reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

skrócenie umowy do dnia porodu

Rozwiązania
0
Witam,
Moja sytuacja jest trochę skomplikowana. Ale proszę o poradę.
Od 19.04.2011 zostałam zatrudniona w firmie która posiada dwa oddziały jeden we Wrocławiu, drugi w Katowicach. Umowa na pełny etat do 1.06.2012r.W listopadzie 2011r poinformowałam pracodawcę, że jestem w 4 miesiącu ciąży. Miesiąc później mój pracodawca ogłosił, że zamyka oddział w którym pracuje ale drugi oddział nadal pracuje. Dnia 13.12.2011 zostało zawarte ze mną porozumienie które zawierało wypowiedzenie do dnia porodu (czyli około połowa kwietnia, moja umowa została skrócona) przy zwolnieniu mnie z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Z dniem 31.12.2011 oddział został zamknięty a mnie poproszona o wypełnienie wniosku o urlop wypoczynkowy. Dziś dostałam telefon od pani prezes, że chcą ponownie otworzyć oddział w Katowicach więc będę miała pracę. Za dwa miesiące mam termin porodu więc nie uśmiecha mi się teraz wkładać wszystkie siły w otwarcie nowego oddziału. Więc stąd moje pytanie, że mogą mi odwołać moje porozumienie i kazać wrócić do pracy. Dodam, że moja firma to jak widać jeden przekręt, tak jak wymusil na mnie wiele rzeczy tak teraz boję się podjąć jakąkolwiek decyzję. Więc bardzo proszę o poradę, Czy mają prawo odwołać moje zwolnieni z obowiązku ze świadczenia pracy, skoro było zawarte za zgodą obu stron.
]
Z góry dziękuje za informację

reklama

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Rozwiązania
0
Moja sytuacja jest trochę skomplikowana. Ale proszę o poradę.
Od 19.04.2011 zostałam zatrudniona w firmie która posiada dwa oddziały jeden we Wrocławiu, drugi w Katowicach. Umowa na pełny etat do 1.06.2012r.W listopadzie 2011r poinformowałam pracodawcę, że jestem w 4 miesiącu ciąży. Miesiąc później mój pracodawca ogłosił, że zamyka oddział w którym pracuje ale drugi oddział nadal pracuje. Dnia 13.12.2011 zostało zawarte ze mną porozumienie które zawierało wypowiedzenie do dnia porodu (czyli około połowa kwietnia, moja umowa została skrócona) przy zwolnieniu mnie z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Z dniem 31.12.2011 oddział został zamknięty a mnie poproszona o wypełnienie wniosku o urlop wypoczynkowy. Dziś dostałam telefon od pani prezes, że chcą ponownie otworzyć oddział w Katowicach więc będę miała pracę. Za dwa miesiące mam termin porodu więc nie uśmiecha mi się teraz wkładać wszystkie siły w otwarcie nowego oddziału. Więc stąd moje pytanie, że mogą mi odwołać moje porozumienie i kazać wrócić do pracy.
Nie mogą. Mogą jednak odwołać Panią z urlopu wypoczynkowego.

