reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek beta hcg

Dołączył(a)
5 Grudzień 2018
Postów
11
Witam.
Mam świadomość że duży spadek beta hcg skutkuje poronieniem...Ale może ktoś się spotkał, że beta spadła o połowę , z potem zaczęła rosnąć ? w 5 tyg było 5774 , a 7 tyg 3100 .. Pęcherzyk zapadnięty , zarodek widoczny , bez wyczuwalnego tętna..... plamieni a, później krwawienia .Duphaston 3x po 2 tabl , teraz krwawienia są bardzo skąpe. Przypadek wręcz skazany na poronienie.....ale może jednak , ktoś miał jakąś szansę i udało się uratować ciążę ? Czy takie skoki mają wpływ na wady genetyczne i rozwój płodu , a później maluszka ?Jak czytam jakie przypadki miały kobiety , to aż się jeży włos na głowie...wszędzie pełno anomalii.. Będę wdzięczna za jakąkolwiek radę. . Wczoraj wizyta u gina , dziś hcg, w piątek powtórka.. Telefon do gina z wynikiem- nie daje nadziei. Głęboko wierzę, że może jest jeszcze jakaś szansa....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Jak często macie badany betaHCG? Ja jestem w 16 tc i nie miałam ani razu zleconego badania. Chodzę prywatnie.
Beta HCG bada się na początku ciąży by sprawdzić, czy przyrost jest prawidłowy. Robi się to dopóki nie widać ciąży w macicy. Potem ważniejszy jest obraz USG. Na etapie 16tc nie sprawdza się już bety. Więc spokojnie rosnijcie w siłę aż do porodu [emoji177]
Przykro mi bardzo :( to starania o pierwsze dziecko ? Może warto rozważyć też konsultację genetyka.
To była 7ciąża..w tym druga i trzecia był poród. Teraz próby były z nowym partnerem. teraz byliśmy o krok dalej... zabrakło niewiele by się udało. Następny raz będzie od samego początku szczegółowo monitorowany, bo w końcu jesteśmy w dobrych rękach
 
reklama
Beta dzisiaj 3156 , kolejna konsultacja u lekarza z powołania. Poronienie zatrzymane - jeszcze leki działają w organizmie. Dwie opcje do wyboru 1. Szpital i leki albo 2. zaufać naturze i ciału -poczekać na samoistne oczyszczenie. Wybrałam opcje drugą , a natura właśnie zaczyna działać...
Jestem pod opieką lekarza , który wie po co przyszłam i czego potrzebuję- tego nie zaznałam u trzech lekarzy wcześniej. W bagażu życiowym mam prolaktynomię.- dzięki niej sprawy ginekologiczne w normie.Dostałam skierowanie na badania po oczyszczeniu macicy - mam je zrobić 2 tyg po tym- przeciwciała toczniowe, przeciwciała antykardio-lipinowe, beta hcg i morfologia. Jeśli wszystko wyjdzie ok- kolejne próby starania o dzidziusia można podjąć po ok, 3m-cach....i jak tylko pojawi sie prawdopodobieństwo -zrobiony test, od razu zastrzyki, luteina albo duphaston i acard. Jeżeli takie próby nie przyniosą sukcesu w postaci dzidziusia, to znaczy że po prostu moje geny i partnera się nie lubią i owocu nie będzie . Lekarz poświęcił mi chwilę a ja ujrzałam obraz jego pomocy .Ja tak łatwo się nie poddaję , a nadzieja jest...teraz mam fachowe wsparcie i wiem , ze osiągnę ten upragniony cel ...
Jestem teraz w identycznej sytuacji co Ty przeszło 1,5 roku temu. Bardzo jestem ciekawa jak dalej potoczyły się Twoje losy odnośnie ciąży? Udało się? Co pomogło? I jaka była przyczyna niepowodzeń? Hmmm...
 
reklama
Jak często macie badany betaHCG? Ja jestem w 16 tc i nie miałam ani razu zleconego badania. Chodzę prywatnie.
Beta HCG bada się na początku ciąży by sprawdzić, czy przyrost jest prawidłowy. Robi się to dopóki nie widać ciąży w macicy. Potem ważniejszy jest obraz USG. Na etapie 16tc nie sprawdza się już bety. Więc spokojnie rosnijcie w siłę aż do porodu [emoji177]
 
Rozwiązanie
Do góry