reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

śmierć wspólmałżonka

magda@@@

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Styczeń 2012
Postów
29
Dzień Dobry ! mam pytanie, mój konkubent jest po rozwodzie, rozprawa apelacyjna miała odbyć się w marcu, wyrok I instancji nie jest prawomocny ... co w sytuacji, jeżeli jeden z małżonków zmarł nagłą śmiercią czy wyrok I instancji staje sie prawomocny , czy w swietle prawa on jest wdowcem?, czy opieke nad dzieckiem automatycznie otrzymuje ojciec dziecka, mimo iz dziecko nie zamieszkiwało razem z nim ?? prosze o szybka odpowiedz , dziekuje
 
reklama
mam pytanie, mój konkubent jest po rozwodzie, rozprawa apelacyjna miała odbyć się w marcu, wyrok I instancji nie jest prawomocny ... co w sytuacji, jeżeli jeden z małżonków zmarł nagłą śmiercią czy wyrok I instancji staje sie prawomocny ,
Nie. Postępowanie zostaje z mocy prawa umorzone.

czy w swietle prawa on jest wdowcem?
Tak, choć tu odpowiedź nie zalezy od odpowiedzi na pierwsze pytanie. Niezależnie czy byliby po rozwodzie czy nie druga strona jest wdowcem.

czy opieke nad dzieckiem automatycznie otrzymuje ojciec dziecka, mimo iz dziecko nie zamieszkiwało razem z nim ??
jesli ojciec dziecka posiuada pełnię praw rodzicielskich to staje się jedynym opiekunem prawnym dziecka.
 
Do góry