reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin i okolice - znajdę tu jakieś mamuśki stamtąd?

Jak chodzisz caly czas do tej samej przychodni, to nie powinno byc problemu z przyjeciem Was bez karty- powiesz jaka sytuacja, przeciez wszystkie dane i tak maja w komputerze i w karcie i tak.
A u dermatologa probowaliscie? Nie trzeba skierowania. Jak to sie tyle juz ciagnie, to ja bym od razu do dermatologa uderzyla.
 
reklama
nie, mam byc z karta, ostatnio juz zapomnialam i mnie opieprzono,
a do dermatologa to jak teraz sie zapisze to i tak pewnie pare dni bedzie czekania, wiec do jutro wytrzymamy

dodam tez ze juz bylam z tym u lekarza i dostalam zalecenie fenistil wapno i smarowac czyms to sie nazywam tanno hermal lotio czy jakos tak, ale ze rezultatow nie ma to ide jeszcze raz bo ile mam szprycowac dziecko fenistilem ktory nie pomaga
 
Ostatnia edycja:
Tym bardziej uderzylabym od razu do dermatologa.
Jak jest "nagly" wypadek,to powinni przyjac bez zapisow. Wez tam cos posciemniaj, to moze uda Ci sie dostac z malym szybko. Ze swedzi, ze dziecko placze, drapie, a domowe srodki i wapno nie pomagaja itp.
Trzymam kciuki, zeby to bylo zwykle uczulenie i szybko przeszlo.
Mi na wysypke pomaga calcium pantothenicum i pimafucort- ale obawiam sie, ze u dzieci, zwlaszcza malych takie leczenie nie wchodzi w gre.
 
madie jasne gdyby byla taka sytuacja o jakiej piszesz nie zastanawialabym sie ani chwili, ale u pawelka jest wszystko ok, jedynie co martwi to te plamy, poza tym jest super zadowolony, nie goraczkuje nie placze, mimo ze ida mu do tego zeby, jest ok!
a jak raz wyladowalismy u dermatologa z podobna wysypka dostalismy skierowanie do szpitala!! kurcze to co tam przezylam to byl dramat, w obcym miescie sama z dzieckiem w szpitalu, kroplowka w glowce, okazalo sie ze niepotrzebnie! a diagnoza oczywiscie bylo ze to wirus!! bo tak najprosciej... dlatego teraz zaufam intuicji i poczekamy :tak:
ale dziekuje za rady i troske :*
 
karalajna... wiesz ze nie które dzieci mają uczulenie na lovele? hmm.. no ale skoro caly czas w nim pierzesz to chyba odpada...
rzeczywiscie dziwne ze to caly czas się utrzymuje.. czekam z niecierpliwościa na waszą wizytę u lekarza, sama jestem ciekawa co to takiego. I oby Pawełkowi szybko przeszlo !! natłuszczaj to kochana, z emolium jest taki krem nazywa się KREM SPECJALNY EMOLIUM, bardzo dobry ! sproboj moze kupic i mu posmarowac, chociaz jak jutro wybierasz się do lekarza to zobaczymy co lekarz powie, tylko z doświadczenia wiem ze guzik będzie wiedziec;/ wiec rzeczywiscie Madie ma racje zeby uderzyc do dermatologa
Buźka dla Was dziewczyny:)

P.S Madie mam troche chlopięcych, bo moja Amelia do dnia porodu miala byc chłopcem:) także jak cos to Ci dam :) bo co ja z tym zrobie :(
 
O kurcze... :szok:
Jestem przerazona tym co napisalas o tym szpitalu.

Jak sie nie dzieje nic powaznego, to moze (i oby) wystarczy wizyta u rodzinnego. Tylko nie dawaj sie zbyc kolejnymi specyfikami typu fenistil. To moze i jest dobre, ale na jakies takie drobne sprawy. A z tego co widzialam na zdjeciu, to wysypka jest spora i na duzej powierzchni.

Wapno podajesz w syropie?


Wavejka, ja co prawda nie mam zadnego parcia na konkretna plec ani nic takiego, ale pewnie troche bym sie zdziwila gdyby Tomasz przestal byc Tomaszem. Jak wczesniej gdzies tam pisalam,plci nie chcielismy znac. Ale jakos od poczatku mialam takie podejrzenia, ze to bedzie maly mezczyzna. Jakas taka... intuicja, przeczucie.
Juz przywyklam do mysli, ze bedziemy miec synka, ale jak nagle pojawi sie Julitka, to nie bede robic awantury w szpitalu, ze mi dziecko podmienili ;)
A co do ubranek, to sie zgadamy. Musze sie na razie troche ogarnac z finansami, bo obecnie kompletnie nie wiem na czym stoje- za duzo wydatkow na raz.
 
Ostatnia edycja:
lekarze sie boja i jak cos jest nie tak wygodniej napisac skierowanie, jak sie tam zjawilismy to juz bylo zdziwienie skad skierowanie itp. skoro to 'tylko' wysypka...
ale oni wola dmuchac na zimne

w kazdym razie spedzilismy tam 2 albo 3 doby i wyszlam bo sie uparlam, pawel ani spac tam nie chcial ani nic, generalnie porazka
'prawdopodobnie wirus' skad? 'z powietrza' :szok:

wysypka zniknela i tyle by tego bylo

a co mi dermatolog wiecej powie? badania na alergie sa drogie wiec ich robic nie bede, pawlowi nic wiecej nie dolega, heh nawet nie widze zeby mu ta wysypka dolegala, ale jest
wiec idziemy do ogolnego niech on sie wypowie

wapno podaje w syropie:tak:
 
Rodzinny bedzie Ci zapewne wmawial, ze to uczulenie albo na proszek albo na pokarm. Chyba, ze masz faktycznie dobrego lekarza.
Testy chyba sa refundowane u dzieci- ale pewnosci nie mam.
Mysle, ze konsultacja u dermatologa, ktory w koncu ma znacznie szerszy zakres wiedzy w temacie wszelkich wysypek niz rodzinny, bedzie dobrym pomyslem, dobrym rozwiazaniem.

W kazdym razie moje wszelkie swoje przygody-problemy dermatologiczne kreca sie wokol skazy bialkowej, a obecnie to juz nazywa sie atopowe zapalenie skory.
Mam strasznie sucha i mega wrazliwa skore. Ale tez nie mam cierpliwosci ani funduszy, zeby uzywac tych wszystkich *******- emulsji, olejkow, kremow, balsamow. Jedno jest pewne- nie jestem w stanie umyc ciala zwyklym mydlem w kostce, bo potem mam tarke zamiast skory- tylko zele/mydla w plynie.


Edit:
To co mi "wygwiazdkowalo", to slowo p-i-e-r-d-o-l (p-i-e-r-d-o-l-y)
 
reklama
Madie masz racje, dermatolog wkoncu jest od skóry, i jednym okiem spojrzy i bedzie wiedziec od czego to i jak leczyc, bo taka wysypka długo nie leczona może własnie skonczyc sie atopowym zapaleniem skóry, wiem cos o tym, bo sama mam ! U mnie tez w rolę wchodzi tylko delikatne mydło w płynie, inaczej cała twarz czerwona jak burak!

Maga83.. bede trzymac kciuki żeby niunia urodzila sie jednak na nowym oddziale :D przekup ją jakoś :D:D:D

dziewczyny jak mi sie dzisiaj nic nie chce;/ zamiast wziasc sie za robote.. bo mam troche pracy papierkowej.. to siedze i patrze w kominek :) chyba sie starzeje hahaha :D
 
Do góry