reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na 2016 rok :)

reklama
No ja tez chcialam cos przez internet pozamawiac bo wiadomo taniej troche. Przyjedzie brat z bratowa to tez im cos trzeba...do tego mlodszy brat jeszcze rodzice no i ten moj ukochany hehe z nim bedzie największy problem
 
Ewelinuska - będzie lepiej, musicie po prostu poznać problem:)) A teraz zaplanujcie sobie romantyczny piątkowy wieczór na miłe otwarcie weekendu:) Najpierw wspólna kąpiel, można sobie w niej porozmawiać (może się przed Tobą otworzy, nagość też pomaga wyzbyć się tego co nas dręczy) napić się czegoś pysznego (wina, rozgrzewającej herbaty) później łózko, świece, wino, yhy - yhy i spać:D może to trochę dziwne co napisze ale faceci po coś mają te "nothing box" (taką przegródkę w mózgu w której nic nie ma) i uciekają tam kiedy nie mogą poradzić sobie z problemem, emocjami czy uczuciami. Ale są też takie sytuacje tak jak ta kiedy "nothing box" nic nie daje a on nie wie co ze sobą zrobić. W takich sytuacjach (może podpadnę tym co powiem:D ) bardzo dobrze u faceta sprawdza się sex:) Bo to go odmóżdża, uspokaja i odstresowywuje. Takie są moje przemyślenia i doświadczenia:) Także fajny wieczór, seks i długie przytulanie go:) Powinno pomóc:)
 
Dziewuszki,
Ostatnie dnie namiętnie szukałam informacji nt hormonu hcg, które by mi wyjaśniły jak jego poziom wygląda w pierwszych dniach kiedy zaczyna się wytwarzać.
Zwykle testujemy beta hcg jak juz test domowy wyjdzie pozytywnie, ale co jak ktos tak niecierpliwy jak ja zrobi betę szybciej? czego powinien sie spodziewac?

Znalazłam więc krótki opis, który nie jest mocno szczegółowy, nie mocno odkrywczy, ale jednak coś mi rozjaśnił i uporządkował, i może Wam też się przyda.


Kluczowe 2 akapity dla mnie:
Kluczowe 6 – 12 dni


Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji (choć może potrwać nawet 12 dni), to już 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie hCG (wyższe niż 1 mIU/ml). Wówczas otwiera się możliwość przeprowadzenia testu ciążowego.


czyli tak naprawdę jest to dość szeroki zakres, bo od 8dpo do 14dpo, kiedy może zacząć pojawiać się wykrywalne stężenie hcg. "wykrywalne" nazywają takie, które jest wyższe niż 1 mlU/ml. także moze byc tak ze w 14dpo jeszcze domowy test ciążowy nie wykryje ciąży bo testy najczulsze wykrywaja niby min. poziom 10 mlU/ml ..

Stężenie hCG

Ze względu na możliwość wystąpienia mikroporonienia (mimo zapłodnienia nie dochodzi do zagnieżdżenia w macicy i zapłodniona komórka jest wydalana na zewnątrz organizmu), dopiero hCG powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę. Można więc przyjąć, że każdy wynik poniżej 5 mIU/ml (5 IU/L) to wynik negatywny. Tymczasem rezultat powyżej 25 mIU/ml (25 IU/L) jednoznacznie oznacza ciążę. Przy niejednoznacznym wyniku, należy powtórzyć badanie po kilku dniach, przy czym wzrost stężenia hCG sugeruje ciążę.

Dalej pojawiają się oczywiście znane już nam wszystkim normy beta hcg dla poszczególnych tygodni. Natomiast normy sa jakąś średnią, i jeśli komuś zagnieździ się zapłodniona komórka dopiero w 12dpo, czyli dopiero w 14dpo zacznie wytwarzac beta hcg, to nijak w normy tygodnia 3 i 4 się nie wpisze..

Warto zaznaczyć, że cały ten artykuł nie jest opracowaniem medycznym, więc zawsze może być jakaś nieścisłość, ale wydaje się że w przystępny sposób porządkuje wiedzę.

A na koniec prawda życiowa mojego doktora (ginekologa) - natura nie czyta książek..
Także każdy przypadek może być inny, a normy to tylko statystyki :)


(artykulik stąd: Beta hCG a Twoja ciąża - Ciążowy.pl)
 
Ostatnia edycja:
Ewelinuska - będzie lepiej, musicie po prostu poznać problem:)) A teraz zaplanujcie sobie romantyczny piątkowy wieczór na miłe otwarcie weekendu:) Najpierw wspólna kąpiel, można sobie w niej porozmawiać (może się przed Tobą otworzy, nagość też pomaga wyzbyć się tego co nas dręczy) napić się czegoś pysznego (wina, rozgrzewającej herbaty) później łózko, świece, wino, yhy - yhy i spać:D może to trochę dziwne co napisze ale faceci po coś mają te "nothing box" (taką przegródkę w mózgu w której nic nie ma) i uciekają tam kiedy nie mogą poradzić sobie z problemem, emocjami czy uczuciami. Ale są też takie sytuacje tak jak ta kiedy "nothing box" nic nie daje a on nie wie co ze sobą zrobić. W takich sytuacjach (może podpadnę tym co powiem:D ) bardzo dobrze u faceta sprawdza się sex:) Bo to go odmóżdża, uspokaja i odstresowywuje. Takie są moje przemyślenia i doświadczenia:) Także fajny wieczór, seks i długie przytulanie go:) Powinno pomóc:)

My jeszcze z moimi rodzicami mieszkamy przez jakies dwa miesiace wiec jedynie gdzies wyjechac itp, chociaz remonty gonia to i na wyjazd czasu nie ma
 
Ewelinuska ja swojemu kupuje rolkę wełny a on mi druga ;-) haha tego nam brakuje do skończenia pokoju ;-) oczywiście coś mu dokupie tylko nie wiem co
 
Hej dziewczynki. Brała któraś z was ten duphaston? Ja wczoraj wzięłam tabletkę i mam wrażenie że brzuch mi zaraz rozerwie, takie wzdęcia..
 
Ewelinuska - będzie lepiej, musicie po prostu poznać problem:)) A teraz zaplanujcie sobie romantyczny piątkowy wieczór na miłe otwarcie weekendu:) Najpierw wspólna kąpiel, można sobie w niej porozmawiać (może się przed Tobą otworzy, nagość też pomaga wyzbyć się tego co nas dręczy) napić się czegoś pysznego (wina, rozgrzewającej herbaty) później łózko, świece, wino, yhy - yhy i spać:D może to trochę dziwne co napisze ale faceci po coś mają te "nothing box" (taką przegródkę w mózgu w której nic nie ma) i uciekają tam kiedy nie mogą poradzić sobie z problemem, emocjami czy uczuciami. Ale są też takie sytuacje tak jak ta kiedy "nothing box" nic nie daje a on nie wie co ze sobą zrobić. W takich sytuacjach (może podpadnę tym co powiem:D ) bardzo dobrze u faceta sprawdza się sex:) Bo to go odmóżdża, uspokaja i odstresowywuje. Takie są moje przemyślenia i doświadczenia:) Także fajny wieczór, seks i długie przytulanie go:) Powinno pomóc:)


My jeszcze przez jakies 2 miesiace u moich rodzicow mieszkamy wiec kąpiele i te inne odpadaja...
Wyjazd mamy zapalnowany zaraz po swietach :)
Wtedy odpoczniemy
 
reklama
Do góry