reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek beta HCG w 9/10 tygodniu

Marcelina9510

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Sierpień 2019
Postów
18
Cześć,

Jestem po poronieniu... i to moja druga ciąża. Mam stwierdzoną mutacje mthfr c677t
Dla swojego spokoju monitorowałam beta hcg i zauważyłam spadek koło 9 tc (koło 9 tygodnia niepokój mój też wzbudziło mniej nasilone objawy ciąży)

1.08.19 : 111356
3.08.19 : 106857
5.08.19 : 97767
Progesteron 57.1
(wykonywane w tym samym laboratorium)

Biore :fraxiparine 0,4 i od 3.08.19 duophasen 2 razy dziennie 10mg (mam po nim nasilone objawy ciąży )
Byłam 5.08.19 na usg i była widoczna akcja serca oraz przyrost CRL - 27mm


Moje pytanie czy jest czym się martwić ? Czy spadek beta oznacza, że ciąża obumiera?
 
reklama
reklama
Czy badalas materiał po poronieniu? Znasz przyczynę poronien? Na początku sierpnia miałam lyzeczkowanie bo serduszko przestało bić i czekam na wyniki badań genetycznych
Wiem że to nie pocieszy ,ale nas tu dużo po poronieniu i to nie jednym , ja np po 2 , teraz w 3 ciąży udanej zdrowej 33 t, będzie dobrze zobaczysz , niestety w tych czasach często się to zdarza ,ale nie musi się powtórzyć
 
Czy badalas materiał po poronieniu? Znasz przyczynę poronien? Na początku sierpnia miałam lyzeczkowanie bo serduszko przestało bić i czekam na wyniki badań genetycznych
Mi nic nie wyszlo. Generalnie przed zabiegiem bylam jeszcze u mojego ginekologa z Elblaga i zrobil mi usg 3D. Powiedział, ze zarodek jest bardzo ładnie rozwinięty i wyglada mu to na zakrzep... krew musiała przestać dopływac Zrobiłam później badania ku temu... teraz w ciazy biore zastrzyki przeciw zakrzepowe.
 
Czy badalas materiał po poronieniu? Znasz przyczynę poronien? Na początku sierpnia miałam lyzeczkowanie bo serduszko przestało bić i czekam na wyniki badań genetycznych
Bardzo mi przykro , ja nie robiłam badań ,nie znam przyczyny , zmieniłam kwas foliowy na metylowany i w 3 ciąży brałam polocard , i tyle, chciałam zrobić badania ,ale zaszłam w ciąże i dałam spokój , to było Twoje 1 poronienie? mi przy 1 powiedzieli że nie ma sensu ,tak się zdarza , jak widać (niestety ) bardzo często
 
Dwa miesiące temu miałam ciaze biochemiczna, a teraz w 9 tyg okazało się że ciąża obumarla a 2,5 tyg wcześniej biło serduszko. Wielkość zarodka odpowiadała 7 tyg. Zaraz kończę 36 lat i miałam inseminacje, lekarz poradził żeby zrobić te badania
Bardzo mi przykro , ja nie robiłam badań ,nie znam przyczyny , zmieniłam kwas foliowy na metylowany i w 3 ciąży brałam polocard , i tyle, chciałam zrobić badania ,ale zaszłam w ciąże i dałam spokój , to było Twoje 1 poronienie? mi przy 1 powiedzieli że nie ma sensu ,tak się zdarza , jak widać (niestety ) bardzo często
 
Dwa miesiące temu miałam ciaze biochemiczna, a teraz w 9 tyg okazało się że ciąża obumarla a 2,5 tyg wcześniej biło serduszko. Wielkość zarodka odpowiadała 7 tyg. Zaraz kończę 36 lat i miałam inseminacje, lekarz poradził żeby zrobić te badania
Bardzo mi przykro. Jakie badania dokladnie Tobie radzili wykonac ?
 
Dwa miesiące temu miałam ciaze biochemiczna, a teraz w 9 tyg okazało się że ciąża obumarla a 2,5 tyg wcześniej biło serduszko. Wielkość zarodka odpowiadała 7 tyg. Zaraz kończę 36 lat i miałam inseminacje, lekarz poradził żeby zrobić te badania
Eh nie sprawiedliwe to wszystko :( ja 1 razem pusty pęcherzyk ,2 razem też w 9 tyg serduszko przestało bić , ale u mnie od początku coś było nie tak ,beta mega wysoka w kosmos ,wszystko ciągle za duże do wieku , chyba tak było lepiej i dla mnie dla tego dziecka ,ale przeżyłam to strasznie , mam nadzieję że u Ciebie też się uda , i będziesz miała Swoje słoneczko
 
reklama
Do góry