reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się, wspieramy i o życiu rozmawiamy!:)

Ja mam homocysteine teraz 11.8, miesiąc temu miałam 10.2. Nasluchalam się w pracy że będę miała raka od witamin B. I zeszlam na kompleks z mniejszymi dawkami i po miesiącu wzrosło o 1.6. Muszę wrócić do punktu wyjścia i nikogo już nie słuchać. A tsh mam 3.25. Ostatnio miałam 2.52 A w styczniu 1.5. Brałam tabletki z jodem i on mi podniósł ten poziom. W badaniu norma jest do 5.1 Ale wiem że do starań powinno być w granicach 1. Totalna zalamka..
Ja mam obecnie tsh około 2,3 i pani doktor mi mówiła że jest okej :) twój wynik wcale nie jest super wysoki, warto go zbić trochę ale nie ma tragedii, nie załamuj się
 
reklama
Ja mam obecnie tsh około 2,3 i pani doktor mi mówiła że jest okej :) twój wynik wcale nie jest super wysoki, warto go zbić trochę ale nie ma tragedii, nie załamuj się
Tylko ja nie miałam nigdy z tym problemów. Nie byłam u endokrynologa i nie biorę żadnych leków. 5 września idę do ginekologa może mi powie co mam zrobić
 
Ja mam homocysteine teraz 11.8, miesiąc temu miałam 10.2. Nasluchalam się w pracy że będę miała raka od witamin B. I zeszlam na kompleks z mniejszymi dawkami i po miesiącu wzrosło o 1.6. Muszę wrócić do punktu wyjścia i nikogo już nie słuchać. A tsh mam 3.25. Ostatnio miałam 2.52 A w styczniu 1.5. Brałam tabletki z jodem i on mi podniósł ten poziom. W badaniu norma jest do 5.1 Ale wiem że do starań powinno być w granicach 1. Totalna zalamka..
No to homocysteina wysoka [emoji52] powinno byc chyba ponizej 7 bierzesz metylowana forme kwasu foliowego? Co do witamin nie sluchaj sie ludzi, idz do lekarza on ci dobierze odpowiednia dla ciebie dawke[emoji6]
No a tsh dobrze by bylo zbić, teraz dla starajacych sie jest norma do okolo 1, ale na szczęście mozna zbijac lekami. Znajdz endo i sie umów a nie zalamuj [emoji6][emoji9]
Ja wiem kiedy mam owulacje bo mam chcice xD jak widzę śluz plodny i do tego ból w podbrzuszu to wiem o co chodzi zaraz :p
Ja sie kiedys sugerowalam bolem i sluzem ale odkad mierze temperaturę wiem ze bol jajnika i sluz mam tak na prawde zazwyczaj 2/3 dni przed owu[emoji6]
Kolezanka tez sie tak sugerowała bolem i sluzem poszla wiec na monitoring a tam do owu jeszcze dalekooo [emoji57]
 
Tylko ja nie miałam nigdy z tym problemów. Nie byłam u endokrynologa i nie biorę żadnych leków. 5 września idę do ginekologa może mi powie co mam zrobić
Szczerze mówiąc ja też nie wiedziałam że coś jest nie tak, dopiero na pierwszym badaniu krwi przez przypadek wyszło, dostałam euthyrox 25 i zaraz tsh spadło do 1,7
 
No to homocysteina wysoka [emoji52] powinno byc chyba ponizej 7 bierzesz metylowana forme kwasu foliowego? Co do witamin nie sluchaj sie ludzi, idz do lekarza on ci dobierze odpowiednia dla ciebie dawke[emoji6]
No a tsh dobrze by bylo zbić, teraz dla starajacych sie jest norma do okolo 1, ale na szczęście mozna zbijac lekami. Znajdz endo i sie umów a nie zalamuj [emoji6][emoji9]Ja sie kiedys sugerowalam bolem i sluzem ale odkad mierze temperaturę wiem ze bol jajnika i sluz mam tak na prawde zazwyczaj 2/3 dni przed owu[emoji6]
Kolezanka tez sie tak sugerowała bolem i sluzem poszla wiec na monitoring a tam do owu jeszcze dalekooo [emoji57]
Ja zbilam w maju poziom do 7. Wtedy poziom foliowego miałam 21, b12 789. I pomyślałam że jak już się nasyciłam tymi witaminami to będę brała b12 i b6 co 3 dzień, a codziennie kwas foliowy. Po 1.5 miesiąca takiego brania moja homocysteina wynosiła 12. Potem znowu ja zbilam do 10 biorąc ten metylowany, b6 i metylo b12. I po tym jak osiągnęłam to 10 zaczęłam brać kompleks jarrow i znowu wzrosła do 11.8. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :(
 
