reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skoki rozwojowe

eMa87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2016
Postów
399
Czy w czasie jednego skoku rozwojowego mogą być przerwy? Mój Bobas jest teraz na etapie tego między 22-26 tyg. (Licząc od daty przewidywanego porodu ponoć tak się to liczy) i tydzień temu był marudny 3-4 dni a teraz od 4 dni znowu... najgorzej między 15-18 juz brakuje mi pomysłów. .. próbuje przytulać bawić puszczać muzykę. .. I i tak jest niespokojny. Zastanawiam się też czy nie przestaje mu wystarczać porcję jedzenia które dostaje.. ma prawie 5 m. karmiony mm 5x180 ml. plus wprowadzam zupki i owoce.
 
reklama
Może ci się przyda tekst o skokach rozwojowych w 1 roku życia dziecka Poza tym pytanie jak wygląda kwesta ząbkowania? I jeżeli wprowadzasz mu zupki i owoce, to może ma kłopot z tolerowaniem jakiś składników? A jeśli chodzi o jego spanie i rutynę dnia, jak to wygląda?
Żadnych ząbków nie widzę póki co. Jeżeli chodzi jedzenie, to je dość chętnie juz w tej chwili. Dzień wygląda tak: 6: 180 ml. Mleka 6.15-8-9 sen, 10: 180 ml. Mleka 10.15-12 zabawa 12- owoc 13- spacer 14: 180 ml mleka, 17: zupka 18: mleko około 100 ml. 19.30 kąpiel 20: 180 ml. Mleka 20-6 sen. W ciągu dnia krótkie 20 min drzemki. Ogólnie cały dzień jest ok tylko w tych godzinach jest problem ostatnio.
 
U mojej starszej córki skoki rozwojowe przebiegały książkowo- praktycznie co do dnia. Dokładnie mogłam się spodziewać kiedy zacznie się kolejny skok. Aż trudno było mi uwierzyć, że dziecko może tak "schematycznie" funkcjonować.

U młodszej ciężko było mi zaobserwować jakąś regułę. Skoki rozwojowe były ale bardzo chaotyczne, takie właśnie przerywanie "lepszymi" dniami.
 
A może przyczyną jest to, że zamiast 2 -3 dłuższych drzemek twoje maleństwo śpi po 20 minut, to krótki czas na regenerację, zwłaszcza w takim wieku. Myślisz, że mogłabyś spróbować go wyciszyć i wydłużyć jego czas snu. Właśnie nie zabawiać tylko spróbować uśpić.
 
A może przyczyną jest to, że zamiast 2 -3 dłuższych drzemek twoje maleństwo śpi po 20 minut, to krótki czas na regenerację, zwłaszcza w takim wieku. Myślisz, że mogłabyś spróbować go wyciszyć i wydłużyć jego czas snu. Właśnie nie zabawiać tylko spróbować uśpić.
Wiem ze malo właśnie... tylko ze on zaśnie i budzi się... tym bardziej ze śpi całą noc od 20-10 z krótką przerwa na jedzenie o 6. Wiec kolo 14 g. Wiec w ciągu dnia niespecjalnie spi... wczoraj wyszlam z nim o 15 na spacer i to był dobry pomysł bo 20 min się szamotal po wózku aż zasnął i tak z nim chodziłam 1 g. Jak wróciliśmy było lepiej więc przeniose spacer z 12-13 na 15.
 
U mojej starszej córki skoki rozwojowe przebiegały książkowo- praktycznie co do dnia. Dokładnie mogłam się spodziewać kiedy zacznie się kolejny skok. Aż trudno było mi uwierzyć, że dziecko może tak "schematycznie" funkcjonować.

U młodszej ciężko było mi zaobserwować jakąś regułę. Skoki rozwojowe były ale bardzo chaotyczne, takie właśnie przerywanie "lepszymi" dniami.
Właśnie co do dat to tez wychodzi idealnie wg schematu tylko teraz właśnie tak kilka dni gorszych kilka lepszych.. :/
 
reklama
Do góry