reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

Walcze z eczema u mojej coreczki, :-(najgorzej jest na twarzy (policzki i podbrodek)oraz plecki. Moze ktoras z mam podzieli sie swoim doswiadczeniem, ktore kremy, balsamy, masci czy cokolwiek co pomoglo. Jakich kosmetykow uzywacie do kapieli, czy na dwor?Jak czesto kremujecie swoje dzieci???
 
reklama
Dziekuje ewelka41 za odpowiedz.
Oliatum nie pomaga, Wtej chwili skora jest czerwona twarda, chropwata i lekko sie luszczy.Widze tez ze ta ja swedzi.
 
Nie smaruj oliwką bo to też może uczulać twoje dziecko (tak było w naszym wypadku) Ja na początku stosowałam do kąpieli emulsję do kąpieli oilatum, teraz stosuję zwykłą parafinę oprócz tego szmpon z oilatum a po kąpieli i w ciągu dnia stosowałam krem oilatum. Ponadto na wielkie zmiany stosowałam elidel, ale jest drogi ok 70 zł i jest na recepte. Ponadto stosowałam kremy: bepanthen, emolium, atopic-dermo balm, i wiele wiele innych. Niestety przy azs musi próbować wszystkiego bo nie masz pewności co dziecku pomoże. Najlepiej zgłoś się do alergologa przepisze ci jakieś maści a teraz gdy stan dziecka nie jest najlepszy to tylko lekarz pomoże. No i przede wszystkim dieta, dieta i jeszcze raz dieta
 
No wlasnie, oliwki odpadaja szczegolnie johnson. Jestemy pod opieka pediatry-dematologa, teraz stosujemy po kapieli Lipikar LA ROCHE-POSAY a wdzien 2 x masc robiona z wit.A. Skutek marny a wlasciwie zaden. Mysle zeby sprobowac Balneum hermal plus, lub opiderm. Czy ktos to stosowal, szczegolnie ten drugi???????
Z dieta jest "dziwnie"- wlasciwie tylko banany odpadaja. stosuje jeszcze aveeno baby.
 
A skąd wiesz że tylko banany odpadają?? Skoro stan skóry się nie poprawia to może coś więcej ją uczula? Radziłabym ci iść do alergolaga o przy azs chyba dermatolog nie pomoże. Niestety nie stosowałam tej drugiej maści a z balneum miałam niemiłe doświadczenie
 
My w ostrym stanie do kąpieli stosowaliśmy Vitelle podobno działanie takie jak balneum i oilatum a tańsze no i maści robione przez dermatologa i to one pomogły chyba najbardziej i doustnie krople fenistil.
Co do oliwek ja uzywam bambino podobno najmniej uczula natomiast produkty johnsona uczulają najczęściej tak twierdzi mój dermatolog Ale w stanach zaostrzenia głownie stosujemy kremy robione. Polecam również Cetaphil MD i emulsje zwłaszcza jeśli skóra jest sucha i popękana
No i faktycznie dieta to podstawa (ja walcze z azs także u siebie)znalezienie tego co uczula jest naprawdę trudne bo może to być alergia kontaktowa lub krzyżowa a może uczulać np. jakiś konserwant ale jesli nie znajdziesz przyczyny to na poprawę za bardzo nie licz (wiem po sobie) z małym mam sprawę ułatwioną bo mam dobrego dermatologa
 
My dopiero niedawno usłyszałyśmy diagnozę AZS. Do kąpieli i smarowania stosuję balneum. Zmian na skórze u mojej małej nie jest tak dużo, najgorzej na policzkach i udach. Kremik balneum jest super - nawilża ale nie tworzy śliskiej skorupy na buzi. Po posmarowaniu buzia Hani jest gładsza i delikatniejsza.
Czekamy na wizytę u alergologa dziecięcego.
Czy zawsze przyczyny AZS trzeba szukać w diecie? Pediatra powiedział mi, że Hania wcale nie musi być na nic uczulona :eek:
 
reklama

Podobne tematy

Do góry