reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze w ciązy

olcia154

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2019
Postów
24
Hej.
Jestem w 24tyg ciązy i odkilku dobrych tygodnii mam skurczę.
Od kilku dni mam coraz częstsze łapie puszcza łapie puszcza.
Moja szyjka wynosi z tego co pamietam na ostatniej wizycie 3cm. Ginekolog kazala mi brac magnez i w razie czego jechac do szpitala.
Czy jest mozliwosc , ze urodze przedwczesnie?Staram się jak najwiecej lezec , ale nawet wtedy mnie łapią skurcze to dosyc nieprzyjemne.
 
reklama
Rozwiązanie
Jedynie co sama możesz zrobić, to dużo odpoczywać i przyjmować dużo magnezu (nie przedawkujesz go) , najlepiej w postaci dobrze przyswajalnej np. Magne B6.
Zrób też badanie krwi magnezu i potasu - za mały poziom potasu też ma wpływ na występowanie skurczy. Wtedy dobry jest Aspargin.
Leki rozkurczowe typu no-spa wzięte doraźnie mogą pomóc, ale ich zażywanie skonsultuj z lekarzem (to nie tajemnica, że zbyt intensywne przyjmowanie no-spy może wzmagać ryzyko zwiększonego napięcia mięśniowego u dziecka). Lekarz może zalecić przyjmowanie leku rozkurczowego Spasmolina - bezpieczniejszy od no-spy, ale na receptę.
Też jestem zdania, że skurczy nie należy lekceważyć. Oczywiście mogą to być przepowiadające, ale jeśli w swojej intensywności...
Hej.
Jestem w 24tyg ciązy i odkilku dobrych tygodnii mam skurczę.
Od kilku dni mam coraz częstsze łapie puszcza łapie puszcza.
Moja szyjka wynosi z tego co pamietam na ostatniej wizycie 3cm. Ginekolog kazala mi brac magnez i w razie czego jechac do szpitala.
Czy jest mozliwosc , ze urodze przedwczesnie?Staram się jak najwiecej lezec , ale nawet wtedy mnie łapią skurcze to dosyc nieprzyjemne.
Dużo magnezu i no spa. Ja brałam 4-6 tabletek magne b6 forte jak łapaly mnie bóle brzucha. Teraz jest ważny czas więc musisz to wyciszyć
 
Dużo magnezu i no spa. Ja brałam 4-6 tabletek magne b6 forte jak łapaly mnie bóle brzucha. Teraz jest ważny czas więc musisz to wyciszyć
Niekoniecznie no spa. Wielu ginekologów, że ma wpływ na napięcie mięśniowe u dziecka.
Autorko, nie bierz niczego bez konsultacji z lekarzem. Ja miałam skurcze od 15 tygodnia, a teraz jestem już po terminie porodu, także to niekoniecznie musi się źle skończyć. Najlepiej dużo odpoczywać. Jesteś pewna, że to skurcze patologiczne a nie braxtona-hicksa, które są fizjologiczne? One nie bolą, są po prostu ćwiczeniami macicy.
 
Niekoniecznie no spa. Wielu ginekologów, że ma wpływ na napięcie mięśniowe u dziecka.
Autorko, nie bierz niczego bez konsultacji z lekarzem. Ja miałam skurcze od 15 tygodnia, a teraz jestem już po terminie porodu, także to niekoniecznie musi się źle skończyć. Najlepiej dużo odpoczywać. Jesteś pewna, że to skurcze patologiczne a nie braxtona-hicksa, które są fizjologiczne? One nie bolą, są po prostu ćwiczeniami macicy.
Tak jeśli przyjmujesz ją w trybie ciągłym, wzięta doraźnie jest bezpieczna.
 
Zanim zaczniesz się szprycowac czymkolwiek, porozmawiaj z ginekologiem i zapytaj o skurcze Braxtona- Hicksa. Te są niegroźne i są tylko rozgrzewka macicy przed pełna akcja porodowa, która wcale nie musi nastąpić szybko. Można ich dostać w każdym momencie w drugim trymestrze i mogą trwać aż do końca. Większość z nas je ma. Ale najlepiej wyjaśnić i skonsultować to z lekarzem.
 
Hej. U mnie też się zaczęły skurcze w tym tc i niedługo później skracala się szyjka. Także najlepiej byc pod czujnym okiem lekarza prowadzącego żeby niczego nie przeoczyć.
 
reklama
Jedynie co sama możesz zrobić, to dużo odpoczywać i przyjmować dużo magnezu (nie przedawkujesz go) , najlepiej w postaci dobrze przyswajalnej np. Magne B6.
Zrób też badanie krwi magnezu i potasu - za mały poziom potasu też ma wpływ na występowanie skurczy. Wtedy dobry jest Aspargin.
Leki rozkurczowe typu no-spa wzięte doraźnie mogą pomóc, ale ich zażywanie skonsultuj z lekarzem (to nie tajemnica, że zbyt intensywne przyjmowanie no-spy może wzmagać ryzyko zwiększonego napięcia mięśniowego u dziecka). Lekarz może zalecić przyjmowanie leku rozkurczowego Spasmolina - bezpieczniejszy od no-spy, ale na receptę.
Też jestem zdania, że skurczy nie należy lekceważyć. Oczywiście mogą to być przepowiadające, ale jeśli w swojej intensywności bądź częstotliwości stają się dla Ciebie podejrzane, to udaj się do ginekologa, bo skurcze mają wpływ na szyjkę macicy.
 
Jedynie co sama możesz zrobić, to dużo odpoczywać i przyjmować dużo magnezu (nie przedawkujesz go) , najlepiej w postaci dobrze przyswajalnej np. Magne B6.
Zrób też badanie krwi magnezu i potasu - za mały poziom potasu też ma wpływ na występowanie skurczy. Wtedy dobry jest Aspargin.
Leki rozkurczowe typu no-spa wzięte doraźnie mogą pomóc, ale ich zażywanie skonsultuj z lekarzem (to nie tajemnica, że zbyt intensywne przyjmowanie no-spy może wzmagać ryzyko zwiększonego napięcia mięśniowego u dziecka). Lekarz może zalecić przyjmowanie leku rozkurczowego Spasmolina - bezpieczniejszy od no-spy, ale na receptę.
Też jestem zdania, że skurczy nie należy lekceważyć. Oczywiście mogą to być przepowiadające, ale jeśli w swojej intensywności bądź częstotliwości stają się dla Ciebie podejrzane, to udaj się do ginekologa, bo skurcze mają wpływ na szyjkę macicy.
Ja brałam właśnie Spasmoline - bardzo skuteczna, a magnez miałam zalecony hela mag skurcz.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry