reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skracanie się szyjki macicy...

adzwojcik

Aktywna w BB
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2018
Postów
84
Witajcie. Wczoraj byłam na wizycie... u mnie juz 28+4 i pod koniec ginekolog sprawdzil mi szyjke i pierwsze zdanie "No za długa to ona nie jest... 2,6 , zamknięta" ... i nakaz kontroli za 2 tygodnie :/ Stwierdzil ze jak bedzie słabo to zakładamy pessar. I zaczelam sie glowic jakim cudem... skoro ja tak naprawde wstaje o 8... o 8:30 wychodze z domu i spedzam pol h w samochodze, pozniej 8 godzin w pracy siedzac przed komputerem.. wracam do domu, chwile pochodze i zazwyczaj w sumie leze, bo za duzo obecnie nie robie.. I kolezanka mnie uswiadomila ze to od siedzenia. I teraz pytanie, mam jeszcze 2 tygodnie tutaj spędzić czasu, tak się dogadałam... i szczerze mowiac jakbym teraz jednak zrezygnowala to troche zrujnuje mi to plan funduszowy. Jest szansa ze te dwa tygodnie na to nie wpłyną? :/ Co więcej... w domu tez nie wyobrazam sobie cale dnie lezec... zanudze sie... nie umiem :( Nie wiem co robic...
 
reklama
Rozwiązanie
M
Wiesz, pieniądze pieniędzmi - zawsze jakoś do nas trafią.. Ja w 3 ciążach skracanie szyjki - leżenie plackiem pomogło.
Zanudzisz? ;) Książki, filmy, seriale, robótki... Coś wymyślisz, czego się dla dziecka nie robi.
A opcja pracy zdalnej nie wchodzi w grę, skoro pracujesz przed kompem? Może na leżąco? ;) Trudno powiedzieć czy wpłynie czy nie, zależy jak szybko się ta szyjka skraca. Tragedii jeszcze nie ma.
 
Zanudzisz? ;) Książki, filmy, seriale, robótki... Coś wymyślisz, czego się dla dziecka nie robi.
A opcja pracy zdalnej nie wchodzi w grę, skoro pracujesz przed kompem? Może na leżąco? ;) Trudno powiedzieć czy wpłynie czy nie, zależy jak szybko się ta szyjka skraca. Tragedii jeszcze nie ma.
Niestety nie ma takiej opcji... :/ a tak juz malo mi zostalo... :sad: Wstępnie miałam pracować do końca grudnia ale jednak chcialam do konca stycznia tu posiedziec... i tak mało mi zostało. Oczywiscie po tym czasie juz bede psychicznie zmuszona lezec, poświęcę się oczywiście.. Niestety nie mamy tez porowniania co do szyjki, bo po raz pierwszy mi ją w ogóle sprawdził -,- Jedyny plus ze zamknięta...
 
Ja miałam pierwszy raz mierzoną szyjkę w 16 tygodniu - 45mm potem w 27 - 28mm. Od tamtej pory nie miałam mierzonej szyjki. Lekarz sprawdzał tylko czy zamknięta. Nie wiem czy tryb życia ma dużo do znaczenia. Całą ciążę się oszczędzam, jestem na zwolnieniu bo studiuję i nie mając co robić w domu to leżę i się uczę, czytam książki. Mimo to szyjka mi się sporo skróciła. Najważniejsze, że szyjka zamknięta no i długość nie jest jeszcze bardzo zła :)
 
Ja miałam pierwszy raz mierzoną szyjkę w 16 tygodniu - 45mm potem w 27 - 28mm. Od tamtej pory nie miałam mierzonej szyjki. Lekarz sprawdzał tylko czy zamknięta. Nie wiem czy tryb życia ma dużo do znaczenia. Całą ciążę się oszczędzam, jestem na zwolnieniu bo studiuję i nie mając co robić w domu to leżę i się uczę, czytam książki. Mimo to szyjka mi się sporo skróciła. Najważniejsze, że szyjka zamknięta no i długość nie jest jeszcze bardzo zła :)
No to mnie pocieszylas... :) :)
 
reklama
Oj wiem bo ja się tak stresowałam cała ciąże :( tylko ze ja dodatkowo miałam twardnienia brzucha i i tak dotrzymałam do bezpiecznego terminu wiec u Ciebie na pewno będzie dobrze ;)
Tez miewam ale stosunkowo rzadko :) Wiec sie tym niepokoje na szczescie.... trzeba byc dobrej mysli. Skonczy sie ten miesiac i bede lezala do gory brzuchem to moze i cos to da :D
 
reklama
Do góry