reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spanie w jednej pozycji

mamuska2

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Lipiec 2009
Postów
74
..mam problem z moja kruszynka...:baffled:

...od samego poczatku (juz w szpitalu ) spi ciagle, na jednym (prawym ) boku....!
...kiedy ja przekrecam na drugi , siluje sie , marudzi...i nie chce nigdy zasypiac ...(zawsze musze ja zmuszac i cos podkladac,zeby sie nie obracala !)
niedawno zauwazylam ,ze robi jej sie z tej "ulubionej" strony plaska glowka !!!:szok:
poza tym, zawsze jest w pozycji skreconej (szyja )- nigdy nie lezy na wznak...

...bardzo sie boje, ze moze jej taka plaska glowa z jednej strony zostac... albo ze bedzie miala pozniej problemy z szyja...:sad:


???
 
reklama
Zrob jej podkladac waleczek pod plecy...............zwin recznik i w rulonik.I jak polozysz na lewym boczku to polozz a pleckami-waleczek musi miec dugosc pleckow-tak dokosci ogonowej-nie dluzszy.Dzieki temu nie bdzie miala mozliwosci sie przekrecic i warto jakas intersujaca zabawke powiesic pol leweej stronie.
Dobrze tez jest duzo klasc na brzuszku wtedy miesnie szyi karku sie cwicza.
Jesli pomimo tego nadal tak bedzie ze tylko jedna strona i szyjka skrecona to moze warto poprosic o skierowanie do neurologa-w celu sprawdzenai czy nie ma asymetrii.........I moze jakies fajne cwiczonka pokaza
 
może mała po prostu chce widziec co się dzieje jeśli masz ustawione łózeczko pod ścianą to może się denerwuję że nic nie widzi :confused: zamień jej strony spania i wtedy będzie ciągle odwrócona w tą samą stronę a będzie spała na innym boku :tak:może zadziała

no i skonsultowała bym tą szyję z pediatrą jak będzie potrzeba wyślę cię gdzieś dalej :tak: i może coś doradzi co do tej główki
 
Ostatnia edycja:
Corka mojej siostry ma podobny problem.Ma splaszczona glowke z jednej strony.Lekarz dal jej skierowanie do lekarza zeby zobaczyl czy jej to przejdzie.Teraz kladzie ja na druga strone.Mimo ze marudzi nie podoba jej sie to po woli sie przyzwyczaja.Potrzebne sa ciekawe,kolorowe maskotki i zwiniety kocyk
 
dziekuje Wam za podpowiedzi !

bede teraz robila waleczek i podkladala jej pod plecki...;-)
...zamontuje tez karuzele z drugiej strony.. zeby miala cos ciekawgo do obserwowania...:cool2:
mam nadzieje ,ze z glowka i szyjka bedzie wszystko ok....:baffled:
 
mialam podobny problem,okazalo sie ze mala miała asymetrie ulozeniowa :tak:
rehabilitacja pomogla.
 
reklama
nie bagatelizuj tego:no: moja corcia miala ten sam problem. caly czas lezala na jednym boczku juz w szpitalu zaczela. na dodatek miala zlamany bark przy porodzie wiec nie moglam jej klasc na chory boczku. w domu pobowalam roznuch sposobow np. wlaeczke z recznika i nic nie pomagala, jak lezala na ulubioej stronie tak lezała. w wyniku tego zaczela jej sie plaszczyc glowke z owej strony-brzydko to juz wygladalo a moje wszelakie zabiegi nie pomagaly. Na dodatek zaczela sie ukladac w "litere C" to juz mnie naprawde zaniepokioilo(miala wtedy 2 miesiace) w związku z tym pediatra skierowal mnie do poradni specjalistycznej gdzie mala zbadal neurolog i okazala sie ze mala ma przykórcz jeden strony i asymetrie ułożeniową, skierowal mnie na rehabilitacje i dzieki Bogu pomoglo!!! Im szybciej zareagujesz tym lepiej bo mniejsze niemowlaczki sa bardzeij ulegle i lepiej sie z nimi ćwiczy niż ze starszymi. Obserwuj dzieciatko a wszystko bedzie dobrze:tak:
 
Do góry