reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawzone przepisy, które smakują dzieciaczkom

Dołączył(a)
24 Luty 2016
Postów
2
Witam Was serdecznie. Założyłem ten temat, bo chciałbym was zaprosić "do stołu".
Moja siostra wraz ze soją koleżanką - dwie młode mamy - założyła bloga, gdzie dzieli się przepisami na dania dla najmłodszych. Nie chcę tutaj spamować, czy reklamować, bo nie o to chodzi. Chciałbym Was, drogie Mamy, zachęcić do dodawania tam także swoich pomysłów, bo im więcej się od siebie nauczymy, tym więcej możemy zyskać!

Blog kulinarny dla każdej Mamy, która troszczy się o posiłki swojej małej pociechy!
Link do: Podano Do Stołu
 
reklama
Moje dzieci uwielbiają naleśniki z masą orzechową z kawałkami orzechów. Bardzo szybki przepis ponieważ robię naleśniki i przekładam je gotową masą helio i na wierzch daje sezonowe owoce.
 
Moje dzieci uwielbiają naleśniki z masą orzechową z kawałkami orzechów. Bardzo szybki przepis ponieważ robię naleśniki i przekładam je gotową masą helio i na wierzch daje sezonowe owoce.
chyba mnie zainspirowałaś, i lece do sklepu bo ta masę orzechową i zrobię rogaliki :)
 
i jak rogaliki, podasz przepis? Robiłaś z ciasta francuskiego czy drożdżowe? ja używałam tylko tej masy do 3 bita ale rogaliki też pewnie pyszne ale poproszę o przepis na ciasto ;-)
 
Moje maluchy uwielbiają pizzę. Robię na rózne sposoby. Często razem z dziećmi. Jak biorą udział w gotowaniu to taka upieczona pizza smakuje im o wiele bardzije. Wprawdzie w kuchni jest o wiele większy bajzel. Ale za to ile radochy :) I dla mnie i dla dzieci.

Najważniejsze jest ciasto. Poszukajcie w sieci informacji na to jak zrobić dobre ciasto do pizzy. Jet ich sporo.Zarówno na cienkie ciasta jak i te na grubszych spodach.
Link do: Jak zrobić idealne ciasto na pizzę? - Dziennik szefa
 
Ostatnia edycja:
reklama
W mojej rodzinie dzieciaki zawsze miały największy problem z jedzeniem mięsa, bo jakoś nigdy maluchom nie podchodziło. Ale ostatnio młode mamy przerzuciły się na cielęcinę, królika albo kurczaka bez antybiotyków (to ważne, bo wtedy on ma inny smak i mięso nieco inaczej zachowuje się w czasie gotowania). Wbrew pozorom każde to mięso nie jest tak łatwo dostać (w sklepach czasami udaje mi się trafić na któryś z tych produktów Link do: Kurczak Babuni Farmio | Farmio SA i wtedy od razu biorę więcej i zamrażam, bo i tak wtedy jest znacznie lepszy niż taki przemysłowy). Na każdym z tych mięs można ugotować pyszne zupy, jakieś mięsno-warzywne gulasze z kaszą albo ryżem, zapiekanki, pasty czy nawet znacznie lżejsze sałatki. Z kurczaka dodatkowo można zrobić domową wędlinkę, która sprawdzi się dosłownie w każdej sytuacji :) Im prostsze przepisy tym lepsze, ale i tak trzeba próbować, zmieniać smaki, żeby ne było nudno :)
 
Do góry