No to homocysteina wysoka [emoji52] powinno byc chyba ponizej 7 bierzesz metylowana forme kwasu foliowego? Co do witamin nie sluchaj sie ludzi, idz do lekarza on ci dobierze odpowiednia dla ciebie dawke[emoji6]
No a tsh dobrze by bylo zbić, teraz dla starajacych sie jest norma do okolo 1, ale na szczęście mozna zbijac lekami. Znajdz endo i sie umów a nie zalamuj [emoji6][emoji9]Ja sie kiedys sugerowalam bolem i sluzem ale odkad mierze temperaturę wiem ze bol jajnika i sluz mam tak na prawde zazwyczaj 2/3 dni przed owu[emoji6]
Kolezanka tez sie tak sugerowała bolem i sluzem poszla wiec na monitoring a tam do owu jeszcze dalekooo [emoji57]
U mnie takie objawy akutat są w dzień owulacji na 100%. Byłam u ginekologa właśnie w tym czasie i było widać pęcherzyk, a za kilka dni był ból, dodatkowo dzień po bolach były seksy i oczywiście ciąży z tego nie ma. Zobaczę co w tym cyklu będzie, narazie 6 dc, obstawiam koło 13-14 dc owulke. U mnie przez cały cykl libido jest w zasadzie żadne... Za to między 10-14 dc to chcica Max :) w pierwszą ciąże udało mi się zajsc właśnie obserwując organizm :) co do tsh wiem że niby powinno mieć wartość około 1, ale też nie będę negowac lekarza, skoro mówi że mam wynik ok to raczej zaszkodzić mi nie chce. Całą ciąże miałam tsh miedzy 1,7-2,5, nigdy mniej i wszystko jest okej, zgodzę się oczywiście że ponad 3 to trochę za dużo i warto zbić
 
Ja zbilam w maju poziom do 7. Wtedy poziom foliowego miałam 21, b12 789. I pomyślałam że jak już się nasyciłam tymi witaminami to będę brała b12 i b6 co 3 dzień, a codziennie kwas foliowy. Po 1.5 miesiąca takiego brania moja homocysteina wynosiła 12. Potem znowu ja zbilam do 10 biorąc ten metylowany, b6 i metylo b12. I po tym jak osiągnęłam to 10 zaczęłam brać kompleks jarrow i znowu wzrosła do 11.8. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :(
Ale to ty sama tak sobie ustawialas jak i co ile bierzesz te witaminy ? ja ci radze isc do lekarza, on ci dobierze odpowiednia wlasnie dla ciebie dawke, nie rob tego sama[emoji52]
Kolezanka ostatnio jak zbadala sobie mutacje i homocysteine ktora jak sie okazalo tez miala wysoką poszla do lekarza i wlasnie odpowiednio dla niej dobieral dawke witamin
 
reklama
Ale to ty sama tak sobie ustawialas jak i co ile bierzesz te witaminy ? ja ci radze isc do lekarza, on ci dobierze odpowiednia wlasnie dla ciebie dawke, nie rob tego sama[emoji52]
Kolezanka ostatnio jak zbadala sobie mutacje i homocysteine ktora jak sie okazalo tez miala wysoką poszla do lekarza i wlasnie odpowiednio dla niej dobieral dawke witamin
Ja byłam u genetyka. Z mutacja i wynikami kwasu, b12 i homocysteiny. Dostałam karteczkę którą dostaje każdy kto idzie z mutacja z suplementami. Ale jak po tych 3 miesiącach brania przekroczylam normę b12 i kwasu to chciałam ja zmniejszyć. Nie mam lekarza który dobralby mi konkretnie ile mg mam przyjmować dziennie. Szukam właśnie kogoś kto by to dobrał.
 
Do góry