reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słońce, Plaża I My Niemowlaki Kiedy?

kjkwilk

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2008
Postów
67
Miasto
Wieluń
CZEść witam gorąco
Pogoda coraz to bardziej słoneczna - majowa
założyłam ten wątek, bo nie wiem kiedy można wyjść bezpiecznie na plaże lub nawet na bezpośrednie słońce z maluszkiem
mój mały urwis właśnie skończył 20 kwietnia 5 miesięcy i nie wiem :sorry2:
czy mogę z nim wyjść na słońce? jak się ma sprawa oczek czy pozwolić patrzeć na słońce czy raczej unikać go ?

proszę o odpowiedź
 
reklama
Można wyjść na dwór ale dziecko trzeba od słońca osłonić.Jeśli masz wózek z rączką przekładaną to wiadomo tyłem do słońca,a jeżeli nie to parasol.
Czapka z daszkiem żeby w oczka nie świeciło,nasmarować dziecko kremem z filtrem możliwie największym.Plaża owszem,tylko z umiarem i najlepiej pod parasolem.Myslę że można z dzieckiem na pełne słońce ale tylko na chwilunię.Na słońce patrzeć nie zalecam bo sobie oczka popsuje.
 
cześć mamay w podobnym wieku dzieci. Mój Jureczek buźkę ma opaloną więc zaczełam stosować krem z wysokim filtrem. Rączki też robia się brązowe. Trzeba powoli rozbierać nasze maleństwa z grubych rzeczy na lżejsze, by się nie przegrzały. Walcze z tym z moją teściową ta go ciągle kocem przykrywa , ja odkrywam. Pozdrawiamy
 
Ja też nei przesadzałabym z wysokością filtrów. I uwaga, żeby nie robić tak, że na przykład smarujecie tylko ramionka i noski, bo potem takie śmieszne białe plamy zostają. Najwarzniejsza to czapka, chustka na głowę.
 
Zgadzam się z przedmówczyniami. My bylismy nad morzem w zeszłe wakacje, ale Oliwka miała wtedy już 9 miesięcy - mimo to smarowaliśmy ją kremem z filtrem 50, czapa na głowie i staralismy się nie wystawiać jej na słońce na zbyt długi czas, choć szczerze mówiąc przy raczkującym i wstającym dziecku to bardzo trudne ;-)
 
Witam! Ja byłam w zeszłym roku z dzieciaczkami nad morzem, Madzia miała wtedy 8 miesięcy i było super. Smarowałam obu kremem z filtrem 30 (używam ziajki chyba od pół roku a cena na każdą kieszeń) czapeczki na głowy a na plaży mała była w cieniu parawanu. Było super i ani Madzi ani Adriankowi nic się nie działo, a bawili się super:tak:
 
reklama
Ja uzywałam Lirene kids filtr 30. W tym roku synus juz wiekszy, i kupie 20 lub 15. Oczywiscie takie maleństwo nie można eksponować za bardzo na slońce.
 
Do góry