reklama

Smog w ciąży...

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Gilgameszka, 28 Listopad 2015.

 1. Gilgameszka

  Gilgameszka Początkująca w BB

  Bardzo martwię się o moje małe narazie 9 tygodniowe maleństwo. Niestety mieszkamy W Krakowie i jesteśmy skazani na wszech obecny smog. Zaczynam się godzić z tym ze niestety mój Skarb ucierpi na pewno na tym - czytałam ze masa urodzeniowa, mniejszy iloraz inteligencji , ADHD, i autyzm to najbardziej prawdopodobne powikłania... Straszne... Pytanie czy lepiej siedzieć w domu w niewietrzonym pokoju czy wychodzic Na spacery. Co mniej zaszkodzi nienarodzonemu dziecku.
   
 2. magoo

  magoo Fanka BB :)

  Gdyby przełożenie było tak bezpośrednie to w katowickim przez ostatnie 50 lat nie urodziłoby się żadne zdrowe dziecko. Nie czytaj za dużo bo to szkodzi - nie wiem czy nie bardziej niż zanieczyszczone powietrze. Na spacer wybierz się do parku, najlepiej rano - bo wtedy wraz z nocną wilgocią większość zanieczyszczeń osiada. I tyle. A tak zupełnie poważnie - nie warto czytać zbyt dużo. To wywołuje tylko niepotrzebny stres, który nie jest obojętny dziecku.
   
 3. reklama
 4. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

  Smog nie wisi przez cały rok. W krytycznych momentach lepiej unikać spacerów, wietrzyć mieszkanie. Ale bez paniki ;-) Kup maskę antysmogową jeśli chcesz :)
   
 5. AnnaJagoda

  AnnaJagoda Zaangażowana w BB

  Nie popadajmy w paranoję, smog był, jest i będzie. Kobiety w ciąży były, są i będą w Krakowie. Zgadzam się z @magoo w 100% czytanie w ciąży szkodzi, no chyba, że zamienisz te mądrości na jakieś książki, najlepiej obyczajowe. Jeśli nadal będziesz szukała tak ciekawych informacji to rodzić moja droga pójdziesz z depresją.
   

Poleć forum