reklama

Spanie na boczku?

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez eM., 14 Kwiecień 2008.

1. eM.

eM. Listopadowa mama '07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wiem, że maluchy powinny spać na pleckach. Mój Alek spał tak az nauczył sie zasypiać ze mną i przeniósł na dobre do nszego łózka :sorry2: Teraz kiedy go karmię lezy na boczku i tak też zasypia. Próbowałam go przekręcic na plecki, ale budzi sie i zaczyna marudzić. Może spac na boczku? Raz na jednym raz na drugim ale z przewagą lewego :sorry2: Czy to mu nie zaszkodzi na bioderka?

2. Sol

Sol Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mnie pielęgniarki z noworodków w szpitalu zrypały za to że kładę dziecko na pleckach - kazały na boczku - więc tak też malutka śpi. Na pleckach kładę ją tylko jak leżę z nią żeby się nie zachłysnęła po jedzeniu i żeby główka się ładnie uformowała.

3. reklama
  4. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a czemu powinny na plecach ??? pierwsze słyszę :confused:

ja tylko kładłam na boku:tak: w razie jakby dziecko ulało....choć mojej się to nie zdarzało ...;-) i kładłam raz na jeden raz na drugi bok :tak:żeby główka była równa

5. czechow

czechow Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Z tego co mi mówiły pielęgniarki i pediatra - maluch może spać na boczku - byleby nie spał cały czas na jednym.

Moja też w pewnym momencie zaczęła preferować spanie na boku a później na brzuchu (teraz w ogóle nie śpi na pleckach tylko albo na boku albo na brzuchu) - pilnowałam by nie był to ten sam bok i nie mamy problemu z biodrami.

6. eM.

eM. Listopadowa mama '07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wielkie dzięki dziewczyny :) O tych pleckach przeczytałam w jakiejś ksiązce o maluchach. Było, że powinno na plecach z główką raz na jedną, raz na drugą stronę, wlaśnie ze względu na bioderka.

7. MartaZiolko

MartaZiolko Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A moja córcia (2,5 mies.) najlepiej śpi na brzuszku...i tak przesypia noc a w dzień jak uda jej się zasnąć to na pleckach.

8. netgirl

netgirl AapMeriJaanLijiyea..

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    i nam w szpitalu kazali klasc dzidzi na boczku tylko za kazdym razem po karmieniu zmieniac boczek, a pod boczek zeby dzidzia sie nie przekrecila na plecki mozna podkladac mala poduszeczke tylko tak zeby sie konczyla na wysokosci ramionek w razie gdyby jak sie przekrecila jednak zeby nosek nie byl w poduszeczce zeby sie nie udusilo dzidzi ;-)

9. wiolunia82

wiolunia82 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam. mój synek uwielbia spać na boczku. pediatra terz tak zalecił aby w razie ulania wszystko wypłynęło mu z buźki. pozdrawiam:tak:

10. reklama
  11. irfinka

irfinka psotnisia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    czemu powinny spac na pleckach wlanie juz w szpitalu ukladaja na boczku zeby jak sie uleje nie zachlysnelo sie dziecko moj maly spi tylko na boczku teraz juz sam umie sie przewrocic na bok nawet jak spi w wozku to przekreci sie na bok tlko pilnuj by dziecko nie lezalo na jednym boczku caly czas

12. milka1980

milka1980 sierpniowa mama' 07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Helusia tez jak byla malenka to przekrecalam ja z prawego na lewy boczek,aleodkad skonczyla 5 miesiecy juz nie musialam tego robic bo malutka sama sie przekecala:-)

Poleć forum