reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o ciążę 35+ :)

Długo się o ciąże starałam bo prawie siedem lat. Od 30 do 37 roku życia. Badania w porządku, klinika niepłodności zaliczona. Wszystko ok. I nic.
A po 36 roku życia zachodziłam w ciąże od samego spojrzenia na faceta. Pierwsza ciąża poroniona, druga donoszona. Córka ma trzy latka. Sześć miesięcy po jej urodzeniu znowu byłam w ciazy. Znowu poroniona. A w siedem miesięcy po poronieniu znowu byłam w ciazy. Tym razem znowu szczęśliwie odnoszonej. Synek obecnie 14 miesięcy zalicza.
Wiecej dzieci nie planuje. Pod koniec stycznia 2021 będę świętować 40 urodziny. Tak wiec tego, ciąże tzw późne ale nie w moim mniemaniu.
 
reklama
Nie sądziłam że tyle nas jest 🙈
Jest bardzo dużo! Kiedyś ktoś wstawił na fb posta (grupa lokalna dla mam z naszej miejscowości) I jak zaczęły się ujawniać kobiety przed 40 które urodziły dzieci to nie mogłam ogarnąć kto co i jak :D
Długo się o ciąże starałam bo prawie siedem lat. Od 30 do 37 roku życia. Badania w porządku, klinika niepłodności zaliczona. Wszystko ok. I nic.
A po 36 roku życia zachodziłam w ciąże od samego spojrzenia na faceta. Pierwsza ciąża poroniona, druga donoszona. Córka ma trzy latka. Sześć miesięcy po jej urodzeniu znowu byłam w ciazy. Znowu poroniona. A w siedem miesięcy po poronieniu znowu byłam w ciazy. Tym razem znowu szczęśliwie odnoszonej. Synek obecnie 14 miesięcy zalicza.
Wiecej dzieci nie planuje. Pod koniec stycznia 2021 będę świętować 40 urodziny. Tak wiec tego, ciąże tzw późne ale nie w moim mniemaniu.
Witaj :)
Dajesz nam nadzieję :D Ciekawe od czego to zależy. Może po prostu odpuściłaś?
 
Witam
Ja 39 lat aktualnie 10tc niestety wczoraj dowiedzieliśmy się, że bliźniaki i serduszka nie biją a w 7 tyg biły.... Narazie czekam na poronienie i nie zamykamy się na dziecko, jeśli tylko pozwolą.
Pozdrawiam
Witaj Kasiu
Ogromnie współczuję 😪 . Dużo siły dla Was na ten czas.
Jeśli tylko będziesz chciała z nami być w gronie starających się to zapraszamy.
 
Bardzo mi przykro 😔 wiem co czujesz... Sama poroniłam 2 miesiące temu w 18 tygodniu ciąży. Odeszły mi wody i moja córeczka po prostu się udusiła. Gdyby nie to że postanowiliśmy postarać się o kolejne maleństwo nie wiem czy bym się podniosła.
Dlatego nie zamykamy się na kolejne dziecko. To chyba nam dodaje sil
Dziewczyny a czy Wam lekarze zalecają jakieś specjalne przygotowania w takim wieku? Moja lekarka powiedziała że na razie brać kwas foliowy a resztę będziemy myśleć jak już w ciążę zajdę
Mi też kazali tylko kwas foliowy
 
Dziewczyny a czy Wam lekarze zalecają jakieś specjalne przygotowania w takim wieku? Moja lekarka powiedziała że na razie brać kwas foliowy a resztę będziemy myśleć jak już w ciążę zajdę
No u mnie sprawa wygląda tak, ogólnie byłam na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy u dwóch lekarzy jedna powoli zaczyna skłaniać się do głębszej diagnozy i jakiegoś działania. Druga lekarka na chwilę obecną kazała jedynie kwas foliowy brać i zrobić sobie badanie na mutację jakiegoś dziwnego genu MTHFR jeśli coś z tego wyjdzie nie tak to mam brać jakiś inny typ kwasu foliowego. Nie wiem w sumie, której bardziej słuchać czy tej co zaleca już jakieś większe działania i diagnostykę czy u tej która kazała wyluzować, bo dziecko przyjdzie wtedy kiedy zechce. Boję się trochę tracić czas,ale sama jeszcze nie czuję presji :)
 
reklama
hej. ja urodziłam w lipcu synka (pierwsze dziecko). mam 36lat. w tej chwili nie zabezpieczamy sie bo chcemy jeszcze jedno dzieciatko. narazie karmie piersia wiec nawet nie mam okresu. po nowym roku kupie testy owu i zobacze co sie dzieje w moim organizmie, czy mam oulacje itp
 
Do góry