reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Iga120584

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2022
Postów
67
Zacznę od tego, że przyjmuje tabletki antykoncepcyjne o bardzo słabej dawce hormonów, dokładnie Femoden. No i teraz taka sytuacja... przy zazywaniu drugiego opakowania tego leku, mówiąc więcej na poczatku 3 tygodnia stosowania przez weekend miałam biegunkę. Nie zastosowałam pomimo to dodatkowych tabletek anty. W piątek następnego tygodnia , przy 20stej tabletce znowu miałam biegunkę. W ten dzień dość do wspolzycia z wytryskiem w środku. Nie zastosowaliśmy dodatkowej ochrony. Nie przyjęłam też dodatkowej taetki że względu na biegunkę... Na dodatek nie zażyłam już 21 tabletki z opakowania, tylko postanowiłam zrobić qczesniej 7dmio dniowa przerwę. I tak, na 3 dzień po odstawieniu dostałam krwawienia lecz bardzo skąpego i bezbolesnego , ktore trwa już 4 dzień. Moje pytanie zatem, czy skuteczność tabletek anty została zachowana? I czy krwawienie wyklucza ciążę na 100%? Jak Wy uważacie Kobietki?
 
reklama
Nie brałam tabletek nigdy, ale może trzeba przeczytać dokładnie ulotkę, w której powinno być wyjaśnione jak postąpić w przypadku pominięcia tabletki lub przy wystąpieniu innych dolegliwości jak biegunka czy wymioty. Na Twoim miejscu zmieniła bym tabletki bo te chyba są źle dobrane.

Ja stosuję już prawie 5 lat krążki antykoncepcyjne i chyba są dość skuteczne bo w ciąży nie jestem i nie byłam. Krążki również mają małą dawkę hormonów. I też dość szybko organizm wraca do równowagi, tego dokładnie nie wiem, bo dopiero będę rezygnować z antykoncepcji
 
Nie brałam tabletek nigdy, ale może trzeba przeczytać dokładnie ulotkę, w której powinno być wyjaśnione jak postąpić w przypadku pominięcia tabletki lub przy wystąpieniu innych dolegliwości jak biegunka czy wymioty. Na Twoim miejscu zmieniła bym tabletki bo te chyba są źle dobrane.

Ja stosuję już prawie 5 lat krążki antykoncepcyjne i chyba są dość skuteczne bo w ciąży nie jestem i nie byłam. Krążki również mają małą dawkę hormonów. I też dość szybko organizm wraca do równowagi, tego dokładnie nie wiem, bo dopiero będę rezygnować z antykoncepcji
Hej, w ulotce niby pisze, że przy biegunce należy zażyć dodatkowa tabletkę, a ja tego nie zrobiłam, bo jakoś mi to umknęło. Z natury jestem dość roztrzepana 😁. Pisze tam także, że przy pominięciu 1 tabletki w 3 tygodniu stosowania tabletek, należy zacząć kolejne opakowanie beż robienia 7dmio dniowej przerwy lub zrobić wcześniej przerwę tj. Od momentu pominięcia tej jednej tabletki. Potem już zacząć normalnie kolejne opakowanie. I tu jest wszystko dla mnie oczywiste, ale właśnie dodane tam jest także, że należy tak postąpić tylko i wyłącznie wtedy, gdy na 7 dni wcześniej tabletki były stosowane regularnie, a ja miałam te biegunki.... ciekawe czy to, że wystąpiło krwawienie przekreśla na 100 procent możliwość ciąży????🤔
 
Zrób test, wyjaśni się :) rób sobie w telefonie alarmy które będą Ci przypominać o tabletkach i o tym żeby zażywać „dodatkowa” w sytuacji biegunki
 
Moim zdaniem prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie 0.
Zwłaszcza, że wystąpiło krwawienie z odstawienia.
 
reklama
Do góry