reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sposób na żylaki, operować nie operować ?

Dołączył(a)
6 Wrzesień 2012
Postów
2
Miasto
Kraków, Poland
Witajcie

pisze bo mam dość nieładny problem i potrzebuje porady, zauwazyłam że na mojej łydce wyskoczyła żyła niestety jest dość mocno widoczna. W moja mama ma też spore problemy związane z zylakami ( nie wiem czy to dziedziczne czy nie) ale zastanawiam się czy metoda operacyjna to jedyna dobra forma wyleczenia się z zylaków ? Troche panicznie podchodzę do wszelkich operacji stąd pytanie czy moze korzystałyście z innych metod - nie operacyjnych, które okazały się skuteczne?

bede wdzięczna za porady, jeśli któraś z was zdecydowała się na operacje to będe wdzięczna za polecenie dobrego specjalisty.

pozdrawiam

Ala


 
reklama
Ja co prawda nie zdecydowałam się na operację, bo jeszcze można temu zapobiec. Niestety odziedziczyłam po mamie i babci skłonność do żylaków, ostatnio jest coraz gorzej. Wieczorami nogi puchną, bolą, od stóp aż po zgięcie w kolanach mam mega wystające żyły.Ostatnio zainteresowałam się, jak sobie pomóc w tej przypadłości.
Przede wszystkim sposób żywienia, nie zakładanie obcasów, a jak już to starać się relaksować nogi, wieczorami polewanie nóg na przemian zimną i ciepłą wodą. I starać się odpoczywać z nogami w górze. Używam też maść diohespan. Fajnie chłodzi obolałe miejsca. Nie powinno się uciskać żył rajstopami, są chyba jakieś specjalne materiały żeby nie obciążać żył.
Ja nie polecam operacji, moja mama w młodym wieku poddała się zabiegowi usunięcia żylaka, ma niestety widoczny ślad. A z tego co słyszałam od lekarza o laserowej metodzie, to unieruchamia na dobre 2 tyg. I oczywiście kosztuje. Niestety jak się dziedziczy, to nie da się uniknąć, jeden żylak z głowy, z latami wyjdą kolejne.
 
Witam Panie,
aby w ogole nie miec żylaków to najlepiej za wczasu stosować specjalistyczne skarpety uciskowe, zrezygnować ze szpilek i zdrowo odżywiać się. jednak jesli chcesz sie pozbyc problemu to nie ma innego wyjscia jak przeprowadzic operacje. Ja miałam żyły leczone laserowo u doktora Adama Zielińskiego i bardzo sobie chwale i samego doktora i zabieg bo dosłownie po godzinie mogłam wrócic do normalnego trybu zycia! Tak wiec od razu mówie że to NIE PRAWDA ze jest sie unieruchomionym przez 2 tygodnie.
Zapoznaj się ze stroną doktora tam dosc przejrzyscie jest opisana sama metoda jaką leczy z żylaków i jego doświadczenie.
pozostaje już tylko umówić się na wizytę :-)
 
Dziewczyny ja też myślałam, że operacja jest konieczna i z taką myślą poszłam do flebologa – lekarza od żył. Moje nogi coprawda nie wyglądają najlepiej, - mam wielką ciągnącą się od łydki do kolana żyłę. Po kilkuminutowej rozmowie wyszłam podbudowana. Lekarz polecil mi kilkumiesieczna kuracje tabletkami ze zmikronizowaną diosminą, jest wiele dostępnych leków z tą substancją czynna, ja wybrałam akurat diosminexu. Można go dostac bez recepty. Powiedział, że trzeba spróbować wszytkich metod, dopiero w ostateczności, jeśli faktycznie nic nie pomaga – zapisac się na operacje. \mam nadzieje, ze będzie ok. spróbujcie leczyć zanim położycie się na stol operacyjny.
 
Witam.
Tez mam ten problem,widoczne ,fioletowe zyly ,najbardziej pecznieja gdy jest goraco i gdy duzo chodze... ja mam az od polowy uda i przez cala lydke,wiecej na prawej nodze niz na lewej.Pozostalosc po ciazy.
Nie wiem czy zaczelabym cos z tym robic gdyby nie uwaga znajomej ,powiedziala,ze widzi,ze mam problem z zylami i ze poleca mi na to diohespan max...kupilam opakowanie od razu na 2 miesiace,biore juz jakies 6 tygodni i widze minimalna poprawe ,mam zapas na nastepne dwa miesiace bo wiem,ze na porzadny rezultat trzeba poczekac...tak wiec do wiosny mysle,ze z moimi nogami juz bedzie lepiej.
Rowniez polecam diosmine na problemy z zylakami.
 
Wiecie co, operacja nie gwarantuje, że kolejnych nie będzie. Widzę, to co dzieje się z nogami mojej przyjaciółki - jeden usunięty a już kolejny się robi.
 
dzięki za porady, na pewno na samym poczatku umowie sie do lekarza aby ocenił czy podelga to operacji czy mozna zaradzic temu w inny sposób, aczkolwiek, niestety ta cholerna żyła jest dość mocno widoczna wiec nie wiem czy innego wyjscia jak operacja to nie będzie.

dlataego chciałabym się od razu rozeznać ile takie dobro może kosztować ?
ktoś coś wiem ? będę wdzięczna za jakiś cynk ;)
 
Witam serdecznie, ja problem żylaków mam już za sobą:) Miałam operację, i jestem cała szczęśliwa ! Wcześniej szukałam informacji w internecie, pytałam znajomych i do tego się bałam (wiele osób mnie straszyło i odradzało). Wszystko zmienilo się, kiedy trafilam do doktora Adama Zielińskiego (jestem z Warszawy a on pracuje w kilku miejscach). Przeszlam laserową operację żylaków systemem EVLT. Efektami jestem zachwycona. Moje nogi wyglądają jak nowe, a najważniejsze , że mogłam normalnie funkcjonować już po jednej godz. Wszystko to, bylo warte tej ceny. Raz a dobrze! Jestem pelna uznania dla profesjonalizmu doktara Zielińskiego, oby tylko tacy byli lekarze!
 
reklama
Do góry