reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po antykoncepcji hormonalnej

Krążki z 2-3 lata brałam przed odstawieniem, a wcześniej zanim krążki zaczęłam brać to miałam rok przerwy od tabletek antykoncepcyjnych. Odstawiłam krążki w czerwcu tzn w maju był ostatni i już nie brałam, na dodatek od lutego w zeszłym roku brałam kwas foliowy. Po ok 4 miesiącach od odstawienia miesiączka zaczęła się regulować tak, że nawet nie potrzebowałam tabletek przeciwbólowych, bo wcześniej nawet zdarzało mi się do pracy nie iść albo się zwalniać tak się źle czułam. W styczniu tego roku lekarz powiedział że mam torbiel i w lutym ponownie mega bolący okres i mega leciało i po walentynkach jakoś się udało zajść. W marcu okres mi się spóźniał zrobiłam test blada kreska po kilku dniach ponownie zrobiłam i już grubsza. W kwietniu lekarz zrobił USG gdzie już był 8 tydzień ale przez brzuch i powiedział że najprawdopodobniej do usunięcia. Ja cała we łzach nie wiedząc co robić, dziewczyny z forum poleciły do innego lekarza i tak zrobiłam. Teraz mam 30 tydzień i w listopadzie rodze. Na dodatek sobie chyba trochę odpuściłam to myślenie o dziecku że jak nie teraz to następny miesiąc, mąż już też jakieś badania chciał nawet robić, mi chyba ta torbiel dała takiego psychicznego luzu bynajmniej tak sądzę.
Ja właśnie też 2-3 lata krążek brałam🙄 Niby lekarka w styczniu powiedziała mi że mogę się starać bo wszystko jest w porządku tylko mam poczekać 2/3 cykle ze względu na fakt że po antykoncepcji mogę mieć ciążę mogą,więc tak zrobiłam. Dwa miesięce temu spoznil mi się bite 14 dni testy negatywne w tamtym miesiącu znów 4 dni spóźnienia.. Mam po mału dość tego okresu bo zaczyna żyć własnym życiem 🙄🙄 w sobotę lecę do Polski i na poniedziałek mam umówioną wizytę u ginekologa bo tu gdzie mieszkam ciążę prowadzi położna i żeby dostać się do gina to trzeba iść do rodzinnego po skierowanie 🙄🙈 bez tego ani rusz 🙄🙄 niech mi sprawdzi czy wszystko jest w porządku bo już nawet nie chodzi o ciążę ale sam fakt że mi się tak rozregulował okres mnie dobija gdzie miałam dosłownie jak w zegarku 🙈
 
reklama
Ja właśnie też 2-3 lata krążek brałam🙄 Niby lekarka w styczniu powiedziała mi że mogę się starać bo wszystko jest w porządku tylko mam poczekać 2/3 cykle ze względu na fakt że po antykoncepcji mogę mieć ciążę mogą,więc tak zrobiłam. Dwa miesięce temu spoznil mi się bite 14 dni testy negatywne w tamtym miesiącu znów 4 dni spóźnienia.. Mam po mału dość tego okresu bo zaczyna żyć własnym życiem 🙄🙄 w sobotę lecę do Polski i na poniedziałek mam umówioną wizytę u ginekologa bo tu gdzie mieszkam ciążę prowadzi położna i żeby dostać się do gina to trzeba iść do rodzinnego po skierowanie 🙄🙈 bez tego ani rusz 🙄🙄 niech mi sprawdzi czy wszystko jest w porządku bo już nawet nie chodzi o ciążę ale sam fakt że mi się tak rozregulował okres mnie dobija gdzie miałam dosłownie jak w zegarku 🙈
Mi lekarz powiedział, że nawet do roku czasu możemy sie starać o dzidzie i nic, no ale sie udało i w listopadzie mam termin. No to rzeczywiście nie ciekawie jak tak masz z ginem u siebie w kraju, a miesiączka jak tak dziwnie skacze, może rzeczywiście lepiej to skonsultować. Mi sie po odstawieniu max 4 dni różnicy było i spóźnienia, a jakoś od listopada mi sie ładnie unormowały. Życze powodzenia żeby sie udało i u lekarza żeby tez sie wszystko w porządku okazało :)
 
I co wyszło u lekarza?
Hej. Wszystko w porządku.. Zrobiłam będę wczoraj ale że jestem 5 dni po owulacji i igraszkach to wyszła 2,3 no ale lekarz mi powiedział że to może być bardzo wczesna ciąża i mam czekać do miesiączki a orzy okazji wysłał mojego na badanie nasienia.. Jutro będę wiedzieć czy mój luby ma sprawne plemniki bo ze mną jest wszystko okej🙈
 
Do góry