reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Silne Mdłości przed każdym okresem

Jaśminowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2021
Postów
41
Staram się o ciążę. Przed każdym okresem (niezależnie czy współczułam w tym cyklu czy nie)mam silne mdłości. Silne na tyle że uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Tak już jest od pół roku. Kiedy już okres przyjdzie nie jest bardzo bolesny ani obfity.
Wykonałam podstawowe badania hormonów, nosicielstwa, morfologię ale nic konkretnego nie wykazały. Ginekolog również nic nie widzi.
Cykle mam długie 35/37 dni. Testy owulacyjne sugerują pik około 16/17 dnia cyklu.Lekki Ból owulacyjny czuje zazwyczaj dwa dni poźniej ( chyba długo się rozkręca). Wydaje mi się że te długie cykle i mdłości sugerują problemy. Jakie
Badanie mogę jeszcze wykonać?
 
reklama
A może porozmawiaj z lekarzem i spróbuj kuracji Castagnus? Jest to lek ziołowy - stosuje się go właśnie na PMS. Obniża on poziom prolaktyny - a jaki Tobie wyszedł?
 
A może porozmawiaj z lekarzem i spróbuj kuracji Castagnus? Jest to lek ziołowy - stosuje się go właśnie na PMS. Obniża on poziom prolaktyny - a jaki Tobie wyszedł?
Prolaktyna akurat dobrze testosteron za wysoki i AMH też. Testy owulacyjne robię lh skacze boje się że pęcherzyki nie pękają 😒
 
Staram się o ciążę. Przed każdym okresem (niezależnie czy współczułam w tym cyklu czy nie)mam silne mdłości. Silne na tyle że uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Tak już jest od pół roku. Kiedy już okres przyjdzie nie jest bardzo bolesny ani obfity.
Wykonałam podstawowe badania hormonów, nosicielstwa, morfologię ale nic konkretnego nie wykazały. Ginekolog również nic nie widzi.
Cykle mam długie 35/37 dni. Testy owulacyjne sugerują pik około 16/17 dnia cyklu.Lekki Ból owulacyjny czuje zazwyczaj dwa dni poźniej ( chyba długo się rozkręca). Wydaje mi się że te długie cykle i mdłości sugerują problemy. Jakie
Badanie mogę jeszcze wykonać?

Ja bym się jednak skonsultowała u innego lekarza. Zawsze to inna opinia.
Poza tym, że cykle powyżej 35 dni uważane są już za długie to wg mnie możesz mieć za długą fazę lutealna. Sugerując się Twoim obserwacjami owu przypada na 18-19dc. To u Ciebie faza lutealna przy cyklu długości 37 dni to jakieś 18-19 dni, a prawidłowa trwa maksymalnie 16 dni. A za długa faza poowulacyjna nie sprzyja zajściu w ciążę.

Poza tym, polecam monitoring. Po pierwsze będziesz wiedziała, czy owulacja na pewno występuje. Po drugie dowiesz się czy jej termin pokrywa się z Twoim obserwacjami.
 
Do góry