reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie na boczku?

eM.

Listopadowa mama '07
Dołączył(a)
11 Lipiec 2007
Postów
130
Miasto
Manorhamilton, Irlandia
Wiem, że maluchy powinny spać na pleckach. Mój Alek spał tak az nauczył sie zasypiać ze mną i przeniósł na dobre do nszego łózka :sorry2: Teraz kiedy go karmię lezy na boczku i tak też zasypia. Próbowałam go przekręcic na plecki, ale budzi sie i zaczyna marudzić. Może spac na boczku? Raz na jednym raz na drugim ale z przewagą lewego :sorry2: Czy to mu nie zaszkodzi na bioderka?
 
reklama
Mnie pielęgniarki z noworodków w szpitalu zrypały za to że kładę dziecko na pleckach - kazały na boczku - więc tak też malutka śpi. Na pleckach kładę ją tylko jak leżę z nią żeby się nie zachłysnęła po jedzeniu i żeby główka się ładnie uformowała.
 
a czemu powinny na plecach ??? pierwsze słyszę :confused:


ja tylko kładłam na boku:tak: w razie jakby dziecko ulało....choć mojej się to nie zdarzało ...;-) i kładłam raz na jeden raz na drugi bok :tak:żeby główka była równa
 
Z tego co mi mówiły pielęgniarki i pediatra - maluch może spać na boczku - byleby nie spał cały czas na jednym.

Moja też w pewnym momencie zaczęła preferować spanie na boku a później na brzuchu (teraz w ogóle nie śpi na pleckach tylko albo na boku albo na brzuchu) - pilnowałam by nie był to ten sam bok i nie mamy problemu z biodrami.
 
Wielkie dzięki dziewczyny :) O tych pleckach przeczytałam w jakiejś ksiązce o maluchach. Było, że powinno na plecach z główką raz na jedną, raz na drugą stronę, wlaśnie ze względu na bioderka.
 
i nam w szpitalu kazali klasc dzidzi na boczku tylko za kazdym razem po karmieniu zmieniac boczek, a pod boczek zeby dzidzia sie nie przekrecila na plecki mozna podkladac mala poduszeczke tylko tak zeby sie konczyla na wysokosci ramionek w razie gdyby jak sie przekrecila jednak zeby nosek nie byl w poduszeczce zeby sie nie udusilo dzidzi ;-)
 
witam. mój synek uwielbia spać na boczku. pediatra terz tak zalecił aby w razie ulania wszystko wypłynęło mu z buźki. pozdrawiam:tak:
 
czemu powinny spac na pleckach wlanie juz w szpitalu ukladaja na boczku zeby jak sie uleje nie zachlysnelo sie dziecko moj maly spi tylko na boczku teraz juz sam umie sie przewrocic na bok nawet jak spi w wozku to przekreci sie na bok tlko pilnuj by dziecko nie lezalo na jednym boczku caly czas
 
reklama
Helusia tez jak byla malenka to przekrecalam ja z prawego na lewy boczek,aleodkad skonczyla 5 miesiecy juz nie musialam tego robic bo malutka sama sie przekecala:-)
 
Do góry