reklama

Starania po raz pierwszy :)

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez lillydelux, 30 Lipiec 2010.

1. lillydelux

lillydelux Fanka BB :)

Witam,
    z mężem zamierzamy zacząć nasze staranka w listopadzie, będą to oczywiście starania o pierwszego dzidziusia :) Jeśli jest tutaj więcej takich niedoświadczonych przyszłych mamusiek jak ja :p to zapraszam do dzielenia się emocjami, nadziejami, zmartwieniami ... :)
    Pozdrawiam :)

Parę bardzo przydatnych informacji:

Proces spermatogenezy trwa 72 dni + 2 tyg jeszcze jak schodzi ona do nadjadrzy, po takim czasie dopiero mozna sprawdzic ponownie jakosc nasienia w badaniu

Kup mu witaminki potrzebne i go faszeruj.
    Ogolne zalecenia to:

- Witaminki
    - Bokserki w dzień, w nocy nic
    - Zdrowe odżywianie
    - Zero stresu
    - Gimnastyka
    - nie palić
    - współżyć min 2 razy w tygodniu
    • Stres ↓
    • Alkohol ↓
    • Kawa x 1 dziennie max.
    • Dieta (nie jedz: tłuste i smażone; jedz: mięso gotowane, dużo białka jogurty naturalne, ryby, warzywa owoce zwłaszcza banany, kiwi i inne cytrusy + owoce suszone - orzechy brazylijskie, migdały, morele, żórawinę, pestki z dyni - one ponoc maja mikroelementy ktore sa dobre dla zolnierzykow)
    • Pić dużo wody

BADANIA które mozecie wykonac:
    - Badania hormonów (FSH, LH, Prolaktyna, Testosteron)
    - Urolog – badanie jąder w celu sprawdzenia czy nie ma żylaków powrózka
    - USG jąder
    - Posiew nasienia (w celu sprawdzenia czy są bakterie, wirusy ktore niszcza morfologie)
    - Badanie nasienia MAK – testy anty IgG i IgA (w celu sprawdzenia czy są przeciwciała antyplemnikowe)
    - Badanie nasienia (za 3-4 miesiące od kuracji)

Ostatnia edycja: 23 Marzec 2011
  2. lillydelux

Nie ma żadnych "świeżych" przyszłych mamusi? :-(

3. reklama
  4. dage

dage Zaciekawiona BB

Ja jestem świeżą i mam nadzieję przyszłą mama :)

Staramy się póki co już od maja... zobaczymy jaki będzie finał...

5. lillydelux

To życzę jak najszybszego happy endu tych starań :) a jak dbasz o siebie w tym czasie? łykasz coś? a może zmieniliście dietę? Ja bym chciała jak najlepiej przygotować się do ciąży, ponieważ STRASZNIE boję się, że z dzidzią może być coś nie tak, że może być chore a ja mogłam temu zaradzić.... i tak sobie ostatnio czytałam na temat badań prenatalnych i myślę, że jak już przyjdzie czas, to na pewno je wykonam

6. krakowianka85

krakowianka85 Fanka BB :)

Trzymam kciuki za nowe staraczki. :)

7. lillydelux

Dziękuję bardzo! :-)

8. LILITH

LILITH Moderatorka

I ja trzymam mocno kciuki i życzę powodzenia :)

9. Eve84

Eve84 2 lata przerwy.....

Powodzenia dziewczyny :)
    jak chcecie jest tu już kilka wątków poświęconych staraczkom i tym świeżym i tym po raz kolejny a wiele możecie się tam dowiedzieć :)

10. reklama
  11. Eirema

Eirema Gość

Witam i trzymam kciuki żeby udało się jak najszybciej ;)
    Nam udało się za pierwszym razem, i teraz szczęśliwie oczekujemy na synka :)

12. czarna2532

czarna2532 Fanka BB :)

Witam dołączam do grona staraczek po raz 1 :-) To już u mnie 4 cykl i własnie jestem w trakcie wyczekiwania rezultatu... Zaczynam mieć czasem obawy :-( Piszcie o swoich spostrzeżeniach obawach i o wszystkim :-) Razem będzie raźniej :-)

Poleć forum