reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy

W szoku jestem z tymi ziemniakami. Dobry sposób, choć ja za ziemniakami nie przepadam tak jak za kluskami, pierogami i makaronami :(. Zrezygnowałam z moich ulubionych bułek na śniadanie i jem chlebek chrupki lub ciemny. Czasami mam nieodpartą pokusę wypić pepsi :(. Ale na tą chwile jakoś się trzymam i cukier jest ok poza tym po kebabie ;).
Zrezygnowałam z pepsi i soków. Więcej zdrowego gotowania będzie trzeba wdrożyć. I chyba trzymając się zasady ilościowo najwiecej surówki, mięso potem ziemniaki czy kasza lub ryż to powinno być ok.
A co to za chlebek IG? Gdzie go kupię o_O
 
reklama
@EklerkaDaria kupuje ten chelebk w piekarni- jest to chlebek o obniżonym indeksie glikemicznym. Jest ciemny ale bardzo pyszny. Mój 6latek też to lubi. A najważniejsze że cukier mam po nim idealny :)
 
Ryż (biały )ma wysoki Ig więc także jest niepolecany. Bardzo dobra jest kasza Bulgur np. Sprawdzony chleb o świetnym składzie to chleb 7 ziaren (zielony) z Biedronki. Ale tylko ten zielony, czerwony jest dla nas niedobry. On nie ma w sobie słodu i nie jest barwiony karmelem, co w przypadku chleba ciemnego często ma miejsce. Żywność jak najmniej przetworzona i bez konserwantów, a wtedy będzie dobrze :)
 
Ostatnia edycja:
@urs ja jem ziemniaki. Co prawda tylko łyżkę do obiadu ale jem i cukier ok :)
Moim głównym problemem też jest cukier na czczo, ale od kiedy jem kromkę chleba albo pije szklankę mleka bezpośrednio przed pójściem spać to cukier rano mam max 90 :) tak poleciła mi Pani Diabetolog.

No a trzeba liczyć kalorie itd? :szok:
Mi Pani Doktor nic takiego nie mówiła :no:

A pozno chodzisz spac? Bo ja zasypiam wczesnie ostatnio i zastanawiam sie czy to nie jest moze przyczyna moich problemow... Dzis sprobuje wytrzymac do polnocy i zobaczymy co bedzie rano. W najgorszym razie bede chyba budzik w nocy nastawiala na zjedzenie przekaski ;)
 
W szoku jestem z tymi ziemniakami. Dobry sposób, choć ja za ziemniakami nie przepadam tak jak za kluskami, pierogami i makaronami :(. Zrezygnowałam z moich ulubionych bułek na śniadanie i jem chlebek chrupki lub ciemny. Czasami mam nieodpartą pokusę wypić pepsi :(. Ale na tą chwile jakoś się trzymam i cukier jest ok poza tym po kebabie ;).
Zrezygnowałam z pepsi i soków. Więcej zdrowego gotowania będzie trzeba wdrożyć. I chyba trzymając się zasady ilościowo najwiecej surówki, mięso potem ziemniaki czy kasza lub ryż to powinno być ok.
A co to za chlebek IG? Gdzie go kupię o_O

Jesli w Twoim miescie jest piekarnia Putka to tam polecam. Moja swiadkowa go jadla przy cukrzycy ciazowej i sprawowal sie swietnie. Polecila mi go rowniez moja ginekolog. A najfajniej, ze jest na prawde smaczny :)
 
A pozno chodzisz spac? Bo ja zasypiam wczesnie ostatnio i zastanawiam sie czy to nie jest moze przyczyna moich problemow... Dzis sprobuje wytrzymac do polnocy i zobaczymy co bedzie rano. W najgorszym razie bede chyba budzik w nocy nastawiala na zjedzenie przekaski ;)

Szczerze to różnie chodzę spać. Staram się jeść co 2 godziny i czasami jem kolację o 19 potem druga o 21 a przed pójściem spać np. Po 22 czy o polnocy znowu coś jem albo pije szklanke mleka. Czasem sie musze zmusic ale to dziala.
Pani Diabetolog mówiła jeszcze, ze przerwa między ostatnim posiłkiem a pierwszym nie może być większa jak 10 godzin.
I że można jeść nawet co godzinę jak jest taka potrzeba. :)
I że są dziewczyny, które nawet w nocy jedzą co 2 godziny :szok::tak:
 
Jesli w Twoim miescie jest piekarnia Putka to tam polecam. Moja swiadkowa go jadla przy cukrzycy ciazowej i sprawowal sie swietnie. Polecila mi go rowniez moja ginekolog. A najfajniej, ze jest na prawde smaczny :)
Nie ma takiej. Ale na pewno coś znajdę, piekarni pod dostatkiem ;)
Dzięki :)
 
Hej,
Dzwonilam dzis do szpitala, moge przyjsc do diabetolog dopiero w poniedzialek - w dlugi weekend niestety nie przyjmuje.
A moj cukier znowu rano wysoki 98, a po sniadaniu (jajecznica z chlebem IG) zaszalal i spadl do 84 [emoji849] Teraz na przekaske zjadlam papryke czerwona, bo zaczelam sie troche slabo czuc i nie wiem czy to nie przez te nizsze wartosci.
Nic z tego nie rozumiem.
 
@urs możliwe, że będziesz potrzebowała insuliny długodziałającej na noc jeśli, pomimo diety, cukry wciąż będą ponad normę. Nie martw się jednak, takie cukry to nie tragedia, szczególnie, że po jedzeniu Tobie nie skaczą.
Sama mam problemy z utrzymaniem glukozy na czczo
 
reklama
@urs możliwe, że będziesz potrzebowała insuliny długodziałającej na noc jeśli, pomimo diety, cukry wciąż będą ponad normę. Nie martw się jednak, takie cukry to nie tragedia, szczególnie, że po jedzeniu Tobie nie skaczą.
Sama mam problemy z utrzymaniem glukozy na czczo

Bede walczyla, poradzilam sie kolezanki dietetyczki i polecila zjesc wieczorem pol kajzerki z maslem i zoltym serem. Wyprobuje :)
Chcialabym uniknac jednak tej insuliny, bo musialabym zmieniac szpital w ktorym chce rodzic - gdzies wyczytalam ze przy jej przyjmowaniu trzeba rodzic w szpitalu z III stopniem referencyjnosci, a moj wymarzony ma II... :(
 
Do góry