reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

lillydelux

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Lipiec 2010
Postów
850
Witam,
z mężem zamierzamy zacząć nasze staranka w listopadzie, będą to oczywiście starania o pierwszego dzidziusia :) Jeśli jest tutaj więcej takich niedoświadczonych przyszłych mamusiek jak ja :p to zapraszam do dzielenia się emocjami, nadziejami, zmartwieniami ... :)
Pozdrawiam :)

Parę bardzo przydatnych informacji:

Proces spermatogenezy trwa 72 dni + 2 tyg jeszcze jak schodzi ona do nadjadrzy, po takim czasie dopiero mozna sprawdzic ponownie jakosc nasienia w badaniu

Kup mu witaminki potrzebne i go faszeruj.
Ogolne zalecenia to:

- Witaminki
- Bokserki w dzień, w nocy nic
- Zdrowe odżywianie
- Zero stresu
- Gimnastyka
- nie palić
- współżyć min 2 razy w tygodniu
• Stres ↓
• Alkohol ↓
• Kawa x 1 dziennie max.
• Dieta (nie jedz: tłuste i smażone; jedz: mięso gotowane, dużo białka jogurty naturalne, ryby, warzywa owoce zwłaszcza banany, kiwi i inne cytrusy + owoce suszone - orzechy brazylijskie, migdały, morele, żórawinę, pestki z dyni - one ponoc maja mikroelementy ktore sa dobre dla zolnierzykow)
• Pić dużo wody

BADANIA które mozecie wykonac:
- Badania hormonów (FSH, LH, Prolaktyna, Testosteron)
- Urolog – badanie jąder w celu sprawdzenia czy nie ma żylaków powrózka
- USG jąder
- Posiew nasienia (w celu sprawdzenia czy są bakterie, wirusy ktore niszcza morfologie)
- Badanie nasienia MAK – testy anty IgG i IgA (w celu sprawdzenia czy są przeciwciała antyplemnikowe)
- Badanie nasienia (za 3-4 miesiące od kuracji)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja jestem świeżą i mam nadzieję przyszłą mama :)

Staramy się póki co już od maja... zobaczymy jaki będzie finał...
 
To życzę jak najszybszego happy endu tych starań :) a jak dbasz o siebie w tym czasie? łykasz coś? a może zmieniliście dietę? Ja bym chciała jak najlepiej przygotować się do ciąży, ponieważ STRASZNIE boję się, że z dzidzią może być coś nie tak, że może być chore a ja mogłam temu zaradzić.... i tak sobie ostatnio czytałam na temat badań prenatalnych i myślę, że jak już przyjdzie czas, to na pewno je wykonam
 
Powodzenia dziewczyny :)
jak chcecie jest tu już kilka wątków poświęconych staraczkom i tym świeżym i tym po raz kolejny a wiele możecie się tam dowiedzieć :)
 
Witam i trzymam kciuki żeby udało się jak najszybciej ;)
Nam udało się za pierwszym razem, i teraz szczęśliwie oczekujemy na synka :)
 
reklama
Witam dołączam do grona staraczek po raz 1 :-) To już u mnie 4 cykl i własnie jestem w trakcie wyczekiwania rezultatu... Zaczynam mieć czasem obawy :-( Piszcie o swoich spostrzeżeniach obawach i o wszystkim :-) Razem będzie raźniej :-)
 
Do góry