reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Dziewczyny a powiedzcie mi czy Wasze 6 miesieczne dzieciaczki juz same siedza,raczkuja?Mają juz ząbki??

Moj zaczol sam siedziec jak mial 5 mies. sam jeszcze nie siada. Polozony na brzuszku polezy troche , podniesie dupke na 3 sekundy. Jedyne co robi na brzuszku to odpycha sie " i idzie do tylu" i obraca sie jak wskazowki zegara. Za to chce bardzo byc na nogach. Jak lezy a go podnosze to on na nogi. Jak siedzi w luzeczku to lekko podnosi sie za szczebelki. Czasami tak na chwileczke musze sie z nim przespacerowac po pokoju ( cos tam probuje prawa- lewa). Wiec on chyba nie bedzie raczkowal:sorry:za mna.
Zabki mu wyszly teraz, dokladnie w piatek (6-tego) i sobote 7-mego tego miesiaca.
 
reklama
Dzieki za info o kupkach :-) Ja mala karmie tylo cycem, tylko wg. lekarzy , ze u malej za dlugo trwa ten stan kupa raz na tydzien, a teraz raz na 1,5tyg.To juz od poczatku wrzesnia tak jest. Debridat nam sie wogole nie sprawdzil (u nas jest jecze refluks i mala zle reagowala na Debridat). Na razie ma byc tylko na cycu Okazalo sie,ze mala nie ma zaparc, bo nie zbieraja sie jej masy kalowe.Mozliwe,ze wszystko wchlania, jak tak malo je, albo ma za duzo wapnia i fosforanow (jak sie nie myle) w organizmie. Zobaczymy jak wyjda wyniki badan jesli wyjdzie nadmiar wapnia to bede musiala jej odstawic vit.D.

No coz moje dziecko jest ekonomiczne - dba o portfel mamy,zeby duzo kasy na pieluchy nie szlo :-) ::-) :-)
 
Hej!!Moja corcia tez sama nie siedzia ale bardzo lubi jak sie ja trzyma na kolanach (bo jest wtedy w pozycji siedzacej).Jeszcze nie raczkuje ale ostatnio bardzo czesto ponosiu dupke do gory i nozki pod siebie wiec moze w koncu jej sie uda.Caly czas sie turla z brzuszka na plecy i na odwrot oaztym obraca sie w kółko pozatym odpycha sie i chodzi do tylu jak raczek:)
Lubi i to bardzo jak sie ja trzyma nad ziemia to wtedy bardzo szybko rusza nozkami:))Ząbków narazie nie ma ale tak samo jak u Inke czesto jest marudna i jak jej posmaruje zelem to jest lepiej.
Dzisiaj mamy szczepionke wiec zobacze ile moja kruszynka przybrala na wadze.Strasznie nie lubie szczepionek bo nie moge patzrec ze takie male dzieciaczki musza cierpie.Mogliby wymyslic jakies bezbolesne szczepionki:)
A powiedzcie mi czy Wy szcepilyscie swoje maluchy dodatkowyi szczepionkami??Pozdrawiam i milego dnia zycze:0
 
my zaszczepilismy na rotawirusy, po skonczonym roku planujemy meningokoki.
Darowalismy sobie pneumokoki, ale zobaczymy jak to bedzie... moze po skonczonych 2 latkach, ale co do tego szczepienia to nie wiem czy bedziemy brac.
 
Adaś urodził się z wagą 4200. W szpitalu był karmiony bebilonem pepti. I po dwóch tygodniach ważył 4800. Do dwóch miesięcy ładnie przybierał na wadze(karmiłam go bebiko).Kilogram na miesiąc. A potem zwolnił i przybierał 500g. Zaniepokoiło mnie to-a lekarka uspokajała mnie,ze wszystko w porządku. Dodam,ze wzrost ma ponad 97 centyl. Miał tez odparzenia na karczku. Pojechaliśmy do alergologa. No i mały jest alergikiem. Nie miał typowych objawów alergii na mleko. A jednak okazało się,ze to ono mu nie służyło. Teraz przybiera ładnie na wadze. Teraz waży ponad 7,500kg. Czyli według mnie prawidłowo-bo do 6 miesiąca powinien podwoić wagę.
Lekarka w przychodni jakaś przewrażliwiona na punkcie nadwagi i chciała chyba moje dziecko odchudzić.
Radzę poradzić sie lekarza czy nie ma może alergii na mleko, lub jeśli karmisz piersią-może to nieodpowiednia dieta.
Choć wiem,ze zdarzają się takie drobne dzieci. Ja urodziłam się z wagą 3 kg - i do podstawówki zawsze byłam na 3 centylu. Jak miałam 4 lata wyglądałam jak dwulatka. Z wagą szedł i wzrost-poprostu byłam drobna-ale zdrowa.
 
