reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Silny kaszel u 8 miesięcznej dziewczynki

Dołączył(a)
4 Czerwiec 2015
Postów
7
Witam moja 8 miesięczna córeczka ma silny kaszel i słyszę "flegme" byłyśmy u lekarza i powiedział ze osluchowo jest czysta ale ma zaczerwienione gardło i lekki katar. Przepisał Ambrosol, Tantum Verde, Nasivin i Wit. C. Kazał robić inhalacje 3 razy dziennie jednak od trzech dni nic się nie zmienia. Może ja źle robie inhalacje. Ile 8 miesięczne dziecko powinno być inhalowane? Ile soli fizjologicznej wlewać?
 
reklama
A czy oklepujesz plecki? Czy wygląd kataru się zmienia? Czy kaszel jest inny, czy taki sam?
 
Oklepuje plecki jednak nie zauważyłam różnicy w kaszlu. Katar jest bardzo wodnisty. Pojawił się w poniedziałek i nie było go dwa dni a dziś znów się pokazał. Podejrzewam że jest to kaszel alergiczny. Ale co w takim razie dalej. Od dwóch różnych lekarzy usłyszałam że jestem przewrazliwiona.
 
To może być alergiczne, zwłaszcza jeśli katar jest cały czas wodnisty. Jeśli nie zauważysz zmiany to może umów się do alergologa, a w międzyczasie poobserwuj, czy jakieś zmiany wprowadziłaś w życie malucha- zwłaszcza jeśli chodzi o pokarmy.
 
Nic nowego nie dostała ale jesteśmy teraz na wsi i ja mam uczulenie na kwitnące drzewa czy możliwe ze ona tez jest uczulona? Dużo spacerujemy a teraz jest czas pylenia z drzew
 
Na pogotowiu zawsze dają antybiotyk... Cóż - taka strategia.
Ja bym jednak szła w kierunku alergii. Jeśli jest to katar alergiczny, to nietrudno by spływający katar spowodował zapalenie gardła. Spróbuj się dostać do jakiegoś alergologa - testy skórne robi się jak dziecko skończy rok.
Ewentualnie możesz spróbować podać wapno i Clemastinum w syropie - ale bym musiała sięgnąć do notatek w jakich dawkach.
 
reklama
Byłam u alergologa wykluczył alergie. Powiedział ze katar nie ustępuje po kilku dniach i nie pojawia się po kilku następnych podczas alergii. Kaszel tez nie był alergiczny. To było zwykle przeziębienie. A wracając do strategii pogotowia to musze Pani powiedzieć że raczej nie mają takiej strategii ponieważ byłam tam trzy razy i dopiero za trzecim razem gdy córka dostała gorączki otrzymała antybiotyk. Mamy się stawić do alergologa za dwa miesięce. Także Dziękuję wszystkim za pomoc i opinie. Pozdrawiam
 
reklama
Do góry