reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Tak, kupiłam w aptece testy owulacyjne, wychodzili mi pozytywne wyniki i to przez ponad tydzień. Zrobiłam kilka dla rozeznania, po pozytywnych przestalam, po kilku dniach miałam objawy owu więc znów zrobiłam i jeszcze ciemniejsze kreski. Więc trochę po tym zgłupiałam.
Testy niestety często przekłamują rzeczywistość, przykład mojego obecnego cyklu, pozytywny test wyszedł mi tydzień temu w piątek a dopiero wczoraj na monitoringu ginekolog powiedziała mi, że jestem świeżo po owulacji 😉 najlepiej się nie stresować za bardzo i po prostu kochać się z partnerem kiedy jest ochota, co 2 dni na przykład wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że owu się nie ominie 😉
 
Ostatnia edycja:
reklama
No szukam, ale wszędzie są dość długie terminy,bdlatwgo podpytuje jak to załatwiacie, czy czekacie tyle czasu i od razu zapisujecie się na kilka wizyt monitorujacych?
Ja zapisałam się na pierwszą wizytę w 4dc (miał być 11dc ale @ mi się spóźniła o tydzień) przyszłam z wynikami hormonów i poprosiłam o monitoring owulacji, ginekolog nie miała akurat miejsc na za tydzień ale powiedziała, że mam po prostu przyjść i wejść między kolejnymi osobami, monitoring trwał tylko hmmm z 7-10 minut i wyszłam, za tydzień to samo było 😉
 
We wcześniejszym cyklu wnosiły, od zawsze mierze po południu [emoji2]

To mierzysz niezgodnie z zasadami tej metody. Temperatura w ciągu dnia się zmienia, cała sprawa polega na mierzeniu podstawowej temperatury ciała, basal body temperature, czyli tej bezpośrednio po przebudzeniu, najniższej w cyklu dobowym, a nie tej w ciągu dnia zależnej od tego co wypijesz i zjesz, ile sie ruszasz, jak ciepło będzie itp. Te temperatury nie dają żadnych miarodajnych informacji [emoji6]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak się w ogóle czujecie? Który dc? Zobaczymy dzisiaj jakieś pozytywne testy? 😉
Ja dzisiaj 15dc, wczoraj miałam monitoring i się okazuje że w tym cyklu letrozol na mnie nie działa, nie ma jajeczka dominującego 😒 od dzisiaj mam brać po 5mg zamiast po 2,5 i w poniedziałek znowu USG, ciekawa jestem jak zniosę tą podwójną dawkę bo już przy tej pojedynczej cały czas źle się czuję 😫
 
Do góry