Dodam, że moja firma to jak widać jeden przekręt, tak jak wymusil na mnie wiele rzeczy tak teraz boję się podjąć jakąkolwiek decyzję. Więc bardzo proszę o poradę, Czy mają prawo odwołać moje zwolnieni z obowiązku ze świadczenia pracy, skoro było zawarte za zgodą obu stron.
Raczej nie, choć prawo tego nie normuje wprost.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Skrócenie kości długich Potrzebuję porady 32
N skrócenie się szyjki macicy w 10 T C Potrzebuję porady 15
A skurcze Braxtona-Hicksa? + niewielkie skrócenie szyjki macicy Porady fizjoterapeutki 0
Aneta_85 Skrócenie urlopu rodzicielskiego. Porady prawnika 1
M powrót z urlopu macierzyńskiego i prośba o skrócenie wymiaru pracy Porady prawnika 0
78Malgosia Skrócenie wymiaru pracy na urlopie wychowawczym Porady prawnika 2
Milutek23 skrócenie macierzyńskiego przy bliźniakach Porady prawnika 1
M wniosek o skrócenie etatu [art. 186.7 KP] a zwolnienie lekarskie w kolejnej ciąży Porady prawnika 1
C Zakończenie umowy na zastepstwo pomocy Lipcowe mamy 2020 4
S Zaległy urlop po macierzyńskim a nieprzedłużenie umowy i pracę. Potrzebuję porady 3
C Przedłużenie umowy a wychowawcze z zus Potrzebuję porady 2
B Poród i koniec umowy - nauczyciel Potrzebuję porady 1
C Przedłużenie umowy do czasu porodu . Pytanie Potrzebuję porady 6
jw_jw zerwanie umowy szkoleniowej Potrzebuję porady 17
I Urlop macierzyński + koniec umowy + ekwiwalent za urlop Potrzebuję porady 12
G Koniec umowy a ciąża, lojalka Potrzebuję porady 7
M Koniec umowy i l4 co robic Potrzebuję porady 26
Mika06 wypowiedzenie umowy niewiedzac o ciazy Potrzebuję porady 20
I Koniec umowy na macierzyńskim a ciąża Potrzebuję porady 1
M Koniec umowy o pracę podczas ciąży Potrzebuję porady 16
malinka122 Pytanie odnośnie umowy Potrzebuję porady 2
Klaudyna92 Wypowiedzenie umowy o prace, a ciąża Potrzebuję porady 14
J Zaległy urlop wypoczynkowy po macierzyńskim - jak płatny po zakończeniu umowy na zastępstwo Potrzebuję porady 3
A Koniec umowy o pracę przed porodem a zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 15
M urlop wychowawczy a koniec umowy o pracę Porady prawnika 3
G Koniec umowy a urlop macierzyński. Potrzebuję porady 18
AgnieszkaKRK31 Koniec urlopu wych. - koniec umowy o pracę - i co dalej? Porady prawnika 3
z@t wygaśnięcie umowy przed upływem 12 tygodnia Porady prawnika 9
B Aneks do umowy na czas określony a druga ciąża? Porady prawnika 1
K rozwiazanie umowy o prace a ciaza Porady prawnika 2
Bafinka ciąża w pierwszym miesiącu umowy o pracę Porady prawnika 6
K wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony czy można się odwołać w przypadku ciąży Porady prawnika 4
M Zakończenie umowy o pracę w trakcie trwania urlopu macierzynskiego. Porady prawnika 0
M Ciąża w trakcie urlopu rodzicielskiego i koniec umowy. Porady prawnika 0
C Wypłata zaległego urlopu po zakończeniu umowy na czas określony Porady prawnika 2
M macieżyński po zakończeniu umowy o pracę Porady prawnika 1
malamii06 koniec umowy o pracę miesiąc przed porodem Porady prawnika 7
Anecia1111 koniec umowy 2 miesiące po porodzie Porady prawnika 6
Kasienka_ Koniec umowy w trakcie rocznej ochrony po macierzyńskim Porady prawnika 2
K przedłużenie umowy lub rejestracja w UP a ciąża Porady prawnika 2
Galaxia Przedłużenie umowy do dnia porodu Porady prawnika 1
L koniec umowy o pracę a urlop macierzyński 2012 i 2013 Porady prawnika 4
K Ciąża pod koniec umowy o pracę podczas urlopu macierzyńskiego(ewent. obniżenie etatu) Porady prawnika 4
K koniec umowy o pracę a urlop macierzyński i wypoczynkowy Porady prawnika 5
N Umowy o pracę...jak to z nimi jest??? Porady prawnika 1
K rozwiazanie umowy na wykonanie robot budowlanych Porady prawnika 4
A nie zgłoszenie do pracodawcy umowy zlecenia na urlopie wychowawczym Porady prawnika 1
G rozwiązanie umowy z dniem porodu a zasiłek macierzyński i bezrobocie Porady prawnika 1
A Rozwiązanie umowy podczas urlopu wychowawczego? Porady prawnika 3
ninanineczka wypowiedzenie umowy najmu w trybie natychmiastowym. Porady prawnika 4