Kurcze, to jest temat rzeka. Moja córeczka jest "duża" - w wieku około 6 miesięcy ważyła 8,6 kg (mogłem zrobić jakiś błąd w wadze - ale wydaje mi się, że dobrze zapamiętałem), a waga przy porodzie to było 3,1 kg. Podczas pierwszego szczepienia była w 98 centylu, potem była już "poza skalą".

Jest karmiona sztucznie, je dość niechętnie obiadki i deserki, i nie wiemy czy mamy się martwić, czy nie. Teraz mała ma 7- miesięcy, sama siedzi, sama się przewraca z pleców na brzuch, próbuje raczkować, jest żywa i radosna. Lekarz podczas wizyty powiedziała, że wszystko jest ok, bo mała jest proporcjonalna i normalnie się rozwija ruchowo...

Dużo się mówi o nadwadze dzieci, że będą później otyłe. Moim zdaniem to nieprawda - gdy byłem mały, to byłem grubiutki - teraz jestem szczupły. Mam kolegę, który jako niemowlę i dziecko był strasznym grubasem, a teraz sama skóra i kości. Chociaż są pewnie i przypadki przeciwne...

Pozdrawiam.
 
Witam!
Moja córeczka w 5 m-cu ważyła 8650, teraz ma prawie 6 i troszkę ponad 9 kg.....Też należy do dużych dzieci:-) Przy porodzie ważyła 4100 więc już dawno podwoiła swoją wagę urodzeniową, również konsultowałam wagę z lekarzami, kazali troszkę oszukiwać ją na mleczku (karmię sztucznie bebilon pepti) i dawać o 1 miarkę mniej. Rzeczywiście dużo się mówi o nadwadze u dzieci, ale z doświadczenia wiem,że często te "większe" dzieci gubią zbędne kilogramy i nie ma na to reguły. Osobiście choć był moment ,że się martwiłam teraz staram się nie przesadzać z kaszkami, kleikami a poza tym Hania dostaje stałe posiłki tak jak dotąd. A tak wogóle to kocham jej fałdki:-)
Pozdrawiam serdecznie
 
Witam :)

Mój synuś Kacper urodził się trzy miesiące temu :) z wagą 3400 kg,
dziś waży 6500 kg :), chyba dobrze przybywa na wadze :/

Pozdrawiam wszystkie mamy ...
 
tak tu czytam o tej wadze, wszystko zalezy od wagi urodzeniowej dziecka i jak jest karmione czy piersia czy butelka.
Mój maly musze wam powiedziec urodzil sie 4250g za 2 tyg konczy 4 miesiace i wazy 8700g moim zdaniem przybiera prawidlowo :-) zreszta rozmawialam z lekarzem naszym i mowil ze wszystko jest wporzadku gdyz waga idzie w parze ze wzrostem.A skubany wlasnie odkryl ze na siedzaco lepiej widac wszystko i za zadne skarby nie chce lezec :no: takze sam sie prezy i podnosi do siadania.
Mysle ze nic na sile,nie nalezy sie kierowac tym ze dziecko mojej kolezanki siada a moje jeszcze nie,wszystko z czasem przyjdzie no chyba ze naprawde zacznie nas cos niepokoic.
takze nie martwic sie na zapas :-)
 
reklama
Orsi - jak na 3,5 miesiąca to faktycznie dość wysoka waga. Ja miałem identyczną sytuację. Lekarz powiedział mi to samo - jeżeli rozwija się normalnie ruchowo i dziecko jest proporcjonalne zbudowane - to nie ma czym się martwić.

"Update" wagi córy. Wczoraj byliśmy na szczepieniu, mała ma 7 i pół miesiąca i waży 9,75. Chyba przyrost wagi trochę zwolnił, wygląda na to, że mieści się w górnych granicach siatki centylowej. Prawdopodobnie dlatego, że sporo więcej się teraz rusza.
 
Do góry