reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Żelazo w normie, w moczu niby wyszły jakieś bakterie, ale z tego co wiem to też w normie, dopiero idę do lekarza, więc zobaczymy co powie, ale sądzę, że to nie jest infekcja, raczej błąd pobrania próbki.

Mój synek jest długi, tak mi się przynajmniej wydaje. Nie wiem ile dokładnie ma wzrostu, ale ubranka kupuję mu minimum na 86 lub 92. Mam wrażenie jakby był coraz szczuplejszy i coraz wyższy, bo na wadze powoli przybiera, ale ciałka mu nie przybywa, natomiast z ciuszków regularnie wyrasta.

Nie karmię już, bo miałam mało pokarmu i mały zaczął wręcz chudnąć. Odbił dopiero jak przeszłam na butlę. Ale karmiłam w sumie 7 miesięcy.

A z ciekawości - jak u ciebie wyszedł ten mocz? Robiłaś posiew?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Żelazo w normie, w moczu niby wyszły jakieś bakterie, ale z tego co wiem to też w normie, dopiero idę do lekarza, więc zobaczymy co powie, ale sądzę, że to nie jest infekcja, raczej błąd pobrania próbki.

Mój synek jest długi, tak mi się przynajmniej wydaje. Nie wiem ile dokładnie ma wzrostu, ale ubranka kupuję mu minimum na 86 lub 92. Mam wrażenie jakby był coraz szczuplejszy i coraz wyższy, bo na wadze powoli przybiera, ale ciałka mu nie przybywa, natomiast z ciuszków regularnie wyrasta.

Nie karmię już, bo miałam mało pokarmu i mały zaczął wręcz chudnąć. Odbił dopiero jak przeszłam na butlę. Ale karmiłam w sumie 7 miesięcy.

A z ciekawości - jak u ciebie wyszedł ten mocz? Robiłaś posiew?
U nas wszystko wyszlo dobrze wiec posiewu nie musialam robic.Nio mi sie wydaje ze moja corcia tez jest dosyc dluga bo ubranka nosi juz w rozmiarze 74.Ostatnio nawet pielegniarka mowila ze jest bardzo dluga i moze dlatego jest szczupla.Pozatym ona nie ulezy w miejscu-jest barzdo ruchliwa:)Natalka caly czas przybiera ale mao i dlatego u niej tez nie widac tego ze przybiera.
Po czym stwierdzilas ze masz za malo pokarmu??ja czasemv tez tak mysle ale mala nie placze wiec mysle ze nie jest glodna.
 
Ja dostałam od razu na ogólne i posiew. Ogólne jest okej, a w posiewie niewielka ilość bakterii.

U mnie właśnie synek stale wisiał na cycku i ciągle płakał. Uspokajał się tylko jak go dokarmiałam. Poza tym czułam, że mam puste piersi, mogłam ściągnąć laktatorem ledwie kilka kropli. No i Staś schudł prawie kilogram w pewnym momencie. Jakiś czas jeszcze walczyłam, ale potem już nie miałam do tego nerwów.
 
moj Filip za 3 dni skonczy 6 miesiac i wazy 8,56kg ale jest dlugi wszyscy mi to mowia. tak jak przedmowczyni-kupuje ubranka na roczne dziecko min80cm. i jest nadal na cycu. ale coraz gorzej z tym moim mleczkiem. piersi mam miekkie i maly sie denerwuje podczas picia. karmie przez kapturek i widze ze nie ma tam mleczka:( takze od tygodnia karmie go na noc z butli
 
Hej!Ja też zastanawiam sie czy nie mam za mało pokarmu ale moja coreczka wlsnie nie placze i slychac jak lyka mleczko wiec pokarm chyba jest.Napewno nie mam tak duzo jak na poczatku.A powiedzcie mi jakim mlekiem dokarmiacie swoje malenstwa>>konsultowalyscie to z ekarzem czy same wybralyscie??A powiedzcie mi czesto Wasze pociech jedza??Jak dlugo siedza przy cyku??
 
Z dokarmianiem to u mnie było tak, że synek niby miał skazę białkową, więc dostałam receptę na Bebilon pepti i potem jak przeszliśmy na normalne, to też Bebilon. Każde dziecko co innego toleruje. Próbowałam i Nan i Bebiko, bo Bebilon jest jednak drogi, ale po Nanie były zaparcia, a po Bebiko z kolei biegunka, więc wróciłam do Bebilonu. Ale każdemu dziecku co innego służy.

