reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaba jakość nasienia.

Dołączył(a)
20 Styczeń 2021
Postów
5
Witam serdecznie. Od pół roku staramy się z żoną o potomka. Mam jednak bardzo słabą jakość nasienia co nie pomaga w realizacji naszych planów. Czy macie sprawdzone sposoby na poprawę jakości nasienia? Ja w styczniu zacząłem wspomagać się suplementacją tabletkami CUM ON. Wziąłem się również za swoją nadwagę - mniej o 4 kg od początku roku. Przestałem pić kawę. Czy mogę zrobić coś jeszcze? Jeśli chodzi o mój układ rozrodczy to niestety nie jest dobrze. Lewe jądro mam zanikowe - najprawdopodobniej w przebiegu świnki jako dziecko. Było to zaniedbane niestety. Prawe jądro jest po interwencji urologicznej jako 13-latel. Skręt jądra - jednak bardzo szybko znalazłem się w szpitalu i wszystko przebiegło dobrze. Androlog zlecił mi wiele badań hormonalnych, które mam zrobić w lutym ze względów finansowych. Wiadomo, mówił żeby nie tracić nadziei itd. ale ja jestem człowiek negatywnie nastawionym do takich słów. Jeśli chodzi o sprawność seksualną to uwielbiam seks i żoną uprawiamy seks regularnie i sprawia nam to mega przyjemność.
 
reklama
Witam serdecznie. Od pół roku staramy się z żoną o potomka. Mam jednak bardzo słabą jakość nasienia co nie pomaga w realizacji naszych planów. Czy macie sprawdzone sposoby na poprawę jakości nasienia? Ja w styczniu zacząłem wspomagać się suplementacją tabletkami CUM ON. Wziąłem się również za swoją nadwagę - mniej o 4 kg od początku roku. Przestałem pić kawę. Czy mogę zrobić coś jeszcze? Jeśli chodzi o mój układ rozrodczy to niestety nie jest dobrze. Lewe jądro mam zanikowe - najprawdopodobniej w przebiegu świnki jako dziecko. Było to zaniedbane niestety. Prawe jądro jest po interwencji urologicznej jako 13-latel. Skręt jądra - jednak bardzo szybko znalazłem się w szpitalu i wszystko przebiegło dobrze. Androlog zlecił mi wiele badań hormonalnych, które mam zrobić w lutym ze względów finansowych. Wiadomo, mówił żeby nie tracić nadziei itd. ale ja jestem człowiek negatywnie nastawionym do takich słów. Jeśli chodzi o sprawność seksualną to uwielbiam seks i żoną uprawiamy seks regularnie i sprawia nam to mega przyjemność.

Hej, przykro mi, że tak cie życie doświadczyło...
Jak slabe te nasienie?
Tak naprawdę niewiele jest możliwości poprawy jakości nasienia. Przede wszystkim :
1. Suplementy
2. Nie przegrzewanie jąder (sauna i gorące kąpiele odpadają)
3. Zdrowa dieta (polecam Akademie płodności)
4. Sport
6. Używki (odpada alkohol, papierosy i narkotyki)

Jak zrobisz badania hormonalne, jest możliwość, że lekarz zaproponuje terapię hormonalna. Nie jest to terapia standardowa i niewielu lekarzy takowej się podejmuje. Czasem bardziej szkodzi niż pomaga.

Mam nadzieję że lekarz wykluczył żylaki powrózka nasiennego.

Myślicie o metodach wspomagania rozrodu? Obecnie można pobrać nasienie bezpośrednio z jądra (biopsja), moze w przyszłości rozważycie też taka możliwość?
 
Witam serdecznie. Od pół roku staramy się z żoną o potomka. Mam jednak bardzo słabą jakość nasienia co nie pomaga w realizacji naszych planów. Czy macie sprawdzone sposoby na poprawę jakości nasienia? Ja w styczniu zacząłem wspomagać się suplementacją tabletkami CUM ON. Wziąłem się również za swoją nadwagę - mniej o 4 kg od początku roku. Przestałem pić kawę. Czy mogę zrobić coś jeszcze? Jeśli chodzi o mój układ rozrodczy to niestety nie jest dobrze. Lewe jądro mam zanikowe - najprawdopodobniej w przebiegu świnki jako dziecko. Było to zaniedbane niestety. Prawe jądro jest po interwencji urologicznej jako 13-latel. Skręt jądra - jednak bardzo szybko znalazłem się w szpitalu i wszystko przebiegło dobrze. Androlog zlecił mi wiele badań hormonalnych, które mam zrobić w lutym ze względów finansowych. Wiadomo, mówił żeby nie tracić nadziei itd. ale ja jestem człowiek negatywnie nastawionym do takich słów. Jeśli chodzi o sprawność seksualną to uwielbiam seks i żoną uprawiamy seks regularnie i sprawia nam to mega przyjemność.
Czy rozważaliście inseminację? Przed inseminacją nasienie mężczyzny poddawane jest uzdatnianiu, które między innymi polega na odwirowaniu zdrowych plemników od reszty ejakulatu. To tak w wielkim skrócie, poczytaj o tym. Poza wprowadzeniem nasienia do dróg rodnych kobiety jest to jedyna "sztuczność" tego zabiegu. Zapłodnienie zachodzi już w sposób naturalny.
 
Do góry