reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skracanie szyjki

Dołączył(a)
30 Styczeń 2021
Postów
8
Jest w 32 tygodniu w poniedziałek miałam wizytę i lekarz powiedział że szyjka jest pośrednia i lekko skrócona jednak jest zamknięta. Zastanawiam się czy nie zaczęła się skracać się za wcześnie dodam że nie badał nie usg dopochwowo tylko stwierdził to podczas badania na fotelu. Czy słusznie mam obawy ze za wcześnie czy to raczej normalne że w tym tygodniu już jest lekko skrócona. Z góry dziękuję za odpowiedź
 
reklama
To wszystko zależy co miał na myśli mówiąc lekko skrócona.

Ja poszłam ok 34t5d na wizytę, bo mi się skurcze pojawiły. Na KTG praktycznie nic nie było, kilka nieregularnych o małej intensywności, szyjkę określił na zamkniętą delikatnie skróconą. Urodziłam 35t2d - 4 dni po tej wizycie...
 
A ja dodam, że warto przy takich obawach poprosić o usg dopochwowe, bo ono weryfikuje co znaczy "lekko". U mnie bylo tak, że też w 32 tc uslyszalam od gin, że szyjka jest skrócona, ale w badaniu wyszło nam, że 3 cm. To byl dobry wynik jak na ten tydzień ciąży, ale moja lekarka wyczuła, że szyjka sie skraca i kazała mi leżeć i się oszczędzać (być może ze względu na wiek i na pierwszą ciążę: bylam tuż przed 35 urodzinami;-)). Efekt był taki, że ja leżałam i rosłam w kg;-), w 35 tc szyjka miała 2,4 cm. Gin byla zadowolona, ale nadal kazala uważać. Dwa dni po terminie porodu (tak, dotrwałam bez problemu do terminu!), bylam na wizycie i okazało się, że szyjka była zgładzona i rozwarcie na 2 cm. Przy czym żadnych skurczów nie czułam. Tobie też życzę skrócenia szyjki na sam poród, ale na wszelki wypadek poprosilabym o usg dopochwowe albo o sprecyzowanie, co to znaczy, że lekko skrócona, bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje Twoj organizm, a Maleństwo potrzebuje jeszcze czasu;-)
Ps. a moja gin sie śmiała, że te "krótkie szyjki" często rodzą po terminie;-)
Spokojności!!!.....ale jak będzie okazja to sprawdź to usg:-)
 
Będąc w 8 miesiącu szyjka zaczęła mi się wygładzać. Miałam tylko robione badanie na fotelu. Gin kazał mi się przygotować na to, że mogę szybko urodzić. Na początku 9 miesiąca rozwarcie 2cm. Urodziłam w 39 tyg porodem wywoływanym. Podczas porodu szyjka wg się nie rozszerzała i miałam parte przy 3 cm rozwarcia. Dobrze jest kontrolować co się dzieje, ale skracanie nie oznacza od razu, że będziesz przedwcześnie rodzić. Dla spokoju umysłu lepiej po prostu się oszczędzać 😁
 
Mnie lekarz tłumaczy że szyjka ma etapy że może się skrócić delikatnie A za chwilę wydłużyć. Ma na to wpływ skurcz macicy. Jeśli jest długo rozluźniona to może się wydłużyć. Dlatego warto zmierzyć poprzez usg dopochwowe
 
Dziękuję za odpowiedzi 30.04 mam kolejna wizytę i już napewno poproszę o dokładne zbadanie przez usg dopochwowe dziękuję trochę się uspokoilam
 
Wg mnie w tym tygodniu ciąży szyjka już może się skracać ale dla spokojności możesz sobie więcej polegiwać ;)
Ja w twoim tygodniu ciąży prawie że nie mialam szyjki i rozwarcie na 2cm 🙄 problemy z szyjka od 20tc i tylko z lekarką marzyłyśmy żeby dotrwać do 32tc..urodzilam 37+ileś dni ale maksymalnie się oszczedzałam
 
Hej ,;) jest tu ktoś kto w 31 tyg ciazy miała skrócona szyjke do 1,6cm ? Jakie miałyście zalecenia i czy udało wam się donosić ciążę?
 
Hej ,;) jest tu ktoś kto w 31 tyg ciazy miała skrócona szyjke do 1,6cm ? Jakie miałyście zalecenia i czy udało wam się donosić ciążę?
Może lekarz pessar Ci założy ? Ja mam problem z szyjką ale w 24 tygodniu na 8 mm szew założony , teraz mam 2,7-2,3 ale praktycznie cały czas leżę żeby nic się złego nie stało . Tez chyba zależy od tego czy robi Ci się rozwarcie i czy szyjka jest twarda, a co Tobie lekarz mówił ?
 
reklama
Może lekarz pessar Ci założy ? Ja mam problem z szyjką ale w 24 tygodniu na 8 mm szew założony , teraz mam 2,7-2,3 ale praktycznie cały czas leżę żeby nic się złego nie stało . Tez chyba zależy od tego czy robi Ci się rozwarcie i czy szyjka jest twarda, a co Tobie lekarz mówił ?
Znaczy się ten pessar to tylko podobno do 28 tyg coazy zakładają. A mi lekarz zalecił jak najwięcej leżeć chociaż niektórzy twierdzą że leżenie bardziej pogarsza niż polepsza . I mój gin stwierdził że prawdopodobnie będzie wczesniak więc się obawiam
 
Do góry