Z tego co piszesz myszka twoja córcia się najada, chyba że na noc chcesz jej dawać, żeby lepiej spała. U mnie to była sytuacja zupełnie inna i ewidentnie mały był głodny, więc nie miałam wyjścia.
 
Ja wiem że dziecko w 6 miesiacu powinno podwoic swoja wage ale moja niunia malo przybiera na wadze i waży 6250(wazylam ja okolo miesiac temu)a urodziła się duża bo ważyła 4000.Miała robione badania i wyszły dobrze pozatym zawsze przybiera na wadze nie stoi w miejscu.Czy którejs z Was maluszek tez slłabo przybiera na wadze??Dodam że mala karmie piesia i od jakiegos czasu dostaje zupki i kleik kukurydziany.Czekam na odpowiedzi pozdrawiam i dziekuje za obecne odpowiedzi

Moja corcia ma w sumie dopiero 3,5msc, ale bardzo slabo przybiera. Jest na 3centylu i przybiera 500g na miesiac. Urodzila sie z waga 3200g, a dopiero dzis przekroczyla wage 5kg. Bylysmy u endokrynologa, bo hormony na granicy normy (moze to byc przyczyna slabego przyrostu masy ciala), u gastrologa bo kupe robi raz w tygodniu :-) Niedokrwistosc wyleczylysmy. Walczymy jeszcze w sumie z zoltaczka...
Mamy zrobic manometrie odbytu. Jesli ona wyjdzie prawidlowo to dajemy malej spokoj. Widocznie taka jej uroda :-)

Karmie mala piersia. Mleka mam duzo, a ona je swoja norme i wiecej nie ma mowy. Mialysmy tez kontrole wagi w szpitalu jak miala 2msc i wyszlo,ze wtedy jej max na dobe to 450ml mleka na dobe. Jak konczy jesc to jest usmiechnieta :-) - tak, wiec najada sie.
Mam w domu wage dla niemowlat i dzieki temu moge caly czas kontrolowac ile je z cyca. Ona je tak po 60-70ml i raz dziennie zje 100-110ml.
Jak jej sciagalam pokarm do butelki to tyle samo jadlo.

Moze poprostu nasze dziewczynki maja taka urode- szczuple a dlugie??? Warto sprawdzic w swojej ksiazeczce jak Ty przybieralas jak bylas mala?? Mi wlasnie mowia, ze tak slabo przybiera po mnie...
 
stopi- to prawie tyle co moj. Tez slabo przybiera. Ogolnie to spadl mi jakis czas temu o dwa centyle i teraz jest ponizej 3 ciego centyla. Ma 6 mies i wazy 6.500 .
Jak mial 3 mies mial 5.340 potem jak 4 mies mial 5.650, 4,5 mies - 5.910 , 5 mies - 6.260. wiec tez malo przybiera.
Taka uroda naszych dzieci.
 
stopi- to prawie tyle co moj. Tez slabo przybiera. Ogolnie to spadl mi jakis czas temu o dwa centyle i teraz jest ponizej 3 ciego centyla. Ma 6 mies i wazy 6.500 .
Jak mial 3 mies mial 5.340 potem jak 4 mies mial 5.650, 4,5 mies - 5.910 , 5 mies - 6.260. wiec tez malo przybiera.
Taka uroda naszych dzieci.

Przepraszam, ze tak napisze, ale po Twoim poscie mi ulzylo ... Jak czytam jak rowiesniki mojej corci przybieraja i waza juz po 6-7kg.. niektore nawet 8kg , a my gdzies tam na szarym koncu to sie troszke podlamalam.
Masz racje taka uroda naszych dzieci :-) :-)
 
reklama
Przepraszam, ze tak napisze, ale po Twoim poscie mi ulzylo ... Jak czytam jak rowiesniki mojej corci przybieraja i waza juz po 6-7kg.. niektore nawet 8kg , a my gdzies tam na szarym koncu to sie troszke podlamalam.
Masz racje taka uroda naszych dzieci :-) :-)
7-8;-)mojej siostry synek ma teraz 7miesiecy i waży 11:szok::-Dzazdroszczę jej trochę bo fajny klusek a z drugiej strony to cięzko nosić na rękach klocka:-Da pozatym to dopiero od niedawan się przekręca z brzucha na plecy i na odwrót bo mu chyba za cięzko było.pozdrawiam
 
Do góry