) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Używałyście? słyszałyście o tym?

Co do przepuklin pępkowych to potwierdzam, leżenie na brzuszku czyni cuda. Córka miała ogromną i się ładnie wchłonęła, synek miał malutką i już nie ma po niej śladu. Mi nigdy nikt nie kazał tego uciskać, a już plastrowania wręcz zakazywali.

Natkusia super, że trafiłaś wreszcie ze smoczkiem, do mnie też już idą te smoczki bo do tej pory miałam tą wersję dla wcześniaków.

Dziewczyny z Warszawy jak będziecie organizowały jakiś wspólny spacer to i ja jestem chętna :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry