reklama

Słaby kontakt wzrokowy

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez Malwa28, 11 Grudzień 2012.

1. Malwa28

Malwa28 Początkująca w BB

Witajcie, mój synek skończył 15 tygodni. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że gdy
    trzymam go na rękach przodem do mnie lub kładę go na swoich kolanach gdy siedzę,
    on ucieka wzrokiem na boki. Zbliżam swoją twarz do jego, aby w końcu się
    popatrzył a on i tak patrzy raz w jeden bok raz w drugi. Na mnie spogląda gdy
    leży w łóżeczku lub na macie. Gdy go podnoszę automatycznie ucieka wzrokiem na
    boki. Jest ciekawy świata - to fakt ale czy to normalne że mimo usilnych prób
    nawiązania z nim kontaktu on spogląda ciągle gdzieś obok?? Zachowuje się tak
    przy każdym kto bierze go na ręce. Wyjątkiem jest tak jak mówię pozycją gdy
    leży. Od dwóch dni nie chce też się do mnie uśmiechać, choć cyrki wyprawiam aby
    go do tego zachęcić. Czy jest to powód do niepokoju?? Jak zachowują się wasze
    niemowlaki w tym wieku??

2. jaimis

jaimis Fanka BB :)

Malwa28 zamiast się zamartwiać i denerwować najlepiej wybrać się do pediatry i rozwiane zostaną wątpliwości czasami może być rozwijająca się infekcja itp a nie przejmuj się że młoda panikująca mama ja do ordynatora oddziału noworodków wieczorem wydzwaniałam jak miałam obawy ;-) kiedy mamy panikować? przy pierwszym dziecku :tak:

3. reklama
  4. ariska

ariska Fanka BB :)

do pediatry idź a potem do okulisty bym poszła. A wodzi wzrokiem za zabawkami?

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

6. Malwa28

Witajcie, wzrok jest w porządku (synek był badany już dwa razy pod tym kątem - jest po fototerapii).

7. Malwa28

On po prostu nie chce się patrzeć na ludzi bo interesują go inne rzeczy - w mieszkaniu. Jak leży to się patrzy w oczy, uśmiecha, grucha, śmieje, ale jak tylko zmieni kąt widzenia (np. gdy go wezmę na ręce) od razu spogląda na boki i moje próby nawiązania z nim kontaktu są bezskuteczne. Czy to normalne?

Poleć forum