reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy

Bede walczyla, poradzilam sie kolezanki dietetyczki i polecila zjesc wieczorem pol kajzerki z maslem i zoltym serem. Wyprobuje :)
Chcialabym uniknac jednak tej insuliny, bo musialabym zmieniac szpital w ktorym chce rodzic - gdzies wyczytalam ze przy jej przyjmowaniu trzeba rodzic w szpitalu z III stopniem referencyjnosci, a moj wymarzony ma II... :(
Może faktycznie powinnaś zjeść coś bardziej konkretnego przed snem. Wypróbuj. Kwestia prób i dojdziesz do tego ze będzie w normie. Trzymam kciuki.
 
reklama
, @urs to trzymam kciuki, jeśli jednak będzie konieczna insulina, nie bój się jej. To ni strasznego. Sama pewnie prędzej czy później wyląduje na insulinie, choć też narazie walczę :D
 
Ja dzisiaj na kolacje wciągnęłam kawałek pizzy i popiłam pepsi i cukier po 1h 121. Skład pizzy ubogi ale jednak pizza. Myślałam, że będzie dużo gorzej. :) W moim przypadku częste jedzenie ale po trochu się sprawdza.
 
U mnie dziś pierwszy sukces - cukier na czczo 88 :)

Zadziałał patent z zoltym serem i kajzerka tuz przed snem! (A w zasadzie w trakcie, bo maz mnie budzil o 1 w nocy, zebym zjadla :p)

Balam sie tego wyniku, bo wczoraj mialam gorszy dzien - zjadlam smazonego kotleta z ogorkiem kanapkowym Rolnika po ktorym cukier wyskoczyl do 133. Dopiero pozniej doczytalam, ze te ogorki sa mega dosladzane i musialam sie z nimi pozegnac. Do tego kilka rodzynek i na kolacje kanapki z maslem orzechowym (niedosladzanym, niesolonym) - mialam potworna ochote na cos slodkiego! Na szczescie wydaje mi sie, ze maslo orzechowe bedzie moglo ze mna zostac na dluzej bo godzine po cukier wyniosl 103 :)

@EklerkaDaria - a jak wyniki po Twoim szalenstwie?
 
No i fajnie ze miałaś dzisiaj w normie mimo ze było ryzyko po tej kanapce z masłem orzechowym. Ja miałam dzisiaj 82 :). Ale prawda jest że po zjedzeniu na wieczór nie tego co się powinno wychodzi to na czczo.
 
Jak tam Wasze cukry?
Jakie Wy macie normy których musicie się trzymać? @urs bo moje normy są do 140, więc cukier 133 jest powodem do zadowolenia .
Mój cukier na czczo od dwóch dni jest w normie (tfu, tfu) :)))
 
Oficjalnie mam podane:
- na czczo: 90
- 1 h po posilku: 140.
Ale: wedlug mojej ginekolog to sa oficjalne wytyczne diabetologiczne, a ginekologiczne sa podobno nizsze - po posilkach 120. Staram sie trzymac dlatego tych drugich, chociaz dzis zgrzeszylam - zjadlam cztery plastry arbuza i cukier wskoczyl na 131 :(
U mnie niestety dzis rano znowu zly cukier na czczo - 100 :( Ale wczoraj nie zjadlam przed snem kajzerki z serem i ludze sie, ze to dlatego :(
 
reklama
@urs no właśnie oficjalne normy w zeszłym roku zmieniły się na 140 ale od rozpoczęcia posiłku (a nie po). Pamiętaj, że stres też podnosi cukier, dlatego jeśli widzisz cukier poniżej 140 to wiedz, że on jest w normie ;)
 
Do góry