reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

Nowa aplikacja do forum na smartfony

Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Sprawzone przepisy, które smakują dzieciaczkom

Rozwiązania
0
Witam Was serdecznie. Założyłem ten temat, bo chciałbym was zaprosić "do stołu".
Moja siostra wraz ze soją koleżanką - dwie młode mamy - założyła bloga, gdzie dzieli się przepisami na dania dla najmłodszych. Nie chcę tutaj spamować, czy reklamować, bo nie o to chodzi. Chciałbym Was, drogie Mamy, zachęcić do dodawania tam także swoich pomysłów, bo im więcej się od siebie nauczymy, tym więcej możemy zyskać!

Blog kulinarny dla każdej Mamy, która troszczy się o posiłki swojej małej pociechy!
Link do: Podano Do Stołu

reklama

kapryśna

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Moje dzieci uwielbiają naleśniki z masą orzechową z kawałkami orzechów. Bardzo szybki przepis ponieważ robię naleśniki i przekładam je gotową masą helio i na wierzch daje sezonowe owoce.

bawarka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Moje dzieci uwielbiają naleśniki z masą orzechową z kawałkami orzechów. Bardzo szybki przepis ponieważ robię naleśniki i przekładam je gotową masą helio i na wierzch daje sezonowe owoce.
chyba mnie zainspirowałaś, i lece do sklepu bo ta masę orzechową i zrobię rogaliki :)

pipi123

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
i jak rogaliki, podasz przepis? Robiłaś z ciasta francuskiego czy drożdżowe? ja używałam tylko tej masy do 3 bita ale rogaliki też pewnie pyszne ale poproszę o przepis na ciasto ;-)

karolinne

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Moje maluchy uwielbiają pizzę. Robię na rózne sposoby. Często razem z dziećmi. Jak biorą udział w gotowaniu to taka upieczona pizza smakuje im o wiele bardzije. Wprawdzie w kuchni jest o wiele większy bajzel. Ale za to ile radochy :) I dla mnie i dla dzieci.

Najważniejsze jest ciasto. Poszukajcie w sieci informacji na to jak zrobić dobre ciasto do pizzy. Jet ich sporo.Zarówno na cienkie ciasta jak i te na grubszych spodach.
Link do: Jak zrobić idealne ciasto na pizzę? - Dziennik szefa

Ostatnia edycja:

Przyszłytata92

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
U nas dzieciaki uwielbiają też pierogi. Dlatego zawsze mamy spory ich zapas w zamrażarce.

linecza

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
W mojej rodzinie dzieciaki zawsze miały największy problem z jedzeniem mięsa, bo jakoś nigdy maluchom nie podchodziło. Ale ostatnio młode mamy przerzuciły się na cielęcinę, królika albo kurczaka bez antybiotyków (to ważne, bo wtedy on ma inny smak i mięso nieco inaczej zachowuje się w czasie gotowania). Wbrew pozorom każde to mięso nie jest tak łatwo dostać (w sklepach czasami udaje mi się trafić na któryś z tych produktów Link do: Kurczak Babuni Farmio | Farmio SA i wtedy od razu biorę więcej i zamrażam, bo i tak wtedy jest znacznie lepszy niż taki przemysłowy). Na każdym z tych mięs można ugotować pyszne zupy, jakieś mięsno-warzywne gulasze z kaszą albo ryżem, zapiekanki, pasty czy nawet znacznie lżejsze sałatki. Z kurczaka dodatkowo można zrobić domową wędlinkę, która sprawdzi się dosłownie w każdej sytuacji :) Im prostsze przepisy tym lepsze, ale i tak trzeba próbować, zmieniać smaki, żeby ne było nudno :)

reklama

Umbi

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Zupa z soczewicy, prosta oraz dobra na obiadek
2 szklanki soczewicy (zalać wcześniej gorącą wodą)
2 ziemniaki
przyprawy: cebulka, czosnek, ostrą papryka w proszku, pieprz
liść laurowy
2 ziarenka ziela angielskiego
ocet winny lub cytryna
puszka pomidorów
1 łyżka koncentratu pomidorowego
Cebulę i posiekane 2 ząbki czosnku zeszklić na oliwie, dodać soczewicę.
Mieszamy i po chwili dodajemy około 5 szklanek wody.
Zagotować i na małym ogniu ok.10-15 minut. Dodać 2 pokrojone w kostkę
ziemniaki i gotować do miękkości ok.15-20 min.
Następnie dodać pomidory i koncentrat pomidorowy. Doprawić do smaku
solą, pieprzem i papryką. Na końcu dosmaczyć octem winnym lub cytryna
- zaostrza smak. Ja tą zupę miksuję i podaje z grzaneczkami, ale można
podawać z razowym makaronem lub chlebem.
Gdy damy więcej czosnku będzie ostrzejsza i bardziej wytrawna-to
jednak juz według wlasnego gustu i smaku .

Sporo takich dobrych przepisów na zupy jest tutaj www.mniammniam.com/przepisy-na-zupy

Ostatnia edycja:
Do góry