)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

Spadek beta HCG w 9/10 tygodniu

Rozwiązania
0
Cześć,

Jestem po poronieniu... i to moja druga ciąża. Mam stwierdzoną mutacje mthfr c677t
Dla swojego spokoju monitorowałam beta hcg i zauważyłam spadek koło 9 tc (koło 9 tygodnia niepokój mój też wzbudziło mniej nasilone objawy ciąży)

1.08.19 : 111356
3.08.19 : 106857
5.08.19 : 97767
Progesteron 57.1
(wykonywane w tym samym laboratorium)

Biore :fraxiparine 0,4 i od 3.08.19 duophasen 2 razy dziennie 10mg (mam po nim nasilone objawy ciąży )
Byłam 5.08.19 na usg i była widoczna akcja serca oraz przyrost CRL - 27mm

Moje pytanie czy jest czym się martwić ? Czy spadek beta oznacza, że ciąża obumiera?

reklama

Fado123

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
polecam zmetylowany kwas foliowy , tendencja spadkowa do 14 tyg jest niepokojąca , ale jeśli dobrze rozumiem że w tym samym dniu co najniższa beta byłaś u lekarza? pokazałaś mu wyniki ?

Rozwiązania
0
polecam zmetylowany kwas foliowy , tendencja spadkowa do 14 tyg jest niepokojąca , ale jeśli dobrze rozumiem że w tym samym dniu co najniższa beta byłaś u lekarza? pokazałaś mu wyniki ?
Tak, dokładnie, nie rozumiał spadku bety. Dzidziuś przyrasta według norm akcja serca 170

Fado123

Rozwiązania
2
No to w takim razie ,nie robiłabym już więcej bety , zmieniłabym tylko ten kwas foliowy na zmetylowany , i stosowała się do zaleceń lekarza ,ważne że na usg było wszystko ok

Rozwiązania
0
Zmetylowany biorę już od kilku miesięcy. Mój niepokój budzi to, że teraz objawy wróciły, ale sądzę, że to mogą być skutki uboczne duophasen.

Boje robic sobie bete ponownie, ale kolejna wizytę u lekarza mam dopiero 22.08.19
Skąd może być spadek na tak wczesnym etapie ?

Rozwiązania
0
Cześć,

Jestem po poronieniu... i to moja druga ciąża. Mam stwierdzoną mutacje mthfr c677t
Dla swojego spokoju monitorowałam beta hcg i zauważyłam spadek koło 9 tc (koło 9 tygodnia niepokój mój też wzbudziło mniej nasilone objawy ciąży)

1.08.19 : 111356
3.08.19 : 106857
5.08.19 : 97767
Progesteron 57.1
(wykonywane w tym samym laboratorium)

Biore :fraxiparine 0,4 i od 3.08.19 duophasen 2 razy dziennie 10mg (mam po nim nasilone objawy ciąży )
Byłam 5.08.19 na usg i była widoczna akcja serca oraz przyrost CRL - 27mm

Moje pytanie czy jest czym się martwić ? Czy spadek beta oznacza, że ciąża obumiera?
Bardzo mi przykro,ale nie rokuje to dobrze. Rozwój ciąży zapewne się zatrzymał. Dziś odebrałam 2 bete gdzie miałam spadek o 200 jednostek. Wsiadłam w auto i pojechałam do mojego gin.po obejrzeniu wyników bety i badaniu usg stwierdził że rozwój zarodka się zatrzymał na etapie 6 tyg. Czekam 2 tyg na samoistne poronienie, a jeśli to nie nastąpi to będę miała łyżeczkowanie.

Mała.czarna

Rozwiązania
0
Beta zaczyna spadać od 2 trymestru. Do tego czasu rośnie, wiadomo ze wolniej przy dużych wartościach ale rośnie :(

reklama

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Zmetylowany biorę już od kilku miesięcy. Mój niepokój budzi to, że teraz objawy wróciły, ale sądzę, że to mogą być skutki uboczne duophasen.

Boje robic sobie bete ponownie, ale kolejna wizytę u lekarza mam dopiero 22.08.19
Skąd może być spadek na tak wczesnym etapie ?
Spadek moim zdaniem nie rokuje dobrze. Dziwi mnie tylko, że na usg wszystko ok. Masz możliwość zarejestrowania się do innego lekarza z bardzo dobrym sprzętem?

Rozwiązania
0
Bardzo mi przykro,ale nie rokuje to dobrze. Rozwój ciąży zapewne się zatrzymał. Dziś odebrałam 2 bete gdzie miałam spadek o 200 jednostek. Wsiadłam w auto i pojechałam do mojego gin.po obejrzeniu wyników bety i badaniu usg stwierdził że rozwój zarodka się zatrzymał na etapie 6 tyg. Czekam 2 tyg na samoistne poronienie, a jeśli to nie nastąpi to będę miała łyżeczkowanie.
Mialam tak samo przy pierwszej ciazy ale tu na usg wszystko ok

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Potrzebuję porady 8
M Potrzebuję porady 29
annkow111 Potrzebuję porady 6
Margolcia23 Potrzebuję porady 12

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry