reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabe przybieranie na wadze

Ale po to są jakieś normy, żeby określić, czy dziecko się dobrze rozwija i jak za mało przybiera, to chyba niedobrze? 🤔
Jeśli ma powiększone miedniczki, to możesz ewentualnie zrobić badanie moczu i obserwować dziecko. Jeśli humor ok, to nie martw się. Kpi czy mm czy generalnie podanie butelki, to pierwszy krok do problemów z kp.
 
reklama
Dziewczyny proszę poradzicie.
Pola urodzona 5.09, waga 3210, spadkowa w 2 dobie 3090. Obecnie 4820g.
Córka 2mc, karmiona piersią. Od 3 tyg przyrosty 18-21g na dobę z tendencją spadkową. Wczesniej nawet 40g na dobe. Według mnie je, siusia, kupki robi bardziej wodniste, 2-3 dziennie. Po karmieniu spokojna, zasypia lub ma okres aktywności. Pediatra mówi, że to dolna granica normy i jednak przybiera. Wg siatek spadla z 50 na 25 centyl. Po szczepieniu na Rota mieliśmy tydzień brzydkich, zielonych, sluzowatych kup z odrobiną krwii. Córce wyszły też w badaniu powiększone miedniczki, ok 6mm. Dostaliśmy skierowanie do nefrologa . Dzisiaj też skontaktowalam się z CDL. Pierwsza córka wykarmiona na piersi. Pediatra oczywiście proponuje dokarmić mm. A mk zależy na KP. Co robić???
Moja ma od urodzenia powiększony układ miedniczkowo kielichowy ok 6 mm, za tydzień idziemy się skontrolować .
Myślę że warto spróbować odciągać pokarm i dawać butla, mi tak przybierała a waga wyjściowa to 2570, w 2 dobie 2450, a przy wypisie 2560. Jak miała 7 tyg ważyła już drugie tyle praktycznie, z tym że w 5 tyg musieliśmy przejść na mm.
Jeżeli się mieści w normach to myślę , że nie powinnaś się zamartwiać. Co do kup czy dziecko jest niespokojne albo jakieś inne objawy ma?
 
Dziewczyny proszę poradzicie.
Pola urodzona 5.09, waga 3210, spadkowa w 2 dobie 3090. Obecnie 4820g.
Córka 2mc, karmiona piersią. Od 3 tyg przyrosty 18-21g na dobę z tendencją spadkową. Wczesniej nawet 40g na dobe. Według mnie je, siusia, kupki robi bardziej wodniste, 2-3 dziennie. Po karmieniu spokojna, zasypia lub ma okres aktywności. Pediatra mówi, że to dolna granica normy i jednak przybiera. Wg siatek spadla z 50 na 25 centyl. Po szczepieniu na Rota mieliśmy tydzień brzydkich, zielonych, sluzowatych kup z odrobiną krwii. Córce wyszły też w badaniu powiększone miedniczki, ok 6mm. Dostaliśmy skierowanie do nefrologa . Dzisiaj też skontaktowalam się z CDL. Pierwsza córka wykarmiona na piersi. Pediatra oczywiście proponuje dokarmić mm. A mk zależy na KP. Co robić???
Aha i zapomniałam dodać , że my już z powiększonymi miedniczami w prawej nerce żyjemy 7 miesięcy i jest wszystko dobrze z dzieckiem
 
Dziękuję za odpowiedzi! W załączniku nasza siatka. Właściwie zauważyłam spadek, gdy Pola miała miesiąc i tydzień. Nie waze jej codziennie. Waze ja co 7-10 dni u pediatry, na tej samej wadze, bez pieluszki. Waga stoi cały czas w tym samym miejscu. Nie mamy wagi w domu, bo wtedy na pewno bym wazyla codziennie, co mija się z celem.

Pola ma dobry humor. Po jedzeniu albo zasypia, albo spokojnie leży i ma czas aktywności. Jest wesoła, dużo się uśmiecha. Ok 2 tyg temu przeszła skok, bo zaczęła się więcej kręcić, wiercic, ruszać nogami, rączkami, wyciągać rączki w stronę zabawek czy przewracac na boczki. Apetyt no wlasnie tu różnie. W nocy je zazwyczaj ładnie. W dzień zależy. Są karmienia piękne, A są takie niespokojne, gdzie odrywa się od piersi, zaraz znów niespokojnie łapie, trochę pije i czasem się krztusi. :/ Tak mamy od jakiś 3 tyg właśnie.

Dodam, że Pola nie używa smoczka.

Jutro jedzie na badania krwii i moczu, jeśli uda się rano go złapać.
Robimy TSH, Gkukoze, CRP, morfologie, alat, Aspat, zelazo, ferrytynę.
Witam. Czy lepiej jest teraz z przybieraniem na wadze?
 
Mi tez już ręce opadają do mojej córeczki obecnie 17 msc i waga 8,8kg a waga wyjściowa 2900 spadkowa do 2710 przy wypisie w 5 dobie. Ma problemy z wypróżnieniem się ma atrezje odbytu i ciagle nikt nie chce jej zoperować a ona ciagle sie meczy ma mega zaparcia jest na diecie przeciwzaparciowej ale to nic nie daje ostatnia nadzieje centrum zdrowia dziecka
Ale ostatnio robiliśmy badania i kreatynina zła potas zły i wogole masakryczne wyniki miała
 
reklama
Do góry